Awantura na Signal Iduna Park. Fani Herthy starli się z policją

27 października 2018, 18:18 | red

Zadyma podczas szlagieru Bundesligi. W Dortmundzie na początku meczu Borussii z Herthą doszło do starć fanów berlińskiego zespołu z policją. Hertha za ten incydent może spodziewać się dotkliwych kar.

W Dortmundzie grupa fanów Herthy starła się z policją

1 / 2

Na Signal Iduna Park gorąco zrobiło się już w 12. minucie spotkania. Sympatycy Herthy zaczęli rozwijać dużych rozmiarów flagę oraz odpalać środki pirotechniczne. Chwilę później w sektorze gości pojawiła się policja. Sprowokowało to grupkę fanów Herthy do agresywnego zachowania. Kilkanaście osób weszło na ogrodzenie, z którego uderzali policjantów masztami flag. Po chwili sytuacja została opanowana.
Hertha Berlin dzisiaj w Dortmundzie - konkretne piro + awantura z policją i ochrona.#NaZachodzieSobiePoradzili pic.twitter.com/EqNwpuoS5v— Avanti Ultras (@avanti_ultras89) 27 października 2018

Arbiter po konsultacji z komisarzem kontynuował spotkanie. Pojedynek w Dortmundzie zakończył się remisem 2:2. Łukasz Piszczek musiał opuścić boisko w 92. minucie z powodu odniesionego urazu.

Przyszłość polskiej piłki według gry FIFA 19

[xlink]1c698e0d-24a2-8bf4-2512-32fcf1eee30c,0ee1b8dd-da58-463d-a5fd-8a25d2d948da[/xlink]