Hannover 96Hannover 96
22:26

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Marcin Juszczyk. Dobrej nocy! Zapraszam na kolejne relacje do Ekstraklasa.net.

22:24

Jak najbardziej zasłużone zwycięstwo Schalke, które domiwwoało na boisku i było zdecydowanie lepszym zespołem. Hannover 96 głównie bronił się i miał ogromne problemy z wyprowadzaniem akcji. Dopiero w końcówce za sprawą Karamana i Saint-Maximina zrobiło się goręcej pod bramką Faehrmanna.

93'

Wolfgang Stark gwiżdże po raz ostatni! Schalke - Hannover 3:1!

92'

Po dośrodkowaniu z narożnika boiska gracza gości, Kolasinac wybija głową piłkę poza własne pole karne.

92'

Jeszcze korner dla Hannover 96. Szansa dla gości na zmniejszenie strat.

90'

Arbiter postanowił, że obie drużyny pograją dwie minuty dłużej.

88'

Zmiana w Schalke. Brawami żegnany jest Geis, a na boisku zamelduje się Kolasinac.

85'

Szczęścia próbował zza pola karnego Goretzka i nieznacznie pomylił się. Piłka poszybowała tuż nad poprzeczką po jego strzale.

83'

Sane dośrodkował w pole karne z prawego skrzydła, uderzać próbował Hoejbjerg, ale został zablokowany. Futbolówka następnie trafiła do Di Santo, który z główki umieścił ją w siatce!

82'

GOOOOOOOOOOOOOOL! Natychmiastowa odpowiedź Schalke! Di Santo autorem trzeciej bramki dla Schalke!

82'

Saint-Maximin uciekł obrońcom Schalke i przepięknym uderzeniem zza pola karnego wpisał się do protokołu meczowego!

81'

GOOOOOOOOOOL! Trafienie kontaktowe dla Hannoveru 96! Saint-Maximin wpisuje się na listę strzelców!

80'

Karaman huknął z dystansu i trafił w słupek! Był blisko szczęścia Turek!

78'

...schodzi także Meyer, a zastępuje go Hoejbjerg.

78'

Od razu jeszcze podwójna zmiana w Schalke 04. Plac gry opuszcza Huntelaar, w jego miejsce melduje się Di Santo...

77'

Trzecia i ostatnia zmiana w Hannoverze. Schodzi Andreasen, a wchodzi Prib.

75'

Z sytuacyjnej piłki uderzał Meyer, ale jego próbę broni Zieler.

74'

Meyer dośrodkował z lewej flanki w pole karne Hannoveru 96, to zagranie "przedłużył" głową przypadkowo Marcelo i piłka spadła prosto na nogę Huntelaara, który nie miał problemów z finalizacją tej akcji z bliskiej odległości.

73'

GOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla Schalke po trafieniu Huntelaara!

73'

Po centrze z rzutu rożnego Geisa z główki uderzył Matip, ale Zieler nie dał się zaskoczyć.

71'

Choupo-Moting wpadł z piłką w pole karne, ale trochę pogubił się w swoich poczynaniach i nic nie wyszło z tej akcji.

71'

Tak cieszyli się piłkarze Schalke z objęcia prowadzenia w tym spotkaniu w 52 minucie.

68'

Geis chciał uderzać bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę, ale autor jedynego gola w tym meczu trafił w mur.

67'

Strzał Sane został zablokowany. Odbita piłka trafiła do Geisa, który chciał ją zgrać głową do Faehrmanna, ale bramkarz Schalke nie opanował jej i korner dla Hannoveru 96. Jednak goście nie potrafili go wykorzystać.

63'

Pierwsza zmiana w Hannoverze 96. Opuszcza plac gry Schmiedebach, a zastąpi go Saint-Maximin.

63'

Karaman uderzył z ponad dwudziestu metrów na bramkę Schalke i piłka przeleciała nieznacznie nad poprzeczką.

62'

Niezłe podanie z głębi pola Karamana do Benschopa, ale Holender nie przejął futbolówki.

60'

Próba ataku Hannoveru 96, ale po raz kolejny nic z tego nie wyszło.

59'

Aogo nie zdążył do piłki po zagraniu Matipa. Aut dla Hannoveru 96.

58'

58'

Hannover 96 dzisiaj kompletnie bez żadnych argumentów w ofensywie. Ciężko będzie przyjezdnym wyrównać.

56'

Albornoz wygrał pojedynek biegowy z Sane niedaleko własnego pola karnego i zagrał do Zielera, zażegnując w ten sposób niebezpieczeństwo.

55'

Długie podanie Goretzki na wolne pole do Sane, ale było ono trochę za mocne i nie doszedł do piłki 19-letni skrzydłowy Schalke.

51'

Marcelo ukarany jeszcze żółtą kartką za faul na Huntelaarze.

52'

GOOOOOOOOOOOOOL! Geis wykorzystał rzut karny i wyprowadza Schalke na prowadzenie!

51'

Mamy rzut karny dla Schalke! Huntelaar faulowany przez Marcelo!

50'

Centra Albornoza po stracie piłki przez Sane, ale kompletnie nikogo z graczy Hannoveru nie było w polu karnym Schalke.

48'

Hannover 96 próbował stworzyć teraz zagrożenie pod bramką Schalke, ale przez złe zagranie Schmiedebacha nic nie wyszło z tych zamiarów.

47'

Meyer uderzył z "szesnastki" na bramkę Zielera, ale bramkarz przyjezdnych broni bez problemów ten strzał.

46'

Zaczynamy drugą połowę! Od środka Hannover 96!

21:32

Jeszcze kilka zdjęć z przedmeczowej oprawy. Po prostu imponująca!

21:22

Początek meczu był wyrównany, ale później z każdą minutą zaczęła się coraz bardziej uwidaczniać przewaga Schalke. Podopieczni trenera Andre Breitenreitera stworzyli sobie kilka niezłych sytuacji podbramkowych, ale nie potrafili ich wykorzystać. Hannover 96 w pierwszej połowie nie miał ani jednej godnej odnotowania okazji.

21:20

47'

Koniec pierwszych 45 minut! Jak na razie w Gelsenkirchen mamy bezbramkowy remis.

46'

Wolfgang Stark doliczył 120 sekund do pierwszej połowy.

46'

Po dośrodkowaniu Geisa z rzutu rożnego Goretzka z sytuacyjnej piłki uderzył nad poprzeczką.

45'

Sane mógł strzelić gola do szatni! Świetne podanie Meyera na wolne pole do Sane, który znalazł się w sytuacji jeden na jeden z Zielerem, ale skrzydłowy Schalke przegrał ten pojedynek z golkiperem Hannoveru.

44'

Składający się do strzału Sane został zablokowany przez Schmiedebacha przed polem karnym.

42'

Posiadanie piłki 60% do 40% na korzyść Schalke.

42'

Dobre dośrodkowanie Aogo z pierwszej piłki po podaniu otrzymanym od Geisa, ale goście wybili futbolówkę na rzut rożny, z którego nic groźnego nie wynikło.

40'

Riether zagrał na piętnasty metr do Huntelaara, który ładnie uwolnił się spod opieki rywala, obrócił się i huknął na bramkę, ale futbolówka poszybowała minimalnie nad poprzeczką.

40'

38'

Doskonałe podanie do Huntelaara autorstwa Riethera, ale Holender za daleko wypuścił sobie piłkę i akcja spaliła na panewce.

36'

Ogromne zamieszanie w polu karnym Hannoveru 96 po wspaniałej akcji Sane. Kilku zawodników Schalke próbowało w podbramkowym tłoku oddać strzał, ale wszystkie próby zostały skutecznie zablokowane.

34'

Sane zdecydował się na solową akcję, która zasługuje na brawa, ale jej wykończenie już nie. Skrzydłowy Schalke uderzył z około dwudziestu metrów na bramkę Hannoveru 96, ale piłka poszybowała w wyższe partie trybun.

33'

Gulselam próbował uderzać z dużej odległości na bramkę Schalke, ale został zablokowany w porę przez Goretzkę.

29'

Po wyrównanych pierwszych dziesięciu minutach zaczyna coraz bardziej zaznaczać się przewaga Die Koenigsblauen.

27'

Ależ teraz Schalke było blisko szczęścia! Sane zagrał w polu karnym do Meyera, a ten uderzył minimalnie obok słupka!

25'

24'

Po centrze Riethera z prawej flanki, w okolice piątego metra, z główki na bramkę uderzył Sane, ale trafił prosto w ręce Zielera. Dobra akcja Schalke.

21'

Uderzenie Meyera z okolic "szesnastki" zostało zablokowane przez zawodnika gości.

20'

Teraz zamieszanie w obrębie pola karnego Schalke po centrze z rzutu wolnego Andreasena. Jednak nikt nie zdołał umieścić futbolówki w siatce, a do tego po chwili arbiter dostrzegł jeszcze pozycję spaloną jednego z graczy przyjezdnych.

17'

Niestety Sobiech musi jednak opuścić plac gry. Uraz z pierwszej minuty okazał się poważniejszy niż zapewne przypuszczano i uniemożliwia on kontynuowanie zawodów. Polaka zastąpi Benschop.

15'

Po wrzutce z rzutu wolnego Geisa powstało spore zamieszanie w polu karnym karne Hannoveru 96. W tym galimatiasie żaden z piłkarzy gospodarzy nie zdołał jednak oddać uderzenia na bramkę Zielera, a sytuację wybiciem piłki wyjaśnił Schulz.

14'

Ładne podanie Matipa na skrzydło o Aogo, który następnie dośrodkował w pole karne Hannoveru 96, ale Marcelo na posterunku. Ex-stoper Wisły Kraków bez problemów oddalił zagrożenie.

14'

12'

Spokojny początek meczu. Żadna ze stron nie stworzyła sobie jeszcze stuprocentowej sytuacji podbramkowej.

11'

Po starcie piłki w środku pola przez gości, przejął ją Sane. Zdecydował się on na indywidualną akcję. Popędził z futbolówką prawym skrzydłem do linii końcowej, wszedł z nią w pole kare, wyłożył ją przed bramkę, ale żaden z piłkarzy Schalke nie zdołał oddać strzału na bramkę.

9'

Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym meczu. Do notesu sędziego trafił Sascha Riether.

7'

Po dośrodkowaniu Andreasena z rzutu rożnego żaden z jego kolegów nie doszedł do piłki. Gracz Schalke 04 głową wybił futbolówkę poza własne pole karne i zażegnał niebezpieczeństwo.

6'

Hannover 96 wywalczył pierwszy rzut rożny.

4'

Wróćmy jeszcze na chwilę do przedmeczowej oprawy.

3'

Reprezentant Polski na szczęście wraca do gry.

1'

Pierwsza przerwa w grze już po 30 sekundach. W starciu z Rietherem ucierpiał Sobiech i prawdopodobnie nie będzie mógł kontynuować gry.

20:30

Zaczynamy granie na Veltins-Arenie! Wolfgang Stark dał sygnał do rozpoczęcia zawodów!

20:29

Oto zdjęcie przedmeczowej oprawy, które nie oddaje w pełni jej piękna.

20:29

Piłkarze Schalke i Hannoveru już na boisku. Za chwilę przywitanie, losowanie i zaczynamy grę!

20:27

Czekamy na pierwszy gwizdek w tym pojedynku. Piękny wstęp do meczu oraz fantastyczna oprawa kibiców Schalke 04 Gelsnkirchen. Rozbrzmiewa teraz na Veltins-Arena hymn gospodarzy!

20:20

Rozjemcą w meczu Schalke 04 Gelsenkirchen - Hannover 96 będzie doświadczony arbiter Wolfgang Stark.