Hertha BerlinHertha Berlin
22:25

Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszam na kolejne relacje tekstowe do Ekstraklasa.net, których w ten weekend nie zabraknie. Dobrej nocy!

22:24

Dla Herthy Berlin to pierwsze zwycięstwo nad Hannoverem 96 od 2010 roku i trzeba powiedzieć, że w pełni zasłużone. Piłkarze ze stolicy Niemiec grali przede wszystkim mądrzej i sprawiali lepsze wrażenie na tle gospodarzy.

22:24

93'

Koniec meczu! Hertha Berlin pokonała Hannover 96 3:1!

92'

Haraguchi otrzymał podanie na lewe skrzydło, następnie złamał do środka, uderzył z okolic "szesnastki", ale niecelnie i od bramki Zieler.

91'

Ostatnia zmiana w Hercie. Stocker zastąpi na boisku Weisera.

90'

Sędzia doliczył trzy minuty.

90'

Zmiana w szeregach gości. Kalou schodzi, a wchodzi Baumjohan.

87'

GOOOL! Losy meczu są chyba już rozstrzygnięte. Kalou uderzeniem w środek bramki, pod poprzeczkę, wymierzył sprawiedliwość. Zieler tylko musnął ręką piłkę.

86'

Wapno dla Herthy! Marcelo sfaulował Weisera!

86'

Wrzutka Sakaiego w pole karne rywali, ale Zieler dobrze wyszedł z bramki i przechwycił futbolówkę.

84'

Z dystansu uderzał Sane, po drodze piłka zaliczyła lekki rykoszet i wylądowała w rękach Zielera.

82'

Centra w pole karne Herthy, główkował Albornoz, ale to nie mogło zaskoczyć Zielera.

79'

Kolejna centra w pole karne Herthy, gdzie czyhał już Erdinc. Goście na raty zażegnali niebezpieczeństwo.

78'

Hannover 96 szuka szansy na gola wyrównującego. Dośrodkowanie w pole karne Herthy, którego adresatem był Erdinc, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

77'

Pierwsza zmiana w Hercie. Hegeler zastąpi na placu gry Lustenbergera.

77'

Skjelbred trafia do notesu sędziego. Norweg zarobił żółtą kartkę za faul.

71'

Zmiana w Hannoverze 96. Na boisku melduje się drugi napastnik Mevlut Erdinc. Zastąpi on Leona Andreasena.

70'

Jeszcze żółta kartka dla Plattenhardta, który sprokurował rzut karny, faulując Becha.

70'

GOL! Kiyotake zamienia rzut karny na gola!

70'

Rzut karny dla Hannoveru! Bech faulowany w polu karnym Herthy!

69'

40 200 widzów ogląda dzisiejszy mecz między Hannoverem 96 i Herthą Berlin na HDI Arena.

65'

Haraguchi zdecydował się na strzał z około dwudziestu metrów, ale futbolówka po jego uderzeniu minęła dosyć znacznie światło bramki Hannoveru.

63'

Strzał Sobiecha z okolic "szesnastki" został zablokowany przez defensywę Herthy.

61'

Hertha podwyższyła prowadzenie po kontrze. Darida zagrał długą piłkę na wolne pole do Kalou, który uciekł zawodnikom Hannoveru, nie zdążył do niego doskoczyć Marcelo i w sytuacji jeden na jeden z Zielerem Iworyjczyk nie pomylił się!

60'

GOOOOOOOL! 2:0 dla Herthy i po raz drugi Kalou!

60'

59'

Leon Andreasen ukarany żółtą kartką za faul.

57'

Po krótko rozegranym rzucie rożnym i centrze Albornoza, w polu karnym główkował Marcelo, ale niecelnie, a Zieler następnie wypiąstkował futbolówkę na aut.

56'

Zza pola karnego uderzał Bech, piłka odbiła się od głowy Langkampa i korner dla Hannoveru.

54'

Kiyotake w zamieszaniu podbramkowym uderzył bez zastanowienia z sytuacyjnej piłki, z około czternastu metrów. Jednak futbolówka poszybowała wysoka nad poprzeczką.

53'

Hannover 96 w drugiej połowie stara się odważniej atakować niż w pierwszej, ale na razie bez efektów.

51'

Utyka Albornoz, ale kontynuuje zawody.

50'

Leży na murawie Albornoz. Chilijczyk trzyma się za kostkę.

47'

Hannover 96 rozgrywa piłkę, a Hertha całym zespołem ustawiona na własnej połowie.

46'

Rozpoczynamy drugie 45 minut meczu!

46'

Michael Frontzeck reaguje. Allan Saint-Maxim zmienia w przerwie Felixa Klausa.

21:31

Za chwilę zaczynamy drugą odsłonę pojedynku na HDI Arena.

21:21

Posiadanie piłki w pierwszej połowie 60% do 40% na korzyść Herthy..

21:21

Oto główni architekci gola dla Herthy - Salomon Kalou (autor bramki) i Genki Haraguchi (asystent).

21:18

Prowadzenie Herthy Berlin do przerwy jak najbardziej zasłużone.

21:18

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Hertha Berlin prowadzi z Hannoverem 96 1:0.

44'

Ależ był bliski teraz szczęścia Kiyotake! Sobiech zagrał do Japończyka, a ten uderzył z około szesnastu metrów w kierunku długiego słupka i nieznacznie pomylił się!

41'

Bech ładnie zagrał piłkę w pole karne Herthy do Sobiecha, ten przyjął piłkę, ale strzału oddać już nie zdołał. Uniemożliwili mu to skurtecznie Reagaesel i Langkamp, a ponadto Polak faulował jeszcze drugiego z wymienionych.

39'

Plattenhardt uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę Hannoveru, z ok. 25 metrów ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

34'

Hertha po starcie piłki przez Hannover wyszła z kontrą. Darida zagrał do Haraguchiego, ten następnie w pole karne do wbiegającego Kalou, który przy fatalnej postawie będących przy nim Macelo i Albornoza, strzałem z kilkunastu metrów po ziemi skierował futbolówkę do siatki!

33'

GOOOOOOOOOOOOL! 1:0 dla Herthy! Kalou otwiera wynik meczu!

31'

Sobiech został zaatakowany na pograniczu pola karnego Herthy przez rywala nakładką, ale gwizdek sędziego milczał.

29'

Kolejna przerwa w grze. Tym razem ucierpiał Sane i opuścił ze sztabem medycznym boisko, ale za chwilę powinien powrócić na nie.

28'

Vladimir Darida ukarany żółtą kartką za faul.

28'

Kiyotake otrzymał podanie do środka ze skrzydła od Sane. Japończyk składał się już do oddania strzału, ale zamiast uderzać, przed polem karnym zdecydował się jeszcze na drybling i w ostatecznym rozrachunku stracił futbolówkę.

26'

Kiyotake trafił piłką Weisera prosto w twarz. Zawodnik Herthy dzielnie "przyjął ten cios" i nie potrzebował pomocy medycznej.

23'

Przerwa w grze. W starciu z Haraguchim ucierpiał Bech i jest mu udzielana pomoc medyczna.

21'

21'

Zieler chwyta futbolówkę po dośrodkowaniu Kalou.

20'

W zamieszaniu podbramkowym po centrze z rzutu rożnego, Haraguchi był bliski wepchnięcia piłki do siatki, ale źle w nią trafił.

20'

Strzał z ostrego kąta Daridy, ale Zieler był czujny i sparował futbolówkę na rzut rożny!

18'

Przewaga Herthy od początku meczu, ale póki co niewiele z niej wynika.

15'

Za nami pierwszy kwadrans meczu. Poza sytuacją Haraguchiego z dziesiątej minuty, obie strony nie stworzyły sobie żadnej dogodnej okazji. Hertha jak na razie lepiej operuje piłką, dłużej się przy niej utrzymuje i sprawia lepsze wrażenie. Hannover 96 stara się prostymi środkami przedostawać pod bramkę rywali i wygląda na to, że będzie raczej swoich szans wypatrywał głównie w kontrach.

12'

Sobiech faulowany i rzut wolny dla Hannoveru. Po dośrodkowaniu w pole karne Herthy Kiyotake, Sane w walce powietrzu zderzył się z Jarsteinem i Christian Dingert odgwizdał przewinienie na bramkarzu "Starej Damy".

10'

Darida zagrał z prawej na lewą stronę pola karnego do Haraguchiego, który zszedł z piłką do środka i uderzył po ziemi, ale jego strzał zablokował skutecznie Marcelo. Pierwsza składna akcja w tym meczu.

9'

Kiyotake zagrywał ze środka na prawe skrzydło do Becha, ale szybszy był Brooks.

6'

Hertha zagościła po raz pierwszy w polu karnym Hannoveru. Jednak goście w zamieszaniu nie zdołali oddać strzału, gospodarze szybko zażegnali niebezpieczeństwo.

6'

Żółta kartka dla Artura Sobiecha za faul na Sebastianie Langkampie.

5'

Hertha bez pośpiechu rozgrywa piłkę na własnej połowie.

4'

Drugi faul popełniony przez zawodnika Hannoveru 96 w tym spotkaniu. Tym razem przepisy złamał Bech, ale z dala od własnej bramki.

2'

Mamy przerwę w grze. Andreasen sfaulował rywala w środku pola. Poszkodowanemu została udzielana pomoc medyczna i będzie mógł on kontynuować grę.

1'

Oprawa kibiców Hannoveru 96.

1'

Christian Dingert dał sygnał do rozpoczęcia zawodów! Od środka piłkarze Herthy Berlin!

20:29

Już za moment pierwszy gwizdek w meczu Hannover 96 - Hertha Berlin!

20:27

Obie drużyny oczekują już w tunelu na wyjście na murawę stadionu HDI Arena.

20:24

20:24

Arbitrem głównym w meczu na HDI Arena będzie 35-letni Christian Dingert. Na liniach będą mu pomagać Tobias Christ i Norbert Grudzinski. Natomiast rola sędziego technicznego przypadła w udziale Guido Winkmannowi.

20:21

Hertha Berlin na zwycięstwo nad Hannoverem 96 w oficjalnym spotkaniu czeka od ponad pięciu lat. Ostatni raz piłkarze Die Alte Dame pokonali Die Roten w styczniu 2010 roku! Od tamtej pory trzykrotnie oba zespoły dzieliły się punktami i trzy razy górą był Hannover 96. Ogólny bilans spotkań pomiędzy obydwoma drużynami to piętnaście zwycięstw zawodników z Berlina, trzynaście remisów i dziesięć wygranych gospodarzy dzisiejszego meczu.

20:20

20:19

Na pierwszy rzut oka faworytem wydają się być piłkarze ze stolicy Niemiec. Zajmują aktualnie szóste miejsce w tabeli z dorobkiem siedemnastu punktów, a do czwartego Schalke tracą tylko trzy „oczka”. Natomiast Hannover 96 jest klasyfikowany na czternastej pozycji, mając na koncie punktów jedenaście. Die Roten zaliczyli spory falstart w bieżących rozgrywkach, ale ostatnimi czasy ich dyspozycja poszła w górę. W pięciu poprzednich meczach Bundesligi trzykrotnie wygrywali (w ubiegłą niedzielę z HSV Hamburg na wyjeździe 2:1), raz zremisowali (z VfL Wolfsburg 1:1), a tylko jeden mecz przegrali (z Eintrachtem Frankfurt 2:1). To powoduje, że wskazanie faworyta w tym pojedynku nie jest już taką prostą sprawą. Należy jednak zaznaczyć, że podopieczni Michaela Frontzecka tylko raz w obecnym sezonie punktowali na HDI Arena i dziś ten stan rzeczy będą chcieli z pewnością poprawić.

20:17

Tak prezentuje się oficjalny protokół meczowy. Składy obu drużyn są dostępne także w panelu naszej relacji LIVE.

20:11

20:10

Hannover 96 - ławka rezerwowych: Manuel Schmiedebach, Philipp Tschauner, Allan Saint-Maximin, Felipe, Kenan Karman, Oliver Sorg, Melvut Erdinc.

20:07

Hertha Berlin - ławka rezerwowych: Alexander Baumjohan, Ronny, Jens Hegeler, Valentin Stocker, Tolga Cigerci, Roy Beerens, Marius Gersbeck.

20:06

20:05

A tak prezentuje się wyjściowy skład Hannoveru 96. Nie zabrakło w nim Artura Sobiecha!

20:04

Oto wyjściowy skład Herthy Berlin na dzisiejsze spotkanie.

20:00

Witamy i zapraszamy na relację tekstową z pierwszego meczu 12.kolejki Bundesligi, w którym Hannover 96 podejmie na HDI Arena Herthę Berlin. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:30!

13:52

Hannover 96 - Hertha Berlin LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Czy Hertha znajdzie w końcu sposób na Hannover?

W meczu otwarcia dwunastej kolejki Bundesligi na HDI Arena miejscowy Hannover 96 podejmie Herthę Berlin. Na relację tekstową z tego spotkania zapraszamy do Ekstraklasa.net. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:30.