Piątek, 16 października 2015, godz. 20:30
Borussia DortmundBorussia Dortmund
22:22

To tyle z mojej strony. Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszam na kolejne relacje do Ekstraklasa.net! Dobranoc!

22:21

Oglądaliśmy dzisiaj naprawdę niezłe zawody, toczone w dobrym tempie. Mainz wcale nie musiało przegrać, bo swoje sytuacje miało, a oba gole straciło po własnych błędach. BVB również mogło zdobyć kilka bramek więcej i zwyciężyć efektowniej. Reprezentant Polski Łukasz Piszczek niestety cały mecz oglądał z perspektywy ławki rezerwowych.

92'

Koniec meczu! Borussia Dortmund wygrywa na Coface Arena z FSV Mainz 2:0!

90'

Arbiter doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

89'

Trzecia i ostania zmiana w BVB. Ramos za Aubameyanga.

88'

Koledzy wypracowali sytuację Parkowi, Koreańczyk uderzył z bliskiej odległości, ale jego strzał broni Karius!

85'

Ostatnia roszada personalna w składzie Mainz. Serdar zmienia Latzę.

84'

Niederlechner melduje się na boisku w miejsce Muto.

83'

Castro zastępuje na placu gry Kagawę.

83'

Aubameyang po błędzie Bella przejął piłkę, w polu karnym zagrał do Mkhitaryana, ten minął Kariusa i umieścił futbolówkę w pustej bramce!

82'

GOL! 2:0 dla BVB! Do siatki trafia Mkhitaryan.

81'

Kolejna zmarnowana okazja przez Aubameyanga. Otrzymał dobre podanie od Mkhitaryana i z okolic mniej więcej jedenastego metra nie trafił w światło bramki.

80'

Mainz nie poddaje się. Szuka swojej szansy na trafienie wyrównujące.

78'

Pierwsza zmiana w BVB. Bender zmienia Reusa.

77'

Kolejna szansa do BVB. Mkhitaryan zagrał z prawej strony futbolówkę w pole karne Mainz, a znajdujący się tam Aubameyang zbyt lekceważąco uderzył i piłka poszybowała daleko od bramki.

76'

Uderzenie Aubameyanga nieznacznie mija słupek bramki Kariusa.

75'

Aubameyang wyłożył ze skrzydła piłkę na "szesnastkę" do Mkhitaryana, ale jego strzał broni pewnie Karius. Lepiej zrobiłby, gdyby zagrał do nadbiegającego Reusa. Z pewnością byłby z tego większy pożytek.

71'

Klement był wykonawcą rzutu wolnego, ale trafił prosto w mur.

70'

Pierwsza zmiana w Mainz. Klement za Jairo Sampeiro.

70'

Kolejny rzut wolny dla Mainz tuż sprzed pola karnego. Tym razem sprokurował go Sokratis.

68'

Żółta kartka dla Brosinskiego za faul na Kagawie.

67'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Bell główkował nad poprzeczkę. Jednak, gdyby nawet trafił do siatki, to gola i tak nie byłoby, ponieważ faulował on Sokratisa.

65'

Koronkowa akcja BVB. Aubameyang chciał uderzyć na bramkę z kilkunastu metrów, ale został zablokowany.

63'

Powinno być 2:0! Kagawa otrzymał świetne podanie w pole karne, stanął przed bramkarzem, podciął nad nim piłkę i nieznacznie pomylił się! Minęła ona minimalnie długi słupek bramki Mainz!

60'

Żółta kartka dla Jairo Sampeiro.

59'

Po ładnej akcji Mainz, Muto stanął przed szansą na wyrównanie, ale Burki wyszedł z bramki, wyczekał go i przechwycił futbolówkę.

58'

De Blasis uderzył z "szesnastki" w kierunku długiego słupka bramki Burkiego, ale jego próba okazała się nieznacznie niecelna.

55'

BVB ruszyło z kontrą, ale piłkę pod polem karnym Mainz stracił Aubameyang.

50'

Ogromne zamieszanie w polu karnym BVB po dośrodkowaniu Malliego, ale goście wyszli z opresji bez szwanku.

49'

To już czwarty rzut karny obroniony przez Kariusa w bieżącym sezonie!

47'

Reus nie wykorzystał rzutu karnego! Karius broni jego uderzenie z jedenastu metrów!

46'

Karny dla BVB! Lataza zaatakował wślizgiem Aubameyang. Jednak to zajście miało miejsce przed polem karnym!

46'

I zaczynamy drugą połowę tego spotkania! Miejmy nadzieję, że będzie równie ciekawa co pierwsza!

21:28

21:18

Bardzo dobre widowisko oglądamy na Coface Arena. Gra toczy się w bardzo szybkim tempie, a oba zespoły stworzyły sobie po kilka okazji do zdobycia bramki. Żaden kibic - zarówno przed telewizorem jak i na stadionie - nie może się nudzić. BVB prowadzi, ale Mainz nie stoi pod żadnym pozorem na straconej pozycji. Czekamy z niecierpliwością na drugie 45 minut!

46'

Przerwa! Borussia Dortmund prowadzi z FSV Mainz 1:0 po golu Marco Reusa.

46'

Kapitalna wymiana podań w polu karnym Mainz Reusa z Aubameyangiem, ale strzał tego pierwszego został zablokowany.

45'

Tobias Stieler doliczył 60 sekund do pierwszej płowy.

44'

Centra Latzy z rzutu wolnego, ale znakomite wyjście Burkiego, który złapał pewnie piłkę.

42'

Dośrodkowanie z lewej strony Bengtssona na długi słupek. Bliski dojścia do piłki był Malli, ale uprzedził go Hummels.

39'

Groźna akcja Mainz, ale wyjaśnił ją wybiciem piłki z piątego metra sprzed własnej bramki Ginter! Muto lub Malli mogli znaleźć się w wyśmienitej sytuacji.

35'

33'

Jairo uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego i Burki z najwyższym trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką.

32'

Sokratis faulował Muto do spółki z Weiglem przed własnym polem karnym. Kolejny rzut wolny dla Mainz z dobrej odległości.

32'

Centra z rzutu rożnego Latzy i Burki bez problemu przechwytuje futbolówkę.

31'

Groźne wstrzelenie piłki w pole karne BVB przez Baumgartlingera, ale nikt jej nie przejął.

29'

Mainz niebezpiecznie rozgrywało piłkę w poprzek na własnej połowie i zawodnicy BVB o mały włos jej nie przejęli, co mogło zakończyć się groźną sytuacją podbramkową.

27'

Mkhitaryan uderzył z pierwszej piłki z dwudziestu metrów, ale futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

26'

25'

Teraz gra się wyrównała. Mainz stara się utrzymać dłużej przy piłce i zbliżać się do bramki strzeżonej przez Burkiego.

23'

Bardzo dobre tempo meczu na Coface Arena. Bardzo rzadko mamy przestoje w grze.

20'

Szybka kontra Mainz. W dobrej sytuacji znalazł się Malli, ale ni to strzelał, ni to szukał podanie do kolegi z drużyny i futbolówka przeszła sporo obok słupka.

19'

Po złym podaniu Bungerta, piłkę przejął Mkhitaryan, zagrał do środka do Aubameyanga, ten następnie podał do niepilnowanego Reusa, a skrzydłowy BVB wbiegł w pole karne i uderzeniem po ziemi z kilkunastu metrów pokonał Kariusa!

18'

GOL! 1:0 dla Borussi, a strzelcem Marco Reus!

16'

Teraz to zawodnicy BVB przejęli inicjatywę i to oni przeważają, po początkowej dominacji Mainz.

14'

Reus uderzył z "szesnastki" po ziemi, ale Karius bez większych problemów złapał futbolówkę.

13'

Gundogan uderzył tuż zza pola karnego, ale bardzo niecelnie.

12'

11'

Bengtsson uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę i niewiele pomylił się!

10'

Żółta kartka dla Mkhitaryana za faul na rywalu tuż przed polem karnym. Dobra okazja dla Mainz.

10'

FSV Mainz gra bez respektu dla Borussi i w tych pierwszych minutach prezentuje się lepiej na tle rywali.

7'

Pierwsza groźna akcja BVB, ale przerwał ją defensor Mainz, wślizgiem odbierając piłkę w polu karnym Mkhitaryanowi.

6'

Ależ Mainz było blisko! Muto po zagraniu Bengtssona z prawego skrzydła był bliski pokonania Burkiego z pięciu metrów, ale bramkarz BVB broni jego próbę!

5'

Ginter zderzył się z Latzą i mamy przerwę w grze.

3'

Spokojny początek meczu, na razie gra toczy się głównie w środku pola.

1'

Tobias Stieler daje sygnał do rozpoczęcia meczu i od środka zaczęli zawodnicy BVB!

20:28

Już po przywitaniu obu ekip, losowaniu i za chwilę zaczynamy!

20:27

Oba zespoły już na murawie Coface Arena!

20:23

Zaledwie kilka minut dzieli nas od pierwszego gwizdka na Coface Arena!

20:14

Arbitrem głównym dzisiejszego meczu będzie Tobias Stieler.

20:14

Coface Arena na niecałe dwadzieścia minut przed pierwszym gwizdkiem.

20:13

Tak wygląda oficjalny protokół meczowy ze składami.

20:10

Borussia Dortmund - ławka rezerwowych: Bender, Castro, Hofmann, Januzaj, Piszczek, Ramos, Weidenfeller

20:09

FSV Mainz - ławka rezerwowych: Balogun, Curci (GK), Hack, Jara, Klement, Niderlechner, Serdar.

20:09

20:08

W oczekiwaniu na początek spotkania zapraszamy na jego zapowiedź. Jej autorem jest Mariusz Daniluk.

20:01

20:00

Tak prezentuje się Coface Arena z zewnątrz.

19:59

To będzie szczególny mecz dla szkoleniowca Borussi Dortmund Thomasa Tuchela, który poprzednio pracował w FSV Mainz.

19:57

19:57

Wyjściowe składy Mainz i Borussi są już dostępne w panelu naszej relacji LIVE!

19:55

Witamy! Po przerwie na reprezentacje, wracamy na ligowe boisko. W meczu otwarcia 9.kolejki Bundesligi, na Coface Arena FSV Mainz podejmie Borussię Dortmund. Pierwszy gwizdek o godzinie 20:30. Zapraszamy na naszą relację tekstową!