Niedziela, 11 sierpnia 2013, godz. 17:30
1. połowa2 : 2
19:24

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia innych transmisji LIVE dostępnych na portalu Ekstraklasa.net!

93'

W Gelsenkirchen koniec spotkania. Po festiwalu strzeleckim Schalke na inauguracje sezonu remisuje z drużyną HSV 3-3.

93'

Fuchs świetne dośrodkowanie, Hoewedes wysoko ponad poprzeczkę.

93'

Joel Matip bliski wyprowadzeniu swojej drużyny na prowadzenie. W bramce pewnie Adler.

91'

Głowami zderzyli się piłkarze obu drużyn: Huntelaar i Sobiech, który ma rozbity łuk brwiowy.

90'

Sędzia dolicza trzy minuty.

90'

Rzut rożny dla HSV wykonywany oczywiście przez van der Vaarta.

88'

Drużyna HSV opadła z sił, za to gospodarze za wszelką cenę próbują wywalczyć trzy punkty.

87'

Od ręki Szalaia lekko odbija się futbolówka, sędzia jednak nie przerywa gry.

86'

Westermann traci piłkę i od razu przenosi się pod własne pole karne.

85'

W każdym spotkaniu, w którym Łotysz zdobywał gola HSV nie przegrywało meczu.

84'

Rudnevs przeprowadził pierwszą akcję pod pole karne rywali.

82'

Na boisku pojawi się dobrze znany wszystkim Polakom Artjoms Rudnevs w miejsce Beistera.

81'

Jansen poradził sobie z Uchidą, rożny dla HSV, przy piłce van der Vaart.

80'

Przy linii bocznej opatrywany Diekmeier.

78'

Cała drużyna HSV przed własnym polem karnym. Goście przejmują piłkę.

76'

W ekipie z Hamburga zmiana. Aogo za Calhanoglu.

76'

Farfan dośrodkowanie do Szalaia, niestety była nieskuteczna akcja Schalke.

74'

Podanie Fuchsa prawą nogą, Wastermann nieprzerwanie czujny na posterunku.

73'

Co za emocje ! Adler wypuścił piłkę z rąk, Szalai kieruje ją do siatki i mamy wyrównanie!

72'

Piłkarze z Hamburga walecznie i ofiarnie starają się przerywać co raz częstsze ataki zawodników z Zagłębia Ruhry.

70'

Huntelaar strzela prosto w ręce Adlera, rzut wolny dla Schalke.

69'

Uchida dośrodkowanie w pole karne, tam świetnie i przytomnie Westermann.

67'

Hildebrand zaczął od własnej bramki, gracze HSV przerywają kolejną akcję drużyny z Gelsenkirchen w okolicy środka boiska.

65'

Tym razem zmiana w ekipie gości. Rincon za Badelja.

63'

Szalai oddaję swój pierwszy strzał w światło bramki, minimalnie obok słupka.

63'

Calhanoglu zwijał się z bólu na murawie, na szczęście to nic poważnego i piłkarz znów w grze.

61'

Zoua tańczył z futbolówką pod polem karnym Schalke, by po chwili stracić ją na rzecz gospodarzy.

58'

Zmiana w drużynie Schalke. Z murawy zbiega Neustaedter, a z boiskiem wita się Adam Szalai.

57'

Goście przechwytują piłkę w środku pola, Arslan podaje do Jansena, ale akcję przerywają gospodarze.

55'

Farfan dośrodkowanie w pole karne, dobrze wrócili jednak piłkarze HSV, którzy tym razem świetnie poradzili sobie w obronie.

54'

Sędzia sygnalizuje pozycję spaloną gracza HSV.

52'

Schalke buduje kolejną akcję, Farfan chciał rozegrać piłkę na jeden kontakt, bez powodzenia.

51'

Tym razem z rozmachem rozpoczęli goście.

50'

GOLLL!!!!!! Lasse Sobiech zdobywa swoja pierwszą bramkę w Bundeslidze!

49'

Znakomita interwencja Hildebranda, fatalny błąd w obronie Hoewedesa.

48'

Clemens zdecydował się na strzał z dystansu, piłka obok bramki.

45'

Zaczynamy drugą połowę! Tym razem od środka gracze Schalke.

18:32

Piłkarze obu ekip już pojawiają się na murawie.

18:30

Końcówka meczu to nieuwaga drużyny gości, którą wykorzystał Christian Fuchs perfekcyjnym dośrodkowanie wprost na głowę najlepszego strzelca Schalke zakończonym bramką.

18:28

W 24 minucie fenomenalne przyjęcie i dośrodkowanie Diekmeiera i cudowny strzał Beistera na 2-1 dla HSV.

18:27

12 minuta meczu do bramka dla HSV z rzutu karnego wykonywanego przez van der Vaarta. Matip przypadkowo zagrał piłkę ręką w polu karnym.

18:26

Pierwszy gol to akcja drużyny gospodarzy, po świetnym dośrodkowaniu Draxlera Huntelaar zdobył swoją 8 bramkę przeciw HSV.

46'

Ależ emocje naVeltins-Arena. W ostatnich sekundach pierwszej połowy ekipa gości wyraźnie zaspała, a ich rozkojarzenie wykorzystał niezawodny Klass-Jan Huntelaar. Aktualny wynik spotkania to 2-2.

46'

Wspaniałe dośrodkowanie Fuchsa na głowę Holendra, ten niekryty przez żadnego piłkarza rywali posyła piłkę do siatki!

46'

GOL!!!!!!!!!!!!!!! Ponownie Hutelaar!

45'

Sędzia dolicza minute do regulaminowego czasu gry.

44'

Żółty kartonik ogląda Fuchs. Jeśli Austriak nie powstrzyma nerwów, mecz może skończyć z czerwoną kartką.

43'

Fuchs faulował van der Vaarta, na szczęście Holender już podniósł się z murawy.

41'

Huntelaar źle przyjął piłkę w polu karnym, w drużynie Schalke widać ewidentny brak Draxlera.

39'

Kibice Schalke nie tracą wiary, fenomenalny doping i atmosfera na stadionie!

38'

Bardzo dobrze prezentuję się dziś Lasse Sobiech, często włącza się do akcji ofensywnych, dobrze radzi sobie także w obronie.

36'

Żółta kartka dla Arslana , który nieprzepisowo zatrzymywał Huntelaara w środku pola.

36'

Jansen włączył się właśnie do akcji ofensywnej, którą zakończył strzałem ponad poprzeczkę.

34'

Prawym skrzydłem w pole karne HSV próbował przedrzeć się Farfan, bezskutecznie.

33'

Fuchs dośrodkowuje w polce karne, tam jednak czujny Sobiech.

31'

Bezradni po stracie Draxlera gospodarze nie potrafią wyprowadzić żadnej składnej akcji, z kolei zawodnicy HSV nieustannie atakują bramkę Hildebranda.

30'

Kilka ostatnich minut to stagnacja piłkarzy Schalke, na stadionie słychać pierwsze gwizdy kibiców.

28'

Rzut wolny van der Vaarta i poprzeczka! Tylko szczęście uratowało gospodarzy od straty kolejnego gola!

28'

Van der Vaart faulowany przez Christiana Klemensa.

25'

Po strzale Beistera piłka nie przekroczyła linii bramkowej, pomógł jej w tym bramkarz Schalke.

24'

GOOOOOLLLLLLLLL! Aleź błąd Hildebranda! Beister autorem gola!

23'

Tak jak przypuszczano, Draxler opuszcza plac gry. W jego miejsce wchodzi Leon Goretzka.

22'

Draxler prawdopodobnie opuści boisko za kilka minut, trener Keller oddelegował kilku graczy do rozgrzewki.

21'

Van der Vaart znów szukał okazji do podniesienia wyniku, niestety nieskutecznie.

21'

Gospodarze znów mieli problem z zatrzymaniem Beistera, rożny dla gości.

20'

Piłkarze HSV dostali wiatru w żagle po zdobyciu bramki, płaski strzał wprost w ręce Timo Hindebranda.

19'

Draxler wraca, na jego twarzy wciąż obecny jest grymas bólu.

17'

Julian Draxler chwilowo poza boiskiem, przy linii bocznej sztab medyczny udziela mu niezbędnej pomocy.

17'

Daxler utyka na murawie, miejmy nadzieje, że to nic poważnego.

12'

Holender wyrównał i tym razem nie zawiódł swojej drużyny.

12'

Do piłki ze stoickim spokojem podszedł van der Vaart i wyrównał! Aktualny wynik to 1-1.

12'

Ręka ! Rzut karny dla HSV!

10'

Pierwsze dziesięć minut spotkania to głównie walka o futbolówkę w środku pola.

9'

Przy piłce zawodnicy drużyny gości, którzy nie potrafią jak na razie wyprowadzić żadnej kontry.

6'

Strzał van der Vaarta na bramkę Schalke, jednak piłka posłana wprost w ręce golkipera gospodarzy.

5'

Van der Vaart kłóci się z arbitrem i otrzymuję żółtą kartkę.

3'

Wspaniałe, prostopadłe podanie do Huntelaara, który posyła piłkę do bramki HSV. Niesamowity początek meczu w Gelsenkirchen.

2'

GOOOOOL!

1'

Joel Matip faulowany w środku pola, sędzia nie przerywa gry.

17:30

Zaczynamy! Od środka drużyna gości.

17:17

Głównego sędziego wspierać będą Guido Kleve, Markus Sinn i Markus Wingenbach.

17:15

Jak podaje oficjalna strona Schalke zawodnicy obu zespołów około 17:00 pojawili się na płycie boiska i rozpoczęli rozgrzewkę.

17:08

Ciekawostką może być fakt, że Schalke po raz pierwszy od pięciu lat zainauguruje sezon przed własną publicznością na stadionie Veltins-Arena. Będzie to zapewne dodatkowa motywacja dla graczy z Zagłębia Ruhry aby wypaść w tym debiucie jak najlepiej.

16:58

Arbitrem spotkania będzie Manuel Gräfe, który rozgrywki ligi niemieckiej sędziuje od 2001 roku.

16:54

Rezerwowi piłkarze HSV: Jaroslav Drobny, Dennis Aogo, Tomas Rincon, Artjoms Rudnevs, Petr Jiracek, Petr Skjelbred, Jonathan Tah.

16:54

Rezerwowi piłkarze Schalke: Ralf Fährmann, Felipe Santana, Sead Kolasinac, Leon Goretzka, Marco Höger, Tranquillo Barnetta, Adam Szalai.

16:43

Obok prezentujemy oficjalne wyjściowe jedenastki obu drużyn.

16:38

Jeśli chodzi o Schalke możemy mówić o transferach z prawdziwego zdarzenia. Klub wydał 15 milionów euro na zakup nowych zawodników, a są nimi Felipe Santana, Leon Goretzka, Adam Szalai i Christian Clemens.

16:35

Przy okazji spotkania tych zespołów warto wspomnieć o transferach jakie obie ekipy przeprowadziły tego lata. Do Hamburgu przybyli Johan Djourou, Lasse Sobiech i Jacque Zoua,odeszli z kolei Markus Berg, Jacopo Sala oraz najlepszy zawodnik drużyny, Heung-Min Son.

16:29

Z Hamburgu do Gelsenkirchen nie przyjechali natomiast kontuzjowani Johann Djourou i Ivo Ilicevic. Poza meczową kadrą jest także Zhi Gin Lam.

16:28

Choć nie znamy jeszcze oficjalnych składów wiadomo, że po stronie gospodarzy na Veltins-Arena na pewno zabraknie powracających do zdrowia po kontuzjach Kyriakosa Papadopoulosa, Anthony Annana i Chinedu Obasi.

16:17

Ostatni raz zespoły mierzyły się ze sobą wiosną minionego sezonu w ramach ligowego spotkania. Wówczas górą okazali się być piłkarze Schalke, którzy pokonali rywala po hattricku Klaasa-Jana Huntelaara aż 4:1.

16:13

Serdecznie witamy w relacji live z meczu Schalke 04 - Hamburger SV. Spotkanie, jakie odbędzie się między tymi drużynami będzie ostatnim zmaganiem 1. kolejki 51. sezonu Bundesligi.