Liga Mistrzów. Triumf Borussii Dortmund w Pradze po golach Hakimiego. Przeciw Slavii wystąpił Łukasz Piszczek

2 października 2019, 20:50 | red

Liga Mistrzów. Pierwsze zwycięstwo Borussii Dortmund w grupie F. Drużyna Lucienea Favre'a pokonała na wyjeździe Slavię Praga 2:0 (1:0). Obie bramki zdobył Achraf Hakimi.

Triumf Borussii w Pradze. Wystąpił Piszczek

To był mecz lewego obrońcy Borussii. Jeszcze w pierwszej połowie Hakimi trafił do siatki. Uczynił to po indywidualnym rajdzie i zmyleniu czterech rywali. Chwilę przed doliczonym czasem wykorzystał zaś swoją szybkość i spokojnym uderzeniem między nogami bramkarza ustalił wynik.

Pełne 90 minut na prawej obronie zaliczył Łukasz Piszczek. Były reprezentant Polski otrzymał żółtą kartkę za faul. Był to jego pierwszy występ w tej edycji Ligi Mistrzów.

Slavia Praga - Borussia Dortmund 0:2 (0:1)
Bramka: Hakimi 35', 89'
Żółte kartki: Sevcik, Hovorka - Piszczek

Slavia Praga: Kolar - Hovorka, Coufal, Sevcik, Boril - Soucek, Kudela, Tecl (59' van Buren), Masopust (76' Zeleny), Stanciu (83' Stanciu) - Olayinka.
Borussia Dortmund: Bürki - Piszczek, Hummels, Akanji, Hakimi (90' Zagadou)- Delaney, Witsel, Sancho (74' Hazard), Brandt (92' Gotze), Guerreiro - Reus.

Name a more prolific full-back than Achraf Hakimi...#UCL pic.twitter.com/JnWyKt8doM— UEFA Champions League (@ChampionsLeague) October 2, 2019