Borussia DortmundBorussia Dortmund
2 : 1
VfL WolfsburgVfL Wolfsburg
95'

Sędzia kończy ten mecz. Borussia wygrywa z Wolfsburgiem 2-1 po bramkach Lewandowskiego i Reusa. Dla Wolfsburga strzelił Ivica Olić.

94'

Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

92'

Głowka Piszczka po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Ten strzał nie zaskczył bramkarza gości.

91'

Reus strzelał, ale został zablokowany. Kolejny rzut rożny dla Dortmundu.

89'

Perisić strzelał z ostrego kąta. Niecelnie.

88'

Caligiuri strzelał główką nad poprzeczką.

86'

Szansa De Bruyne. Bramkarz nie łapie piłki. Wychodzi za linię boczną.

85'

Kevin de Bruyne. Ponad poprzeczką. Dobrze technicznie wykonane uderzenie.

84'

Zagranie ręką Reusa.

82'

Borussia będzie starał uspokoić swoją grę.

81'

Za Malandę wchodzi Daniel Caligiuri.

80'

Durm dośrodkowywał. Bramkarz gości łapie piłkę, ale przewraca się o Knocke. Obok stał Reus i strzelił bramkę po ziemi lewą nogą.

78'

Za aktywnego Henrik Mkhitaryana wchodzi Oliver Kirch.

75'

Lewandowski świetnie wypatrzył Reusa, ale Rodriguez przerywa tę akcję Borussi.

74'

Luis Gustavo z dystansu, ale nie trafił. Ależ umiejętności techniczne tego zawodnika.

73'

Robert Lewandowski biegł z piłką przez połowę boiska. Podał na lewo do Mkhitaryana, ale ten strzelił obok bramki. Był spalony, ale sędzia puścił tę akcję. Powinien być gol.

71'

Za kontuzjowanego Traescha wchodzi Patrick Ochs.

70'

Na boisku leży Christian Trasch, któremu na stopę nadepnął Robert Lewandowski. Trasch schodzi z boiska. Lekarze mu w tym pomagają. Szykuje się zmiana.

68'

Mkhitaryan wbiegał w pole karne, ale nie było żadnego z jego kolegów i nie miał do kogo podać.

67'

Jojić strzelał, ale bramkarz gości łapie piłkę w rękawice. Po chwili kontra Wolfsburga. Nie ma gola.

66'

Naldo strzelał bardzo niecelnie zza pola karnego.

66'

Malanda do Perisicia, a ten do Olicia. Minimalnie niecelny strzał Chorwata, a mógł drugi raz wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie.

65'

Wolfsburg buduje cały czas ataki pozycyjne.

63'

W poprzednim wpisie tamtą akcję kończył Perisić.

62'

De Broyne z Oliciem świetnie podawali do siebie. W całą akcję włączył się Arnold. Ale akcja zakończona niepowodzeniem.

60'

Borussia - Wolfsburg

59'

Mkhitaryan biegł co sił w nogach w stronę bramki, ale był na spalonym. Sędzia przerywa akcję.

57'

Jojić dostaje żółtą kartkę.

57'

Robert Lewandowski z krawędzi pola bramkowego próbuje podać swojemu koledze na pozycję do strzału. Obrona wyczyściła to podanie.

54'

Gol. Rzut rożny dla Dortmundu. Wreszcie Borussia zaczyna gonić wynik. Max Gruen źle obliczył lot piłki, a Knocke przegrał pojedynek z Lewandowskim. Polak kieruje piłkę do bramki swoimi plecami.

51'

Reus strzelał, ale tylko w bramkarza.

50'

Druga zmiana w drużynie Klopa to Jojić za Sahina.

49'

Za Aubameyanga w przerwie wszedł Erik Durm.

19:33

Gramy!

19:30

19:27

Sprostowanie:

Przy bramce głowkował Malanda, a przy poprzeczce (a nawet dwóch) Olicia podawał De Bruyne, bo Gruen to raczej na bramce cały czas stał.

Przepraszam.

47'

Wracamy za kilka chwil.

46'

Reus nie sięgnął podania. Bardzo dobrze przemyślana akcja. Chyba zaraz skończymy pierwszą połowę.

45'

Mkhitaryan rozpędzał się na lewej stronie, ale dobrym wślizgiem ta akcja została zakończona. Wolfsburg gra w obronie jak na razie bezbłędnie.

44'

Sokratis Papastathopoulos wszedł w przeciwnika próbując odebrać mu piłkę i przewraca go na ziemię. Bardzo niebezpieczna sytuacja.

42'

Gruen z łatwością mija Hummelsa. Podał do środka. Olić z najbliższej odległości trafił w poprzeczkę.

40'

Perisić próbował akcji indywidualnej. Schodził do środka z prawej strony. Piłka wyszła tylko za linię boczną. Langerak wybił piłkę z piątki.

39'

Sahin dostaje żółtą kartkę.

38'

Reus minął Gruena. Chyba chciał, żeby sfaulował go bramkarz. Mógł strzelać. Z tej akcji nic już więcej Borussia nie zrobiła.

36'

Naldo główkował po dośrodkowaniu. Langerak broni. Jednak Ivica Olić był na swoim miejscu i po tym jak bramkarz odbił piłkę od razu wbił mocno piłkę do bramki. 1-0 dla gości!

34'

Christian Traesch dostaje żółtą kartkę za brutalny faul na Marco Reusie.

32'

Niesamowity doping kibiców na Iduna Park. Wiele żółto-czarnych flag na stadionie.

28'

Mkhitaryan próbował dośrodkować z prawej strony, ale obrońca gości wybił piłkę na aut. Zaraz Wolfsburg próbował kontrować.

27'

Bardzo ładne włączenie się do akcji ofensywnej Traescha. Langerak był zmuszony wybić piłkę na rzut rożny.

25'

De Bruyne nie trafił czysto w piłkę i nie strzela bramki. To była kolejna świetna akcja dla Wolfsburga. Jak na razie to goście sprawiają lepsze wrażenie.

23'

Rzut rożny dla Borussi. Zamieszanie w polu karnym. Ale skończyło się bez bramki.

20'

Luis Gustavo faulował. Rzut wolny na 45. metrze dla gospodarzy.

18'

Jest rzut rożny dla Wolfsburga. Langerak ustawił czteroosobowy mur. Naldo trafił w mur. Później była jeszcze jedna próba zaskakującego uderzenia w wykonaniu gości.

17'

16'

Strata Wolfsburga, ale Dortmund zaraz oddaje piłkę za darmo. Było długie podanie do Aubameyanga, ale obrońcy gości szybko wyjaśnili tę sytuację.

14'

Słabe podanie Lewandowskiego w środku pola i Olić miał okazję na kolejną akcję ofensywną dla swojego zespołu.

12'

Z metra nie trafił Ivica Olić. To kolejna akcja dla gości. Ta akcja to ewidentny błąd Hummelsa.

10'

Reus strzelał. W ostatniej chwili golkiper gości sparował piłkę na końcową linię. Rzut rożny dla Borussi.

8'

Błąd Piszczka. Musiał wracać za Arnoldem. Było bardzo groźnie. Skończyło się na aucie dla gości.

6'

Na razie dobrze grają obrońcy Wolfsburga. Nie dają Borussi dużo miejsca w środku pola.

3'

Pozycyjny atak Borussi. Aubemayang na spalonym.

18:32

Gramy! Zaczynają goście.

18:30

Chwilą ciszy zaczniemy ten mecz. To chwila przypomnienia jednego z byłych zawodników Dortmundu Alfreda Niepieklo.