Niedziela, 18 sierpnia 2013, godz. 17:30
Borussia DortmundBorussia Dortmund
2 : 1
Eintracht BrunszwikEintracht Brunszwik
94'

Sędzia kończy spotkanie. BB wygrywa 2:1. Za wspólne 90 minut dziękuje Szura Bartłomiej.

92'

Ostatnia zmiana w tym meczu

89'

Samobój Lewandowskiego, który po rzucie rożnym gości głową skierował piłkę do własnej bramki! 100. mecz w Bundeslidze zdecydowanie nie wyszedł Polakowi.

86'

G o o o l l l l ! ! ! ! Reus pewnie z rzutu karnego, który wywalczył rezerwowy Hofmann

86'

Karny dla Borussi!!!

85'

Ostatnie minuty meczu przed nami. Z pewnością nawet jeżeli przegrają to zawodnikom gości należą się brawa za ambicję.

82'

Dwójkowa akcja Reusa z Lewandowskim. Ostatecznie Polak uderza z 30 metrów i zmusza bramkarza gości do interwnecji.

80'

Kolejna okazja dla BVB ale źle z lewej strony zagrywał Reus

78'

Ogromny kamień z serca spadł z pewnością zawodnikom gospodarzy po strzeleniu tej bramki.

78'

Kruppke - kapitan opuszcza boisko w jego miejsce Ademi

76'

G o o o o l l l l l l ! ! ! ! ! ! ! W końcu gospodarzom się udało. Doskonale do strzelca bramki zagrał Hummels a młody zawodnik BVB mierzonym uderzeniem od słupka trafił do siatki!!

74'

Ostatni kwadrans meczu zacznie się za moment. W dalszym ciągu obraz gry nie zmienia się zupełnie.

71'

Mkhitaryan i Lewandowski mieli 100% okazje na bramkę jednak bramkarz gości ma dziś "dzień konia"!!

70'

Reus łatwo zatrzymany przez rywali

68'

Dziś bohater poprzedniego spotkania bez bramki. Właśnie schodzi z boiska a w jego miejsce Hofman

66'

Caligiuri opuszcza boisko

66'

Dwie zmiany w zespole gości...

65'

Roman Weidenfeller mógłby dziś sobie rozłożyć leżak i odpocząć pod swoją bramką

62'

Aubameyang zablokowany przy próbie dośrodkowania i mieliśmy korner po którym blisko strzelenie bramki był niespodziewanie Sven Bender

60'

Reus zmienia Błaszczykowskiego

60'

Theuerkauf za faul taktyczny

59'

Borussia bije głową w mur...czy strzelą bramkę?

57'

Borussia Dortmund - Eintracht BrunszwikBorussia Dortmund - Eintracht Brunszwik

56'

Aubameyang z prawej strony bardzo źle dogrywa w pole karne do Lewandowskiego

55'

Desperackie uderzenie Lewandowskiego z 20 metrów znów nad bramką.

53'

Ewentualny punkt dla Eintrachtu to byłby niewątpliwie ogromny sukces. Jednak jeszcze do zakończenia meczu prawie 40 minut.

52'

Bender z daleka i daleko od bramki

51'

Tym razem Schmelzer pada w polu karnym gości ale sędzia znów słusznie nie używa gwizdka

49'

Dla kogo zaświeciło słońce w Dortmundzie?

49'

Hummels do Schmelzera...a piłkę łapie golkiper gości

47'

I znów taki sam obraz gry. Goście cofnięci na 25 metr przed swoją bramką a Borussia bije głową w mur

46'

Goście zaczynają druga połowę!!

18:31

Piłkarze wracają na boisko

18:30

Za chwilę zaczniemy drugie 45 minut

45'

Sędzia kończy pierwszą połowę spotkania. Niespodziewanie Borussia remisuje z beniaminkiem 0:0. Po przerwie musi się wiele zmienić w grze wicemistrza Niemiec

44'

Pierwsza połowa zbliża się do końca.

43'

Dośrodkowanie po rzucie wolnym trafia na głowę Lewandowskiego, który przenosi piłkę nad bramką

40'

Znów przed szansą Jackson, który w polu karnym próbował oddać uderzenie na bramkę. Jednak Bender doskonale przeczytał zamiary napastnika beniaminka Bundesligi

39'

Jackson pada w polu karnym ale arbiter pozostaje niewzruszony

37'

Sahin uderza na bramkę - piłka przelatuje nad poprzeczką bramki

36'

Mkhitaryan faulowany około 25 metrów od bramki, czy to będzie okazja?

33'

Ależ niewiele brakowało a mielibyśmy gola...dla gości. Gdyby nie ofiarna interwencja Grosskreutza Kruppke miałby doskonałą szansę na gola!

31'

Mecz cały czas wygląda tak samo - goście skupieni na swojej połowie a często pod swoim polem karnym. Borussia natomiast nie potrafi przebić się w żaden sposób przez ten szczelny mur

29'

Wobec problemów z wejściem w pole karne Sahin uderza z około 20 metrów jednak znów czyni to niecelnie

26'

Simeon Jackson w indywidualnej akcji wpadł w pole karne ale został zablokowany przez Hummelsa

25'

Borussia ma problem z przebiciem się przez niezwykle szczelny mur gości

24'

Henrik Mkhitaryan uderza z 20 metrów...na wiwat!

23'

Dwójkowa akcja Aubameyang-Lewandowski ale reprezentant Gabonu zagrywa niedokładnie do Polaka

21'

Arbiter upomina Bicakcica za brzydkie wejście w nogi rywala

19'

Nerwowo szkoleniowiec Eintrachtu przy linii bocznej instruuje swoich zawodników

17'

Zderzenie Błaszczykowskiego z bramkarzem. Polak jednak podnosi się i będzie mógł kontynuować grę.

15'

Dośrodkowanie Gorsskreutza do Lewandowskiego ale uderzenie głową Polaka wysoko nad bramką

15'

Pierre-Emerick Aubameyang doskonale zatrzymany przez Davariego w doskonałej okazji.

13'

Nieźle wygląda w tych pierwszych minutach gra gości. Są dobrze ustawieni taktycznie jednak podstawowe pytanie to jak długo wytrzymają kondycyjnie to spotkanie

11'

Wszystko ok - wracamy do gry

10'

Sędzia przerywa mecz bo w polu karnym po starciu z Lewandowskim leży jeden z zawodników gości.

8'

Jak do tej pory po pierwszych minutach Borussia spokojnie panuje nad wydarzeniami na boisku. Jednak Eintracht nie oddaje łatwo pola

7'

Świetna akcja skrzydłowego reprezentacji Polski Kuby Błaszczykowskiego, który wywalczył korner

5'

Groskreutz wpadł w pole karne gości i wywalczył korner

4'

Niespodziewanie przez ostatnie 2 minuty piłka jest na połowie gospodarzy. Przed momentem mieliśmy pozycję spaloną jednego z graczy gości

4'

Reichel fauluje Grosskreutza czyli starcie dwóch "19"

3'

Ale niespodzianka! Niepodziewanie Dennis Kruppke dostał piłkę tuż przed bramkarzem BVB ale "zaplątał się" we własne nogi i obrońcy zdążyli wybić piłkę

2'

Borussia rozpoczyna w swoim stylu od próby wciągnięcia gości na swoją połowę

1'

Zaczynają gospodarze

17:29

Warunki do gry w Dortmundzie będą trudne ponieważ pada deszcz

17:28

Sędzia wyprowadza na boisko oba zespoły. Kapitalna, naprawdę kapitalna atmosfera i oprawa na trybunach

17:27

Dla Sokratisa Papastathopoulosa oraz Henrika Mkhitaryana będzie to debiut w drużynie BVB