Koniec meczu! Dzięki bramce Roberta Lewandowskiego Borussia pokonała Mainz 2:1!

90'

Dwie minuty doliczone.

88'

Okazja dla Mainz. Po wrzutce z prawej strony główkował Rukavytsya, ale na tyle lekko, że bez problemu złapał piłkę Weindenfeller.

86'

Zmiana w Mainz, na boisku pojawił się Klasnić, który zmienił Mullera.

84'

Rzut rożny dla Borussii, ale Hummels główkował ponad bramką.

83'

Perisić zmienia Goetze

82'

Żółta kartka dla Bo Svenssona

80'

Końcówka meczu bardzo spokojna. Borussia zadowolona z wyniku kontroluje sytuację, Mainz nie jest w stanie przeprowadzić groźnego ataku.

75'

Zółta kartka dla Mullera

76'

Mainz - Borussia Dortmund

73'

Błaszczykowski schodzi, w jego miejsce Grosskreuz

70'

Dosyć przypadkowa, ale niewykorzystana okazja Borussii. Po wrzutce z prawej strony bramkarz Mainz wybijał piłkę nogę prosto w piłkarza gości, jednak ten nie zorientował się w sytuacji.

67'

Reus za mocno zagrywał w pole karne, tak że Goetze nie miał szans dojść do piłki.

66'

Okazja gospodarzy, ale Nikolai Muller uderzył niecelnie. Od bramki Weidenfeller.

64'

Zmiana w Borussii. Rukavytsya zmienia pechowego dzisiaj Ivanschitza.

62'

Żółta kartka dla Zabavnika

61'

Po okresie spokojniejszej gry, zaatkowało Mainz. Strzał Ivanschitz zablokowany, a zmierzającą na rzut rożny piłkę na aut wybił jeszcze Weidenfeller.

57'

Próba ataku Borussii prawą stroną, ale za mocna piłka i Kuba nie zdołał jej dogonić. Aut dla Mainz.

54'

Rzut rożny dla Mainz po akcji prawym skrzydłem i interwencji Reusa w obronie. Po dośrodkowaniu wybijają piłkę obrońcy.

53'

Z rzutu wolnego długą piłkę w pole karne posłał Schmelzer, ale wybili ją obrońcy.

52'

Svenson ostro potraktował Goetzego, rzut wolny przed polem karnym Mainz, przy prawym narożniku.

51'

Ależ okazja Lewandowskiego! Przejął piłkę od obrońcy, wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek!

46'

Zmiana w Mainz. Risse za Cauglariego.

46'

Początek drugiej połowy!

16:20

45'

Koniec pierwszej połowy! Borussia przez większą jej część była niewidoczna, ale błysk Lewandowskiego w końcówce zapewnił jej prowadzenie do przerwy!

45'

Żółta kartka dla Szalaiego

43'

Lewandowski dobrze urwał się obronie, wyszedł sam na sam i z linii pola karnego przelobował bramkarza podcinką! Czemu Lewandowski nie strzela tak w reprezentacji?!

43'

Lewandowski wyprowadza Borussię na prowadzenie!

41'

Ivanschitz ma dzisiaj wyjątkowego pecha! To już jego czwarta idealna okazja do zdobycia bramki! Tym razem mimo asysty dwóch obrońców zdołał uderzyć po rajdzie w pole karne, ale piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki!

38'

Borussia ma problem z utrzymaniem się przy piłce i wyprowadzeniem w ataku. W tej części meczu to Mainz kontroluje sytuację na boisku.

34'

Po raz kolejny Ivanschitz, jednak tym razem zablokowany na 11 metrze! Mainz w natarciu!

33'

Gundogana zmienił Leitner.

33'

Kolejna doskonała okazja Ivanschitza, który ślizgiem uderzył po ostrym dośrodkowaniu z lewej strony, ale Weidenfeler zdołał wybronić jego strzał.

32'

Konieczna będzie zmiana, Gundogan długo leżał na boisku opatrywany, ale nie bedzie w stanie kontynuować gry.

28'

Gundogan leży na boisko ostro ścięty przez rywala.

26'

Lewandowski dostał piłkę na 11 metrze, ale uderzył zbyt słabo i złapał bez problemu bramkarz.

25'

Doskonała okazja Nikolai Mullera, ale w sytuacji niemal sam na sam uderzył obok bramki!

23'

Goetze poszedł prawą stroną, ściął do środka, ale nie oddał celnego strzału.

22'

Aktywny na prawym skrzydle jest Jakub Błaszczykowski, sporo problemów mają z nim obrońcy rywali.

20'

Mainz gra odważnie, narzuca wysoki pressing, co sprawa nieco trudności Borussii.

18'

Kolejny atak Borussii, ale piłka znowu w rękawicach Christiana Wetklo

17'

Z prawej strony w pole karne wrzucał po rajdzie Błaszczykowski, ale piłka w rękach bramkarza

16'

Rzut wolny z prawej strony pola karnego Mainz. Wrzucał Schmelzer, ale nie było zagrożenia.

14'

W odpowiedzi akcja Mainz, ale tym razem tylko rzut rożny. Z dośrodkowaniem radzi sobie obrona Borussii.

11'

Wydawało się, że to Lewandowski zdobył gola dla Borussii, ale jednak nie przeciął lotu piłki mocno uderzonej z prawej strony przez Reusa, który popisał się fenomenalnym uderzeniem i zdobył wyrównującą bramkę!

11'

Reus i mamy 1:1!

10'

Akcja Piszczka prawą stroną, ale zagranie piłki w pole karne niecelne, i przejmuje ją Wetklo.

9'

Borussia nie potrafi podnieść się po szybko straconym golu. W ataku gospodarze, próbował uderzać Ivanschitz, ale obok bramki.

5'

Nie takiego początku spodziewali się kibice Borussii! Caligiuri po podaniu Soto zza pola karnego lewą nogą przymierzył w okienko i dortmundczycy muszą odrabiać straty.

5'

Zły początek dla Borussii! Marco Caligiuri wyprowadza Mainz na prowdzenie!

1'

Początek spotkania!

15:20

W zespole Borussii w pierwszym składzie cała trójka Polaków: Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski. Z kolei Eugen Polanski tylko na ławce w zespole gospodarzy.