Napoli w Lidze Mistrzów, Sevilla uszła z życiem

22 sierpnia 2017, 22:44 | Filip Bares

Wtorkowe mecze eliminacji Ligi Mistrzów nie przyniosły sensacji. Faworyci awansowali.

We wtorkowym spotkaniu Piotr Zieliński dał kapitalną zmianę

Napoli, z Piotrem Zielińskim i Arkadiuszem Milikiem w składzie, pewnie wygrało z Nice 2:0 po bramkach Jose Callejona i Lorenzo Insigne. Zieliński zmienił w 63. minucie Marka Hamsika i zaliczył fantastyczny występ. Pomocnik kadry Adama Nawałki mógł zakończyć mecz z kilkoma asystami, ale jego koledzy okazali się nieskuteczni. Natomiast Milik obejrzał cały mecz z ławki rezerwowych.

Pewnie awansował również Olympiakos Pireus, który pokonał na wyjeździe Rijekę 1:0. W barwach mistrzów Grecji 90. minut rozegrał były zawodnik Legii Warszawa Vadis Odjidja - Ofoe.

Do końca pewna awansu nie mogła być Sevilla. Były klub Grzegorza Krychowiaka musiał walczyć o dowiezienie remisu 2:2 do ostatniej minuty w starciu Basaksehirem Stambuł.

Do Ligi Mistrzów awansował również Maribor kosztem Hapoelu Beer Szewa.