Niedziela, 22 września 2013, godz. 12:30
Vitesse ArnhemVitesse Arnhem
3 : 0
PEC ZwollePEC Zwolle
92'

Koniec spotkania! Vitesse pokonuje Zwolle 3:0 i w ligowej tabeli pnie się w górę. Podopieczni Peter'a Bosza byli dziś lepszą drużyną i zasłużenie wygrali. Za wspólnie spędzony czas dziękuję już Państwu Mariusz Lesiak

90'

2 minuty doliczone do drugiej połowy.

90'

Goście mieli swoje szanse, ale zabrakło wykończenia. Gdyby w kilku sytuacjach lepiej zachowali się ofensywni gracze Zwolle wynik mógłby być zupełnie inny.

89'

Brazylijczyk ładnym technicznym strzałem z trzynastego metra pokonuje bramkarza i tym samym odbiera ostatnie nadzieję gościom na dobry rezultat.

89'

Vitesse dobija Zwolle! Lucas Piazon strzela swojego drugiego gola w tym meczu!

88'

Druga zmiana w Vitesse. Kakuta zmienił Kazaishviliego.

87'

Bram van Polen to kolejny zawodnik Zwolle, który zobaczył żółtą kartę.

85'

Kevin Leerdam ukarany żółtą kartką.

83'

Głęboko cofnęli się goście, coraz więcej szans na gola ma Zwolle.

82'

Pierwsza zmiana w ekipie Vitesse. Na placu gry pojawia się Junior, a zmieni słabo grającego Propper'a.

80'

Van Polen faulowany, od rzutu wolego rozpocznie Zwolle, które mimo dwubramkowej straty dalej dąży do strzelenia bramki.

75'

Kolejne świetne prostopadłe podanie Klicha, ale sędzia liniowy podnosi chorągiewkę i twierdzi, że Fernandez był na spalonym! Wydaje się jednak, że ofsajdu nie było!

74'

Trzecie napomnienie dla Zwolle. Tym razie żółtą kartką ukarany van Hintum.

72'

Ostatnia zmiana w ekipie Zwolle. Wchodzi Labylle

70'

Vitesse wychodzi na dwubramkowe prowadzenie! Na listę strzelców wpisał się Kevin Leerdam, który wykorzystał świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał bramkarza Zwolle! Na linii bramkowej całą sytuację próbował ratować jeszcze obrońca gości, jednak piłka prześlizgnęła się po jego nodze i wpadła do siatki!

66'

Świetny pomysł Klicha, który wypatrzył dobrze ustawionego partnera na prawym skrzydle. Zabrakło dosłownie milimetrów, aby futbolówka trafiła do adresata i wyprowadziła go na dogodną pozycję. Brawa dla Polaka za pomysł!

63'

Druga zmiana w Zwolle. Gravenbeek za Saymak'a.

60'

Znowu w natarciu Vitesse! Po składnej akcji na strzał z około 10 metra zdecydował się Leerdam, na nieszczęście dla niego uderzenie zatrzymało się na słupku bramki Begois'a! Wiele szczęścia miało Zwolle w tej akcji.

58'

Kolejna prosta strata Zwolle na 20 metrze niewykorzystana jednak przez gospodarzy. Vitesse ma coraz większą przwagę!

54'

Teraz odpowiedzieć próbowało Zwolle, ale próba lobowania Mustafy Saymaka nie przyniosła zamierzonego efektu. Velthuizen zrobił dwa kroki do tyłu i ze spokojem złapał lecącą futbolówkę.

51'

Powinno być 2:0! Bardzo gorąco zrobiło się pod bramką gości po tym jak Mike Havenaar strzałem głową z najbliższej odległości trafił w poprzeczkę. Warto zaznaczyć, iż wybornym dośrodkowaniem popisał się Ibarra.

49'

W pierwszej akcji ofensywnej Vitesse, ale Davy Propper dośrodkował za głęboko i cała akcja spalił na panewce.

46'

Pierwsza zmiana w Zwolle. Boisko opuścił Fred Benson, w jego miejsce Fernandez.

46'

Zaczynamy drugą połowę.

13:21

Do Arnhem wracamy za kwadrans!

46'

Sędzia kończy pierwszą połowę. Vitesse prowadzi ze Zwolle 1:0. Trzeba przyznać, że podopieczni Bosza w pełni zasłużyli na jednobramkowe prowadzenie.

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

44'

Przerwana gra na stadionie. Kibice brawami upamiętniają weteranów bitwy pod Arnhem.

43'

Bardzo aktywny Ibarra dobrze dośrodkował na dalszy słupek, ale Havenaar nie zdołał celnie odegrać piłki, bez problemów futbolówkę złapał Begois.

40'

Mogło być groźnie pod bramką gości, ale Propper strzałem z dystansu bardziej rozśmieszył bramkarza Zwolle niż go zaniepokoił.

38'

Druga kartka dla Zwolle. Tym razem żółtym kartonikiem ukarany Rochdni Achenteh.

35'

1:0 dla Vitesse! Bramkę dla gospodarzy strzelił Lucan Piazon, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarz gości. Wypożyczony z Chelsea piłkarz w stu procentach wykorzystał błąd van Polen, który nie trafił w piłkę.

34'

Kolejny faul w środku pola. Tym razem przewinił van Polen.

32'

Bardzo skrupulatny jest arbiter. Tym razem Tom van Sichem stwierdził, że Velthuizen źle wykonał rzut bramkowy.

30'

Drugi celny strzał Klicha, jednak uderzenie Polaka zza pola karnego bardzo słabe.

27'

W kole środkowym faulowany Benson. Żółtą kartką ukarany van der Heijden.

23'

Ożywiło nam się to spotkanie. Obie ekipy coraz śmielej poczynają sobie na boisku.

18'

Pierwsza szansa Mateusza Klicha, ale mierzony strzał reprezentanta Polski fantastycznie obronił Velthuizen!

15'

W odpowiedzi Vitesse, ale strzał Kazaishviliego z dystansu nie sprawił żadnych problemów bramkarzowi gości.

13'

Fantastyczne otwierające podanie Klicha, ale w ostatniej chwili zatrzymany napastnik Zwolle.

11'

Van der Werff ukarany żółtą kartką.

10'

Znowu w natarciu Vittese, ale zdaniem arbitra Ibarra nie był faulowany. Wątpliwa decyzja sędziego.

10'

Zwolle jeszcze nigdy w rozgrywkach Eredivisie nie wygrało z Vitesse w Arnhem.

7'

Vitesse na razie w ataku pozycyjnym, ale dobrze zorganizowana ekipa Zwolle niweluje zagrożenie w zarodku.

4'

To powinna być bramka dla Vitesse Arnhem.

4'

Fantastycznie rozegrany rzut rożny, piłka zagrana na 11 metr, ale Kazaishvili wysoko ponad bramką.

3'

Pierwsza akcja gospodarzy, ale dośrodkowanie Ibarry z prawej strony nie znalazło adresata.

1'

Tom van Sichem rozpoczął spotkanie! Od środka rozpoczęli gospodarze

12:27

W ekipie gospodarzy pauzować muszą Jonathan Reis i Giorgio Chanturia, a Adnane Tighadouini jest kontuzjowany.

12:25

Problemy kadrowe ma ekipa Zwolle. W dzisiejszym meczu zabraknie Jespera Drosta i Diederika Boera.

12:18

Bardzo cieszy kolejny występ od pierwszej minuty Mateusza Klicha.

12:13

Ławka gości: Borgman, Broerse, Fernandez, Epe, Labylle, Tihouna, Gravenbeek

12:12

Ławka gospodarzy: Meerits, Mori, Van der Struijk, Vejinovic, Santos, Cuevas, Kakuta

12:12

Wyjściowa jedenastka Vitesse: Velthuizen, Leerdam, Kashia, Van der Heijden, Van Aanholt, Janssen, Pröpper, Qazaishvili, Ibarra, Piazon, Havenaar

Wyjściowa jedenastka Zwolle: Begois, Van Polen, Lachman, Van der Werff, Van Hintum, Saymak, Achenteh, Benson, Nijland, Mokotjo, Klich

12:09

Witamy serdecznie. Niedzielne zmagania na stadionach europejskich rozpoczniemy spotkaniem w Arnhem, gdzie tamtejsze Vitesse podejmie rewelacyjną ekipę ze Zwolle, która po 6 kolejkach zajmuje 1 miejsce w tabeli.