Liga hiszpańska. El Clasico: Real zmasakrowany na Camp Nou! Barcelona wbiła pięć bramek, hat-trick Suareza [WIDEO]

28 października 2018, 21:05 | red

Liga hiszpańska. To była piłkarska egzekucja! W El Clasico FC Barcelona wbiła Realowi Madryt aż pięć bramek, a sobie dała strzelić tylko jedną. W roli głównej Luis Suarez, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

FC Barcelona - Real Madryt 5:1

Klasyk fantastycznie ułożył się dla Barcelony. Do 30 minuty drużyna Ernesto Valverde zdążyła bowiem zdobyć dwie bramki. Pierwszą wypracował Jordi Alba, wykładając piłkę w polu karnym Philippe Coutinho. W kolejnej akcji pomógł zaś system VAR, który zezwolił Luisowi Suarezowi na wykonanie jedenastki. Urugwajczyk się nie pomylił, choć Thibaut Courtois wyczuł stronę.

Aż trudno uwierzyć, ale w drugiej połowie Barcelona na moment pomogła Realowi złapać drugi oddech. Pięć minut po wznowieniu kontaktowego gola strzelił przecież Marcelo, wykorzystując zamieszanie w szesnastce. Chwilę potem słupek obił natomiast Luka Modrić. Gdyby Chorwat trafił (albo Karim Benzema, który po nim też miał dogodną sytuację) to być może los Julena Lopeteguiego nie zostałby jeszcze przesądzony....

Dywagajcie uciął w 75 minucie Luis Suarez, który doskonałą główką podwyższył na 3:1, a podcinką na 4:1. Zabawę zakończył... znienawidzony na Camp Nou Arturo Vidal, ustalając wynik.

Real przegrał w lidze po raz trzeci z rzędu, a po raz czwarty w ogóle. Zajmuje dopiero dziewiąte miejsce ze stratą siedmiu punktów do Barcelony, która dzięki wygranej utrzymała fotel lidera.

Bramka Coutinho na 1:0 dla Barcelony:

COUTINHO!FC Barcelona prowadzi z Realem Madryt 1:0 w #ElClasico! #lazabawa pic.twitter.com/ZqxReUcTlF— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 28 października 2018

Bramka Suareza na 2:0 dla Barcelony:

VAR użyty w #ElClasico! Rzut karny i gol Luisa Suáreza! FC Barcelona prowadzi 2:0 z Realem Madryt! #lazabawa pic.twitter.com/EnAsNhmWUm— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 28 października 2018

Bramka Marcelo na 2:1:

Bramka kontaktowa na 2:1 w #ElClasico! Gola dla Realu Madryt w starciu z FC Barceloną strzelił Marcelo! Czy Królewscy zdołają wyrównać? #lazabawa pic.twitter.com/COO9rhi2mo— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 28 października 2018

Bramka Suareza na 3:1 dla Barcelony:

3:1! Luis Suárez z drugim golem! Czy Real Madryt jeszcze odpowie? Zapowiada się gorąca końcówka #ElClasico! Oglądajcie Eleven Sports 1! #lazabawa pic.twitter.com/AmFAJn5sq1— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 28 października 2018

Bramka Suareza na 4:1 dla Barcelony:

Ależ błąd Ramosa! Hat-trick Suáreza! To jest jego wieczór!FC Barcelona prowadzi z Realem Madryt już 4:1 w #ElClasico! #lazabawa pic.twitter.com/jhpnD7X1tS— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 28 października 2018

Bramka Vidala na 5:1 dla Barcelony:

Olé na trybunach i 5:1 w #ElClasico! Co tu się dzieje?! Gola strzelił Arturo Vidal, FC Barcelona gromi Real Madryt! #lazabawa pic.twitter.com/FhW8KV3jLV— ELEVEN SPORTS PL (@ELEVENSPORTSPL) 28 października 2018

Transfery w Ekstraklasie: kto zarobił, a kto wydał najwięcej?

[xlink]1c698e0d-24a2-8bf4-2512-32fcf1eee30c,0ee1b8dd-da58-463d-a5fd-8a25d2d948da[/xlink]