Niedziela, 18 września 2016, godz. 20:45
Espanyol BarcelonaEspanyol Barcelona
0 : 2
Real MadrytReal Madryt
91'

Koniec meczu! Real wygrywa z Espanyolem 0-2 czym wyrównuje osiągnięcie Barcelony! 16 ligowych wygranych z rzędu! Już w środę Królewskich mecz z Villarrealem!

90'

Dużo chaosu w poczynaniach obu ekip. Widać, że obie strony pogodziły się już z wynikiem i nic się już nie zmieni

88'

Gospodarze grają jakby to oni prowadzili w tym spotkaniu, a nie piłkarze Realu

87'

Za lekki strzał Ramosa z rzutu wolnego. Diego Lopez bez problemu chwyta piłkę

86'

Przydałby się Realowi w tym momencie Cristiano. Wolny z 20 metrów od bramki!

83'

Carvajal w walce o piłkę fauluje Sancheza za co ogląda kartonik

82'

Ostatnia zmiana w drużynie Espanyolu. Boisko opuszcza Marc Roca, a w jego miejsce wchodzi Jose Antonio Reyes

79'

Marcelo próbował indywidualnej akcji, ale zatrzymał się na drugim obrońcy Espanyolu.

76'

Fantastyczna interwencja Kiko Casilli! Caicedo stanął przed szansą na bramkę. Zawinął jednego z obrońców i oddał strzał. Piłka odbiła się jeszcze rykoszetem od nogi i zmyliła portero Realu, który jednak wyciągnął jeszcze rękę i obronił!

73'

Benzema strzelił gola na pożegnanie z murawą. Na szpicy Los Blancos zobaczymy Alvaro Moratę

72'

Bardzo dobra kontra w wykonaniu zawodników Realu. Z piłką środkiem pomknął Dani Carvajałl i odegrał piłkę na prawą stronę. Tam pojawił się Lucas, który miał mnóstwo czasu i miejsca by dograć do Benzemy typową patelnię. Francuz nie mógł tego nie trafić!

71'

GOOOLLL BENZEMA!!!

70'

Benzema uderza z dystansu! Lopez odbija piłkę na rzut rożny!

68'

Mieli szanse na wyrównanie piłkarze Espanyolu. Jednak Leo Baptistao za długo zwlekał ze strzałem aż w końcu jego zagranie zostało z łatwością zablokowane

66'

Quique Flroes również sięga do ławki rezerwowych. Caicedo zamieni Moreno

65'

Javi Lopez złapał w pół uciekającego mu Asensio. W nagrodę jego nazwisko pojawiło się w notesie sędziego

63'

Opuścił boisko strzelec bramki czyli James. W jego miejsce zobaczymy Isco

63'

Hernan Perez uderza z dystansu! Wysoko ponad bramką

61'

Co za strzał Benzemy! Francuz uderza z półobrotu niczym Chuck Norris! Diego Lopez interweniuje jeszcze lepiej!

59'

Po tym spotkaniu fizjoterapeuci obu zespołów będą mieli pełne ręce roboty. Na boisku leży właśnie Hernan Perez

54'

Pape Diop boleśnie nadepnął Lucasa czego efektem jest żółta kartka

52'

Leżał na boisku przez chwilę Leo Baptistao, który starł się w polu kranym z Pepe

50'

Pierwsze minuty to dość ostra gra spowodowana jest też problemami z utrzymaniem się na śliskiej murawie. A strzałów wciąż brak

47'

Gospodarze rozpoczynają drugą połowę od ataków nie tylko na bramkę Realu

63'

Jesteśmy spowrotem na El-Prat! Gramy!

57'

Bramka Jamesa

54'

Mimo prowadzenia 0-1 piłkarze Realu nie mają w tym meczu przewagi i nie wyglądają jakby zależało im na 16 zwycięstwie z rzędu. To Espanyol powinien prowadzić. Dwukrotnie bliski pokonania Casilli był Leo Baptistao, lecz brakło mu zimnej krwi. Nie brakło jej natomiast Jamesowi, który zdecydował się na uderzenie z dystansu dające prowadzenie na minutę przed przerwą!

48'

Koniec pierwszej połowy!

48'

James przebił się przez Davida Lopeza niczym czołg, po czym uderzył z dystansu w stronę dalszego słupka. Diego Lopez próbował interweniować, ale strzał był tak precyzyjny, że piłka wpadła do bramki tuż przy słupku

46'

GOOOOLLLL JAMEEEESSS!!!

45'

Przeszkadza zawodnikom mokra murawa. Cieżko utrzymać piłkę na pełnym biegu czy w narożniku boiska

43'

Duarte "wykosił" Benzemę za co otrzymuje kartonik

42'

Leo Baptistao znowu przed szansą na gola! Znakomita wrzutka Pereza wprost na głowę Baptistao. Futbolówka po jego uderzeniu nie znacznie mija bramkę Kiko

38'

Piłka w siatce! Gol Benzemy nie zostaje zaliczony! Francuz był na spalonym

37'

Toni Kroos zawinął jednego z obrońców markując strzał ustawił piłkę i odpalił! Niestety bardzo niecelnie

34'

Zamieszał obrońcami Luka Modrić. Szkoda tylko, że nic z tego nie wynikło poza rzutem rożnym

31'

Asensio próbował zagrać prostopadła piłkę do Jamesa. Hiszpan zagrał troszkę za lekko czym wytrącił Kolumbijczyka z rytmu i ułatwił interwencję obrońcom Espanyolu

29'

Pada w polu karnym Realu Hernan Perez. Gwizdek sędziego milczy. Z powtórki wynika, że słusznie

27'

Mało brakło by Leo Baptistao przedarł się przez blok obronny Realu i wyszedł oko w oko z Casilla

24'

Powalony Sergio Ramos. Obrońca Realu został trafiony piłką w twarz z bliskiej odległości

22'

Carvajal dośrodkowuje w pole karne. Czujny Diego Lopez wyłapuje tę wrzutkę

20'

Kartka również dla Hernana Pereza, który posłał na murawę Marcelo

18'

Casemiro podobnie jak Piatti opuszcza boisko z urazem

16'

Ślizgają się lekko po boisku zawodnicy obu drużyn, ale na szczęście nie ma to bardzo dużego wpływu na grę

13'

Urazu nabawił się Casemiro. Brazylijczyk musi opuścić boisko na kilka minut. Miejmy nadzieję, że wróci do gry

10'

Ależ miał okazję Espanyol! Leo Baptisato wygrał górną piłkę, oszukał dwóch obrońców i stanął przed szansą na gola. Casilla jednak znakomicie interweniuje!

9'

Mamy pierwszą zmianę. Niestety meczu nie dokończy Piatti.

7'

Dobre dośrodkowanie Jamesa z rzutu rożnego. Piłka po strzale głową Ramosa mija słupek bramki Espanyolu

5'

Vazquez przeprowadza indywidualną akcję prawą stroną, minął jednego obrońcę! Uderza! Obok słupka!

4'

Los Blancos szukają długich podań, jednak dokładność zagrań pozostawia sporo do życzenia

2'

Ramos wykosił równo z murawą jednego z zawodników Espanyolu. Szybko zarobił żółtą kartkę

20:46

Zaczynamy!

20:39

W drużynie Realu również mamy zawodników, którzy występowali w Espanyolu. Trójka Lucas Vazquez, Marco Asensio i Kiko Casilla doskonale znają RCDE Stadium, dawniejsze El Prat.

Niestety tylko wspomniałem tych zawodników, ze względu, że już za kilka chwil rozpocznie się to spotkanie

20:37

Smaku temu spotkaniu dodają małe powroty.

W drużynie Espanyolu zagra Diego Lopez, który jest wychowankiem Madryckiej Cantery i występował w pierwszej drużynie w latach 2013-14 (również w sezonie 2006/07, ale wówczas zagrał w dwóch spotkaniach)

Z Królewskimi zdobył Puchar Króla, Mistrzostwo Hiszpanii oraz wygrał Ligę Mistrzów

Drugim zawodnikiem posiadającym Madrycką przeszłość jest Jose Antonio Reyes. Hiszpan spędził w Realu tylko jeden sezon (2006/07). Mimo to walnie przyczynił się do zdobycia Mistrzostwa strzelając dwa gole w meczu z Mallorca w ostatniej ligowej kolejce.

20:29

Zidane natomiast do gry desygnował następujących zawodników:

20:27

Tak prezentuje się skład gospodarzy!

20:22

Dobry wieczór Państwu!

Za dwadzieścia pięć minut Espanyol postara się zatrzymać rozpędzony Real Madryt. Madrytczycy dziś wieczorem staną przed szansą wyrównania rekordu należącego do Barcelony Pepa Guardioli - 16 kolejnych zwycięstw w La Liga robi wrażenie!