menu

Dani Alves stanie przed sądem za napaść na tle seksualnym. Akt oskarżenia gotowy

31 lipca 2023, 21:08 | Krzysztof Kowalski

Hiszpański sąd po przeanalizowaniu dowodów postawi w stan oskarżenia byłego piłkarza Daniego Alvesa, który od stycznia przebywa w areszcie w związku z oskarżeniami o napaść seksualną na kobietę w klubie nocnym w Barcelonie.


fot. JOSEP LAGO/AFP/East News

Dani Alves zostanie oskarżony o napaść na tle seksualnym


Sędzia nakazał uwięzienie Alvesa po wstępnym śledztwie, wysłuchaniu zeznań domniemanej ofiary, świadków i piłkarza. Alves będzie formalnie oskarżony w środę, po tym jak zostanie poinformowany o decyzji przez sędziego. Następnie prokuratorzy określą zarzuty, a termin rozprawy zostanie ustalony na przełom 2023 i 2024 roku - donosi agencja AP.

Były zawodnik Barcelony zaprzeczył, że dopuścił się gwałtu, twierdząc że seks odbył się za obopólną zgodą. Oczekuje się, że Alves w oczekiwaniu na proces pozostanie w areszcie.

Jego wnioski o zwolnienie za kaucją zostały odrzucone, ponieważ sąd uważa, mógłby uciec z Hiszpanii do Brazylii. Alves zaproponował nawet, że odda swoje paszporty i zgodził się na dozór elektroniczny, jednak jego starania nie przyniosły skutku.

Prawnicy Alvesa bezskutecznie próbowali zdyskredytować zeznania domniemanej ofiary i innych świadków, prezentując nagranie z kamery monitoringu pokazujące, że Alves flirtował z kobietą w nocnym klubie. Sąd orzekł jednak, że flirt "w żaden sposób nie usprawiedliwia ewentualnej napaści na tle seksualnym".

[polecany]25166535[/polecany]

W 2022 roku w Hiszpanii uchwalono ustawę o zgodzie seksualnej, zgodnie z którą napaść na tle seksualnym obejmuje szeroki wachlarz przestępstw: od nadużyć w Internecie po gwałt. W Hiszpanii za gwałt grozi maksymalnie 15 lat więzienia.

40-letni Alves podczas kariery zdobył 42 trofea. Z Barceloną wygrał trzykrotnie Ligę Mistrzów, a z reprezentacją Brazylii dwa razy triumfował w Copa America. W 2022 roku jako jeden z najstarszych zawodników wystąpił na mundialu w Katarze. Zagrał cały mecz z Kamerunem w trzeciej kolejce fazy grupowej i 28 minut przeciwko Korei Południowej w 1/8 finału. PAP


Polecamy