Liga Europy. Manchester United pewny finału w Gdańsku? Wysoka wygrana nad Romą

29 kwietnia 2021, 23:17 | DW

Liga Europy. Manchester United wygrał w pierwszym meczu z AS Romą aż 6:2 i jest już jedną nogą w finale, który w tym sezonie odbędzie się w Gdańsku. Gospodarze znakomicie weszli w mecz, bo już w 9. minucie Bruno Fernandes pokonał bramkarza włoskiego zespołu. Chwilę po golu Portugalczyka jedenastkę wykorzystał Lorenzo Pellegrini a Edin Dżeko dał Romie prowadzenie. Później goście nie nadążyli już za Czerwonymi Diabłami.

Manchester United - AS Roma 6:2 (1:2)

Pierwszy gol w spotkaniu padł stosunkowo szybko, bo już w 9. minucie. Edinson Cavani dobrze podał w pole karne do Fernandesa i ten efektowną podcinką nad Lopezem umieścił piłkę w siatce. Chwilę później fatalny błąd popełnił Paul Pogba. Francuz zagrał ręką we własnym polu karnym, a Lorenzo Pellegrini pokonał bramkarza z 11 metrów. Do przerwy pachniało nawet niespodzianką. Pellegrini płasko zacentrował na piąty metr do Edina Dżeko i ten pewnie uderzył do niemal pustej bramki.

Roma może mówić o dużym pechu, bo nie minęło nawet 45 minut spotkania, a szkoleniowiec musiał przeprowadzić już trzy wymuszone zmiany. Zabrakło ich w następnych fazach meczu. Już w 48. minucie doszło do wyrównania. Bruno Fernandes zagrał prostopadle do Cavaniego, a ten precyzyjnym uderzeniem pokonał golkipera.

Do siatki Romy trafiali jeszcze Pogba i Greenwood, natomiast Fernandes oraz Cavani skompletowali dublet. Urugwajczyk dopełnił formalności, dobijając strzał Wan-Bissaki, Fernandes pokonał bramkarza z rzutu karnego, Pogba wykorzystał asystę Portugalczyka, natomiast Mason Greenwood rozpędził się prawą stroną boiska i efektownie zakończył indywidualną akcję.

W drugim meczu Villareal pokonał Arsenal 2:1. W tym spotkaniu arbiter pokazał aż dwie czerwone kartki.

Bramki: Bruno Fernandes 9' i 71' (k), Edinson Cavani 48' i 64', Paul Pogba 75', Mason Greenwood 86' - Lorenzo Pellegrini 15' (k.), Edin Dżeko 34'

Villarreal CF - Arsenal FC 2:1 (2:0)

Bramki: Manuel Trigueros 5', Raul Albiol 29' - Nicolas Pepe 73' (k.)