Euro 2020: Wysokie wygrane Hiszpanii i Szwajcarii, potknięcie Danii

9 września 2019, 09:28 | BG

Trwają eliminacje do Mistrzostw Europy 2020. Hiszpanie wysoką wygraną przybliżyli się awansu na turniej, kolejne zwycięstwo Włoch i kłopotliwa strata punktów Danii.

Hiszpania bez większych problemów pokonała Wyspy Owcze i po sześciu meczach w eliminacjach ma komplet 18 punktów. Na Estadio El Molinón w Gijon La Roja od początku nie miała większych problemów - już w 13. minucie na prowadzenie wyprowadził ją Rodrigo, który skompletował dublet pięć minut po zmianie stron. Dwie bramki w tym meczu strzelił też Paco Alcacer, który kolejny raz udowodnił, że świetnie odnajduje się w roli "super rezerwowego". Zawodnik Borussi Dortmund pojawił się na boisku w 60 minucie i w doliczonym czasie gry dwukrotnie pokonał bramkarza.

W grupie F Hiszpania ma 7 punktów przewagi nad Szwecją, która tylko tylko zremisowała 1:1 z Norwegią. Trzecia, po zwycięstwie z Maltą 1:0, jest Rumunia z 10 oczkami na koncie.

Podobnie jak Hiszpania komplet punktów po sześciu meczach ma reprezentacja Włoch. Piłkarze Roberto Manciniego wygrali z Finlandią 2:1, ale nie przyszło im to tak łatwo. Italię na prowadzenie wyprowadził Ciro Immobile w drugiej połowie, ale szybko wyrównał Teemu Pukki. Napastnik Norwich to objawienie początku sezonu Premier League i mimo że golem z rzutu karnego, to znów o sobie przypomniał. Ostatnie słowo należało jednak do Włochów, którym trzy punkty również z jedenastego metra zapewnił Jorginho.

Po sześciu meczach niezmiennie liderem grupy J są Włosi, a za ich plecami znajdują się Finowie. Do drugiego miejsca, gwarantującego awans na Euro, przybliżyła się natomiast Armenia, dzięki wygranej z Bośnią i Hercegowiną 4:2. Henrikh Mkhitaryan i spółka tracą trzy punkty do Finlandii.

W niedziele ważne punkty stracili Duńczycy. Reprezentacja trenera Age Hareide zremisowała z Gruzją 0:0 mimo że stworzyła sobie więcej dogodnych sytuacji bramkowych. Podział punktów jeszcze bardziej zaognił sytuację w grupie D. Na prowadzeniu jest Irlandia, która zgromadziła 11 punktów, a drudzy z 9 oczkami są Duńczycy. Tylko jeden punkt ma trzecia Szwajcaria po ważnej wygranej 4:0 z Gibraltarem. Reprezentacja Vladimira Petkovića ma jednak jeden mecz rozegrany mniej niż wszyscy rywale.