Niedziela, 23 sierpnia 2015, godz. 18:30
Athletic BilbaoAthletic Bilbao
0 : 1
FC BarcelonaFC Barcelona
94'

Koniec meczu! FC Barcelona po kapitalnym meczu pokonuje Athetic Bilbao 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył w 55. minucie spotkania Luis Suarez.

94'

Gospodarze próbują uderzenia zza pola karnego, ale Bravo nie ma problemu z wybronieniem tego strzału.

92'

Luis Suarez faulowany w środkowej strefie boiska. Będzie rzut wolny dla Barcelony.

90'

Mecz zostaje przedłużony o dodatkowe 4 minuty.

88'

Kapitalna akcja Leo Messiego, który mijał przeciwników jak tyczki, ale w ostatnim momencie oddał zbyt lekki strzał i bramkarz nie miał problemów ze złapaniem piłki.

86'

Leo Messi podaje do Suareza, ten lobuje bramkarza i piłka ląduje w bramce Athleticu, ale sędzia dopatrzył się spalonego Urugwajczyka.

84'

Dośrodkowanie w pole karne Barcelony spokojnie łapie Bravo. Tymczasem na boisku leży Andres Iniesta, ale wydaje się, że Hiszpan będzie mógł kontynuować grę.

83'

Zmiana w zespole FC Barcelony. Sandro zmienia Rafinhę.

82'

Do wejścia na murawę szykuje się Sandro.

80'

Znakomita sytuacja na wyrównanie, ale uderzenie Aduriza przelatuje minimalnie nad bramką Barcelony.

79'

Znakomita akcja Barcelony, Sergi Roberto wbiega w pole karne, ale zabrakło centymetrów, aby wystawił piłkę na strzał Leo Messiemu. W odpowiedzi rusza Athletic Bilbao, lecz uderzenie Eraso zza pola karnego leci daleko od bramki Claudio Bravo.

75'

Luis Suarez za spowalnianie gry zostaje ukarany żółtą kartką.

74'

Jordi Alba nieprzepisowo zatrzymuje rywala. Athletic Bilbao rozpocznie od rzutu wolnego spod własnego pola karnego.

73'

Groźna akcja Athleticu, ale sędzia słusznie odgwizduje spalonego.

71'

Za faul przy linii bocznej żółtą kartką ukarany zostaje Ibai Gomez.

70'

Sergio Busquets jest teraz opatrywany na ławce rezerwowych. Wygląda że jest to uraz prawej stopy.

67'

W jednym ze starć w środkowej strefie boiska ucierpiał Sergio Busquets. Jak się okazuje Hiszpan będzie musiał opuścić plac gry. W jego miejsce na boisko wejdzie Marc Bartra.

64'

Za faul w środku boiska żółtą kartką ukarany Vermaelen.

64'

Jak się okazuje nie jest to koniec roszad w zespole gospodarzy. Gurpegi zmienia Rico.

63'

Zmiana w zespole Athleticu. W miejsce Merino na boisko wchodzi Ibai Gomez.

61'

Kapitalna akcja Barcelony, gra zostaje rozciągnięta do prawej strony, gdzie ustawiony jest Sergi Roberto, Hiszpan zrobił kilka kroków do przodu i uderzył zza pola karnego, ale jego strzał wylądował na poprzeczce.

60'

Po objęciu prowadzenia przez zespół Barcelony obraz gry się nie zmienił. Nadal to podopieczni Luisa Enrique utrzymują się przy piłce i starają się zaskoczyć defensywę gospodarzy.

55'

GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL!!!!!!!!!! Luis Suarez daje prowadzenie Barcelonie!!!! Znakomita akcja na lewym skrzydle, Jordi Alba dośrodkowuje do Suareza, a niepilnowany Urugwajczyk daje prowadzenie swojemu zespołowi!

52'

Luis Suarez prostopadłym podaniem uruchomił Leo Messiego, ale Argentyńczyk został uprzedzony przez obrońcę gospodarzy i będzie rzut rożny dla Barcelony.

49'

Wydaje się, że Balenziaga w starciu z Suarezem doznał urazu i nie może kontynuować gry. W jego miejsce na boisko wchodzi Boveda.

49'

Próba szybkiego zagrania do Luisa Suareza, ale Urugwajczyk był na spalonym.

48'

Thomas Vermaelen faulowany w środku pola. Barcelona już zaczęła od rzutu wolnego.

46'

Zawodnicy FC Barcelony rozpoczęli drugą część spotkania!

45'

Koniec pierwszej części meczu, w której żadna z drużyn nie zdołała wbić futbolówki do bramki rywala. Gra zdecydowanie lepiej układała się podopiecznym Luisa Enrique, ale nawet rzut karny nie przybliżył mistrzów Hiszpanii do wywiezienia z Bilbao 3 punktów. Wracamy za 15 minut!

45'

Sędzia dolicza 3 minuty do podstawowego czasu gry.

44'

Ivan Rakitic fauluje swojego rywala w środku pola, za co ogląda żółta kartkę.

44'

Znakomite zagranie Suareza do wbiegającego w pole karne Rafinhii, ale bramkarz gospodarzy wyszedł z tej sytuacji obronną ręką.

43'

Po wykonaniu tego stałego fragmentu gry do kontrataku ruszył Leo Messi i Luis Suarez, ale uderzenie tego drugiego zostało zablokowane.

41'

Thomas Vermaelen wybija piłkę na rzut rożny.

40'

Andres Iniesta faulował Aduriza w środku boiska, ale po rzucie wolnym Athletic nie zdołał wbić piłki w pole karne Barcelony.

38'

Uderzenie Leo Messiego trafia w mur, a dobitka Ivana Rakiticia przelatuje nad bramką gospodarzy.

37'

Po faulu przed polem karnym sędzia dyktuje rzut wolny dla Barcelony. Na dodatek żółtą kartką ukarany Eraso.

36'

Znakomita okazja dla Barcelony, ale najpierw uderzenie Suareza broni Iraizoz, a dobitka Rafinhii z ostrego kąta mija bramkę Athleticu.

34'

Za niebezpieczny faul na Luisie Suarezie żółtą kartką ukarany zostaje Elustndo.

33'

Andres Iniesta próbuje uderzenia zza pola karnego, ale piłka przelatuje daleko od bramki.

31'

Nie ma bramki!!! Iraizoz świetnie wyczuł intencje Messiego!

31'

Rzut karny dla Barcelony!!! Faulowany w polu karnym był Luis Suarez.

29'

Barcelona spróbowała szybkiego rozegrania rzutu wolnego, ale Leo Messi zostaje w ostatniej chwili uprzedzony przez Iraizoza.

25'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka przelatuje obok bramki i Barcelona może zacząć konstruować kolejną akcję.

24'

W odpowiedzi groźną akcję przeprowadził Athletic Bilbao, ale przed polem karnym swojego rywala sfaulował Luis Suarez i arbiter podyktował rzut wolny dla gospodarzy.

22'

Groźna akcja Barcelony, ale arbiter dopatrzył się przewinienia jednego z Katalończyków i odgwizdał rzut wolny dla gospodarzy.

20'

Niestety przy jednym ze starć urazu doznał Dani Alves i w szeregach Barcelony konieczna będzie zmiana. Za Brazylijczyka na murawę wchodzi Sergi Roberto.

17'

Po ponad kwadransie gry można powiedzieć, że to goście dłużej utrzymują się przy piłce i nieco precyzyjniej operują piłkę. Wydaje się, że Athletic Bilbao szuka swoich szans po kontratakach.

12'

Pierwsza groźna akcja Barcelony, ale podanie Suareza w pole karne zostaje wybite poza linię boczną.

9'

Andres Iniesta faulowany w środku pola. Będzie rzut wolny dla Barcelony.

7'

Groźny kontratak gospodarzy, ale Dani Alves świetnie odbiera piłkę rywalowi.

5'

Jak na razie gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska, ale to podopieczni Luisa Enrique dłużej utrzymują się przy piłce.

1'

Zawodnicy gospodarzy rozpoczęli mecz!

18:28

Zawodnicy obu zespołów są już na murawie. Za chwilę losowanie stron i zaczynamy!

18:26

Przed meczem zawodnicy gospodarzy zaprezentowali jeszcze trofeum za zdobycie Superpucharu Hiszpanii.

18:20

Zawodnicy zakończyli już swoje rozgrzewki i powoli udają się do szatni, gdzie trenerzy udzielą im ostatnich wskazówek przed spotkaniem. Mecz rozpocznie się za 10 minut!

18:12

Ławka rezerwowych FC Barcelony: Ter Stegen, Bartra, Munir, Sandro, Roberto, Camara, Gumbau

18:10

Ławka rezerwowych Athletic Bilbao: Boveda, Ibai, Iago Herrerin, Gurpegi, Viguera, Lekue, Aketxe

18:07

Witam serdecznie z jednego z najciekawiej zapowiadającego się spotkania 1. kolejki Primera Division, w którym mistrz kraju, FC Barcelona zmierzy się ze świeżym zdobywcą Superpucharu Hiszpanii, Athletikiem Bilbao.