Sevilla FCSevilla FC
1 : 1
ValenciaValencia CF
22:55

Mnóstwo emocji mieliśmy dziś w Sewilli, choć pierwsza połowa tego nie zapowiadała. Gospodarze po przerwie prezentowali się już dużo lepiej, a gdy głupią czerwoną kartkę zarobił De Paul, niewielu spodziewało się gola wyrównującego dla Valencii. W końcówce podopieczni Unaia Emery;ego zupełnie jednak stanęli, fatalnie grała obrona gospodarzy, a przede wszystkim rezerwowy bramkarz Barbosa i Valencia zasłużenie doprowadziła do remisu. To wszystko na dzisiaj, za uwagę dziękuje już Maciej Pietrasik.

96'

Koniec meczu!

95'

Mamy jeszcze żółtą kartkę dla Carrico.

95'

Bomba z dystansu Krychowiaka zablokowana. Po chwili Polak wpadł jeszcze z piłką w pole karne, ale zablokowali go obrońcy rywali.

93'

Coke ukarany jeszcze żółtą kartką.

92'

Fatalne zachowanie Barbosy, zderzenie z napastnikiem Valencii omal nie skończyło się bramką! Fatalnie gra w ostatnich minutach obrona Sevilli!

92'

Luismi ukarany żółtą kartką.

91'

Arbiter doliczył do drugiej części gry aż pięć minut.

90'

Krychowiak wpadł z piłką w pole karne, ale powstrzymali go obrońcy gości.

88'

Szybkie rozegranie gości z rzutu rożnego, rozklepana całkowicie obrona Sevilli, Otamendi zgrywa piłkę do Orbana, który klatką piersiową pakuje ją do siatki!

88'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA VALENCII! ORBAN!

87'

Kolejny faul Krychowiaka. Polak miał sporo pretensji do arbitra, lecz ten pozostał nieugięty.

85'

Krzychowiak faulował Parejo, a sam poszkodowany z rzutu wolnego trafił w zewnętrzną część słupka! Barbosa natomiast nawet się nie ruszył.

84'

Feghouli dobrze poradził sobie na prawym skrzydle, Rodrigo zdołał oddać strzał, ale było to uderzenie bardzo lekkie. Barbosa miał jednak lekkie problemy z interwencją.

83'

Ostatnia zmiana w Valencii, Lucas Orban zastępuje Andre Gomesa.

82'

Parejo uderza nad murem, ale również nad bramką! Lepszej okazji Valencia może już nie mieć.

82'

Będzie groźnie, Carrico fauluje jednego z rywali tuż przed polem karnym!

81'

Z takiego obrotu spraw z pewnością nie jest zadowolony Gerard Deulofeu. Młody Hiszpan miał dostać szansę debiutu w Sevilli, stał już przy linii bocznej, ale wobec kontuzji Iborry Unai Emery musiał zmienić plany.

80'

Ostatnia zmiana w Sevilli, za utykającego Iborrę na boisko wchodzi Luismi.

78'

Bardzo dobra akcja Krychowiaka zakończona nieco zbyt mocnym podaniem do Vitolo. Ten znajdował się jednak nad spalonym.

77'

Leży na boisku Iborra, mamy dłuższą przerwę w grze.

77'

Indywidualna akcja Feghouliego, ale po tym strzale piłka leci bardzo wysoko nad bramką.

75'

Dobra akcja lewą stroną gości, lecz z każdym z trzech dośrodkowań w pole karne radzili sobie defensorzy.

73'

Zupełnie niepotrzebny faul Diego Alvesa na będącym na spalonym Vitolo. Żółta kartka dla golkipera Valencii.

72'

Faulowany był Parejo, który chwilę później dośrodkował z rzutu wolnego, ale poradzili sobie z tą piłka obrońcy Sevilli

70'

Vidal nie wróci już na boisku, zastępuje go Ever Banega.

69'

Indywidualna akcja Andre Gomesa, strzał Portugalczyka został jednak zablokowany, a po chwili piłkę stracił Parejo.

67'

Za faul Vidala Hiszpan ujrzał natomiast żółtą kartkę.

67'

De Paul spędził na boisku kilkadziesiąt sekund! Faulował go co prawda Vidal, ale młody zawodnik Valencii oddał mu łokciem w twarz i wyleciał z boiska!

66'

Druga zmiana w drużynie Valencii, schodzi Paco Alcacer, a szansę debiutu otrzymał Rodrigo de Paul.

65'

Indywidualna akcja Suareza, lecz wybija piłkę Diego Alves.

64'

Bacca dośrodkowuje w pole karne do Krychowiaka, ten stara się zgrać piłkę do Vidala, lecz powstrzymują Polaka obrońcy.

63'

Vitolo! Dobra akcja Sevilli, po złej interwencji Fuego piłka trafia do niepilnowanego w polu karnym Vitolo, który uderza tuż obok słupka!

61'

Bardzo dobra sytuacja dla Valencii, lecz Paco Alcacer posyła piłkę wysoko nad bramką!

60'

Dośrodkowywał Suarez, w polu karnym zapanowało spore zamieszanie, strzał zdołał oddać Carrico, lecz piłkę łapie Diego Alves.

59'

Coraz śmielej poczyna sobie Sevilla. Vitolo podaje do Bacci, ten dośrodkowuje w pole karne... krzyżakiem. Będzie jeszcze rzut rożny dla gospodarzy.

56'

Mamy pierwszą zmianę w Valencii, Piattiego zastępuje Feghouli.

55'

W drugiej połowie Sevilla gra dużo lepiej w środku pola. Gospodarze wreszcie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce.

54'

W ekwilibrystyczny sposób blokuje strzał jednego z rywali Otamendi i będzie jeszcze rzut rożny dla Sevilli.

53'

Nieco ponad 29 tysięcy widzów obserwuje dziś zmagania obu drużyn ze stadionu.

51'

Niepotrzebny faul Parejo, leży Iborra. Oszczędził sędzia kapitana Valencii, który ma już na swoim koncie żółtą kartkę.

49'

Nie przypilnowali obrońcy Valencii Gayi, który dograł piłkę przed bramkę Barbosy. Tam przytomnie zachował się jednak Krychowiak.

48'

Dobra dwójkowa akcja Vidala i Denisa Suareza, ten drugi nie zdołał jednak dograć do czekającego na piłkę w polu karnym Bacci.

46'

Oba zespoły wyszły na drugą część spotkania bez zmian. W ataku pozycyjnym Valencia.

45'

Znów gramy!

22:00

Wracamy do Sewilli. Piłkarze Valencii są już na boisku,czekamy jeszcze na gospodarzy.

21:49

Ten mecz udowadnia jak niesprawiedliwy potrafi być futbol. Sevilla gra bardzo źle, szczególnie w obronie popełnia całą masę błędów, a w całej pierwszej połowie gospodarze stworzyli tylko jedną klarowną okazję do zdobycia gola. Wystarczyło, aby podopieczni Unaia Emery'ego prowadzili do przerwy 1:0. Jednym z nielicznych jasnych punktów w Sevilli jest Grzegorz Krychowiak, a na drugą połowę zapraszamy już za nieco ponad 10 minut.

47'

Z dośrodkowania nic nie wyszło, koniec pierwszej połowy!

47'

Vitolo faulował Barragana, będzie jeszcze rzut wolny.

46'

Tylko minutę dłużej potrwa pierwsza połowa. Może to dziwić w obliczu długiej przerwy po urazie Beto.

45'

Szybki kontratak gospodarzy, Bacca zdołał podać do Aleixa Vidala między trzema rywalami, strzał Vidala obronił jeszcze Diego Alves, lecz piłka wróciła do Hiszpana, który drugiej szansy już nie zmarnował.

44'

GOOOOOOOOOOOOL DLA SEVILLI! ALEIX VIDAL!

42'

Dobre dogranie Krychowiaka do Bacci, ten jednak niepotrzebnie wikła się w drybling i marnuje dobrą okazję.

41'

Fatalny błąd Carrico, piłkę przejął Parejo, ale po chwili się przewrócił. Arbiter nie użył jednak gwizdka.

40'

Dośrodkowanie Suareza z rzutu wolnego z łatwością łapie Diego Alves.

40'

Dani Parejo ukarany pierwszą w tym meczu żółtą kartką.

39'

Cóż za błąd Barbosy! Fatalne zachowanie Argentyńczyka, piłka trafia pod nogi Piattiego, ale zdążyli wrócić obrońcy Sevilli.

38'

Z lewej strony w pole karne Sevilli dośrodkowywał Gaya, ale Barbosa złapał piłkę.

36'

Do wybitej piłki dopadł Daniel Carrico i zdecydował się na strzał zza pola karnego, lecz było to uderzenie lekkie i niecelne.

36'

Dobra kontra gospodarzy, ale Gaya wślizgiem powstrzymuje Vidala. Będzie jeszcze rzut rożny.

35'

Nie ma płynności w grze Sevilli, po szarpanej akcji na spalonym został złapany Coke.

32'

Błąd Barbosy, który wybija piłkę na aut. Rozczarowuje na razie mecz w Sewilli, słabo grają przede wszystkim gospodarze.

31'

Bacca bardzo sprytnie starał się dograć w pole karne do jednego z partnerów, lecz Otamendi dobrze interweniował.

29'

W Sevilli widać brak klasowego rozgrywającego. Być może ten problem rozwiąże Ever Banega, którego niedawno Andaluzyjczycy pozyskali... z Valencii. Argentyńczyk jest dzisiaj na ławce rezerwowych.

28'

Zabawił się z rywalami na prawej stronie Andre Gomes, lecz jego dośrodkowanie łapie Barbosa. Nie była to jednak pewna interwencja.

25'

Znakomite zagranie Krychowiaka do Bacci, Kolumbijczyk podaje do Vidala, ale ten traci piłkę.

25'

Prosty błąd popełnił teraz Coke, Valencia ruszyła z kontrą, lecz była ona niedokładna.

23'

Odważna akcja Piattego po lewej stronie boiska, strzał Argentyńczyka został jednak zablokowany, będzie jeszcze rzut rożny dla Valencii.

21'

Kolejny faul Bacci w ofensywie. Kolumbijczyk nie kryje frustracji.

20'

Pierwsza interwencja Argentyńczyka po nieudanym dośrodkowaniu Barragana.

20'

Portugalczyk ciągle trzyma się za twarz. Wygląda na to, że czeka go dłuższa przerwa w występach.

18'

Beto zniesiony z boiska na noszach, Mariano Barbosa już w bramce Sevilli.

17'

Barbosa intensywnie rozgrzewa się przy linii bocznej.

16'

Dalekie wyjście przed pole karne Beto, Portugalczyk wybił piłkę, ale padł na murawę! Konieczna będzie zmiana.

15'

Dani Parejo ośmieszył Vitolo, zagrywając piłkę między jego nogami, a rywal zrewanżował się faulem.

13'

Bacca bardzo dobrze urwał się lewą stroną i zagrał do Vitolo, ten źle jednak przyjął piłkę, która wyszła za linię końcową.

12'

Długi przerzut w kierunku Suareza, ale do młodego gracza Sevilli natychmiast doskoczyło trzech rywali.

11'

Sporo jest walki w środku pola. Dobrze prezentuje się na razie Krychowiak, który zanotował już kilka udanych odbiorów.

8'

To powinien być gol dla Valencii! Fatalny błąd popełnił Pareja, piłka po jednym podaniu trafiła do Piattiego, a ten obił dwa słupki, po czym piłka wyszła w pole! Ogromne szczęście Sevilli!

7'

Krychowiak dobrze utrzymał piłkę w środku pola i zagrał na lewą stronę do Vitolo, ten przegrał jednak pojedynek z Barraganem.

5'

Przewraca się w polu karnym Valencii Vitolo, ale nie ma mowy o "jedenastce".

4'

Denis Suarez starał się przejąć piłkę na połowie rywala, lecz przy okazji faulował.

2'

Od ataków rozpoczęli mecz goście. Na razie "Nietoperze" częściej utrzymują się przy piłce i konstruują akcję pozycyjną.

1'

Gramy! Od środka Valencia.

20:59

Przed rozpoczęciem pojedynku mamy jeszcze minutę ciszy.

20:58

Gospodarze zagrają dziś w białych strojach, Valencia na pomarańczowo.

20:57

Piłkarze obu drużyn są już na boisku, za chwilę zaczynamy.

20:56

W ostatnim sezonie na stadionie Sevilli padło aż siedem bramek, a gospodarze wygrali 4:3. Czy tym razem będziemy mieli równie pasjonujące widowisko?

20:55

Rezerwowi Valencii: Joao Cancelo, Orban, Feghouli, Yoel, Zuculini, De Paul, Gil

20:53

Rezerwowi Sevilli: Deulofeu, Munoz, Reyes, Figueiras, Barbosa, Luismi Sanchez, Banega

20:50

Sędzią głównym dzisiejszego spotkania będzie Carlos Del Cerro. Na liniach pomagać mu będą Juan Yuste i Abraham Alvarez.

20:47

Wszyscy w Sevilli bardzo liczą na Krychowiaka i Denisa Suareza, którzy byli najlepszymi zawodnikami drużyny w spotkaniu z Realem. Dzisiejszy mecz będzie też szczególny dla szkoleniowca Sevilli, który jeszcze niedawno trenował właśnie Valencię.

20:42

Sevillę mogliśmy oglądać w meczu o Superpuchar Europy z Realem Madryt. Podopieczni Unaia Emery'ego nie grali jednak w tym meczu zbyt dobrze i przegrali 0:2.

20:39

Dla Valencii będzie to pierwszy oficjalny mecz w tym sezonie. W sparingach"Nietoperze" prezentowały się nieźle. Podopieczni Pizziego wygrywali między innymi z Milanem czy Benficą Lizbona.

20:37

Znamy już wyjściowe składy obu ekip, które możecie zobaczyć po lewej stronie. Od pierwszej minuty w drużynie Sevilli zagra Grzegorz Krychowiak.