Sevilla FCSevilla FC
0 : 0
Atletico MadrytAtletico Madryt
20:52

Rozczarowało nas to spotkanie. Podobnie jak w pierwszej połowie więcej było fauli i kartek, niż ciekawych i ofensywnych akcji. Gra Atletico ożywiła się nieco po wejściu Fernando Torresa, a Grzegorz Krychowiak omal nie został negatywnym bohaterem meczu. Ostatecznie bramek jednak nie zobaczyliśmy. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

93'

Koniec meczu!

92'

Atakowało jeszcze Atletico, ale piłka do Koke była bardzo niedokładna i wyszła na aut.

92'

Jeszcze jedna żółta kartka. W notesie sędziego ląduje Ever Banega.

90'

Trzy minuty doliczył do tego spotkania arbiter.

89'

Szansa dla Atletico, Mandżukkić dograł piłkę do Mario Suareza, który znalazł się w świetnej pozycji do strzału. Uderzył jednak lekko i wprost w Rico.

87'

Kolejna żółta kartka, tym razem ukarany Joao Miranda. Oznacza to, że nie zagra w kolejnej kolejce z Valencią.

85'

Sprytne rozegranie rzutu rożnego, Vitolo był zupełnie niepilnowany przed polem karnym, ale nie trafił w światło bramki!

84'

Sevilla odpowiada prawą stroną boiska Jesus Gamez wybija piłkę na rzut rożny.

84'

Fatalny błąd Krychowiaka, który po raz drugi w tym meczu niepotrzebnie "bawi się" z piłką, przez co Torres znalazł się niemal w sytuacji sam na sam z Rico! Hiszpan został jednak zepchnięty przez Polaka do boku boiska i ostatecznie spudłował!

82'

Próba długiego loba w wykonaniu Raula Garcii po kiksie Vidala. Brakowało niewiele, ale piłka przeleciała obok bramki.

81'

Mbia potraktował teraz łokciem Mandżukicia i ujrzał żółty kartonik.

81'

Gospodarze domagają się teraz rzutu wolnego pośredniego, bo Moya złapał piłkę po zgraniu Mirandy. Zupełnie niesłusznie - było to zagranie całkowicie przypadkowe.

79'

Ostatnia zmiana w tym meczu - brawami żegnany Carlos Bacca, zastępuje go Kevina Gameiro.

77'

Bacca wpadł w pole karne, przewrócił się po starciu z obrońcami i Moyą, ale mamy tylko rzut rożny. Wydaje się, że to dobra decyzja arbitra.

75'

Na boisku pojawia się teraz Mario Mandżukić, który zmienia Griezmanna.

74'

Reyes dobrze zagrał do Vitolo na prawej stronie boiska, ale ten źle przyjął piłkę. Sevilla ma jeszcze rzut rożny.

73'

Reyes próbował strzału sprzed pola karnego, ale ten wyraźnie mu nie wyszedł. Vidal ma pretensje do kolegi, że ten nie zdecydował się na podanie.

71'

Grzegorz Krychowiak i Aleix Vidal przesunięci teraz do linii defensywnej. Unai Emery gra o pełną pulę!

70'

A Mbia pojawia się na murawie zamiast Coke.

70'

Dwie zmiany w Sevilli. Zamiast Arribasa na boisku Reyes...

69'

Kolejny raz z doskonałej strony pokazał się Torres, szybka kontra i dwójkowa akcja z Griezmannem zakończyła się strzałem rezerwowego Atletico, ale uderzenie to było zbyt słabe i łatwo wyłapał je Moya.

67'

Torres znów znalazł się po lewej stronie boiska, lecz o tym dośrodkowaniu Hiszpan będzie chciał jak najszybciej zapomnieć.

67'

Indywidualna akcja Navarro zakończona strzałem. Był to jednak strzał bardzo słaby i golkiper Atletico z łatwością złapał piłkę.

66'

Dośrodkowanie Krychowiaka w pole karne pozostawiało sporo do życzenia. Od bramki rozpocznie Moya.

64'

Po raz pierwszy od derbów Madrytu na boisku widzimy wracającego po kontuzji Koke! Zastępuje on Gabiego.

61'

Kapitalna akcja Fernando Torresa! Hiszpan popędził na bramkę rywali lewą stroną boiska i dogrywał do Griezmanna, lecz zagrał nieco za plecy kolegi i ostatecznie piłka wylądowała w rękach Rico.

59'

Solidną porcją gwizdów żegnany Arda Turan. Zastępuje go Fernando Torres.

58'

Próba dogrania w pole karne ze strony Vidala, który znalazł się na prawej flance, ale Bacca nie zdołał dojść do piłki.

56'

Krychowiak przewraca się po starciu z jednym z rywali, lecz sędzia nie odgwizdał faulu. Piłka trafiła za to do Griezmanna, który oddał ładny strzał, nie trafił jednak w światło bramki.

56'

Znakomite dośrodkowanie Banegi w pole karne z rzutu wolnego, do pozycji strzeleckiej doszedł Iborra, ale znakomicie interweniuje Moya!

55'

Gorąco na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan. Brzydkie zachowanie Mario Suareza i kolejna kartka.

54'

Drybling Banegi był niezły, ale zbyt długi - odebrano mu w końcu piłkę.

53'

Dośrodkowywał z rzutu wolnego Banega, z ekwilibrystycznej pozycji próbował strzelać Krychowiak, nie trafił jednak w piłkę.

52'

Kolejny kartonik. Tym razem Antoine Griezmann wszedł z nogą w kolano Vidala. Francuz powinien się cieszyć, bo choć nie zagra w kolejnym meczu, to powinien wylecieć z boiska!

51'

Kolejna żółta kartka, tym razem faulował Jesus Gamez.

49'

Krychowiak fauluje Gabiego i otrzymuje za to żółtą kartkę.

48'

Raul Garcia otrzymał piłkę na lewej stronie i próbował dograć do Griezmanna, ale Francuza dobrze pilnował Kolodziejczak.

47'

Próba akcji Vitolo i Iborry powstrzymana przez obrońców Atletico.

46'

Od środka rozpoczęło Atletico. Obie ekipy na razie bez zmian.

45'

Gramy!

20:01

Wracamy już do Sewilli. Jako pierwsi na murawie pojawili się gospodarze, czekamy jeszcze na Atletico.

19:47

Kibice i piłkarze Sevilli mają pretensje do arbitra, że ten zakończył ich akcję. Pierwsza połowa w Andaluzji rozczarowała - było wiele walki, fauli i bardzo mało sytuacji podbramkowych. Atletico nie oddało nawet celnego strzału, gospodarze mieli kilka szans, lecz zabrakło im skuteczności. My mamy nadzieję, że w drugiej połowie będzie to wyglądało dużo lepiej - zapraszamy za niespełna kwadrans!

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Na spalonym złapany teraz Griezmann. Goście w pierwszej połowie grają w ofensywie praktycznie bez żadnego pomysłu.

43'

Kolejny faul Gabiego. Kapitan Atletico doczekał się w końcu żółtej kartki.

42'

Iborra próbował uderzać z pierwszej piłki, lecz futbolówka wylądowała na trybunach.

41'

Próba dogrania Raula Garcii w kierunku Griezmanna, ale Francuz w starciu z trzema obrońcami i golkiperem rywali był bezsilny.

39'

Wysoka piłka do zupełnie niepilnowanego Navarro, ale ten główkuje źle - piłka przelatuje daleko obok słupka.

39'

Teraz to Sevilla będzie miała rzut rożny po dośrodkowaniu Vidala z prawej strony boiska.

37'

Na własne życzenie otrzymuje żółtą kartkę Arda Turan. Gracz Atletico wściekły kopnął piłkę po tym, jak sędzia odgwizdał jego przewinienie.

37'

Dobre zagranie na lewą stronę do Iborry, ten dośrodkował w pole karne, ale Miranda z Godinem poradzili sobie z tym dograniem.

35'

Griezmann bardzo dobrze zagrał na lewą stronę do Ardy Turana, a Turek wywalczył rzut rożny dla Atletico.

34'

Bacca! Napastnik Sevilli znalazł się z piłką w polu karnym, lecz stracił równowagę i upadając uderzył niecelnie.

33'

Aż 69% posiadania piłki ma na razie Sevilla. Gospodarze są na razie o klasę lepsi od Atletico.

32'

Dośrodkowanie Gabiego z rzutu wolnego, strzelał głową Raul Garcia, ale było to uderzenie lekkie i niecelne.

31'

Strata Ardy Turana mogła się źle skończyć, lecz Sevilla znów nie była dokładna w ofensywie - złapał piłkę Moya.

30'

Dośrodkowanie Gabiego w kierunku Ardy Turana, nie do końca pewnie, ale ostatecznie dobrze interweniuje Rico. Po chwili spudłował natomiast Griezmann.

27'

Iborra! Po dośrodkowaniu w pole karne Iborra przepchnął obrońcę, Moya wychodził z bramki dość niepewnie, lecz zawodnik Sevilli trafił tylko w słupek! Ogromne błędy w defensywie popełnia dziś Atletico.

26'

Próba kilku podań w polu karnym w wykonaniu Sevilli, przewraca się Vitolo, ;lecz ku zdziwieniu gospodarzy gwizdek arbitra milczy.

25'

Krychowiak tym razem zanotował dobry przechwyt, ale wysiłki Polaka zniweczył Kolodziejczak. Atletico zacznie od autu.

23'

Nieudana akcja Sevilli, od bramki rozpocznie Moya.

21'

Griezmann uderzał z rzutu wolnego, ale piłka przeleciała wysoko nad bramką.

20'

Fatalna strata Krychowiaka! Polak zbyt długo holował piłkę i ta została mu odebrana. Błąd naprawił Alejandro Arribas, który faulował Raula Garcię i został ukarany żółtą kartką.

17'

Akcja Ardy Turana lewą stroną boiska - turek za mocno wypuścił sobie jednak piłkę i ta opuściła boisko.

17'

Kolejna próba uderzenia sprzed pola karnego ze strony Bacci, lecz znów trafił wprost w golkipera rywali.

15'

Gorąco pod bramką Atletico! Świetnym dryblingiem popisał się Aleix Vidal, później blisko było gola samobójczego, ale ostatecznie Moya poradził sobie do spółki z obrońcami.

14'

Bacca próbował strzelać teraz z dystansu, Moya miał sporo problemów ze skuteczną interwencją, lecz ostatecznie złapał piłkę na raty.

12'

Gorąco robi się w Sevilli. Bez piłki przewraca się Bacca, a sędzia upomina go, aby nie symulował faulu.

11'

Dośrodkowanie Banegi było fatalne. Miała być dobra sytuacja, nie było praktycznie żadnego zagrożenia.

10'

Po lewej stronie boiska faulowany był teraz Bacca. Będzie znakomita sytuacja dla Sevilli.

9'

Dobrze zaczął ten mecz Krychowiak. Polak zanotował właśnie dobry przechwyt.

7'

Próba dośrodkowania przed bramkę Sevilli z prawej strony boiska była bardzo słaba. Łatwo łapie piłkę Rico.

5'

Krychowiak zagrał dobrą prostopadłą piłkę do Vitolo, ten przewraca się na skraju pola karnego, ale gwizdek arbitra milczy.

4'

Od początku meczu obserwujemy sporo walki. Sędzia odgwizdał już czwarte przewinienie - oba zespoły faulowały po dwa razy.

2'

Atletico gra z charakterystycznym dla siebie zacięciem. Evera Banegę faulował właśnie Raul Garcia.

2'

Sevilla rozpoczęła od ataku. Podopieczni Unaia Emery'ego mają aut z lewej strony boiska.

1'

Od środka rozpoczęła grająca na biało Sevilla. Atletico w czerwono-białych koszulkach i niebieskich spodenkach.

1'

Gramy!

18:58

Przenosimy się już do Sewilli - piłkarze obu drużyn wychodzą właśnie na boisko, a kibice śpiewają hymn gospodarzy.

18:55

Rezerwowi Atletico: Jan Oblak, Cani, Lucas Hernandez, Raul Jimenez, Koke, Sekou Keita, Fernando Torres

18:52

Rezerwowi Sevilli: Mariano Barbosa, Diogo Figueiras, Kevin Gameiro, Stephane Mbia, Jose Antonio Reyes, Denis Suarez, Benoit Tremoulinas

18:48

Jeżeli spojrzymy na ostatnie starcia obu drużyn, faworyt wydaje się być tylko jeden. Sevilla nie wygrała bowiem żadnego z ostatnich dziesięciu spotkań przeciwko Atletico, notując pięć remisów i pięć razy przegrywając. W ostatnim meczu obu drużyn, na początku tego sezonu, Atletico wygrało u siebie aż 4:0.

18:44

Wydaje się, że Sevilli pozostaje walka z Villarrealem i Malagą o piąte miejsce w tabeli. Na razie podopieczni Unaia Emery’ego są właśnie na piątym miejscu, a do swoich dzisiejszych rywali tracą aktualnie osiem punktów. Różnica ta była dużo mniejsza, ale w czterech ostatnich spotkaniach ligowych Sevilla aż trzy razy schodziła z boiska pokonana – lepsze okazały się kolejno ekipy Realu Madryt, Getafe i Realu Sociedad. W tym ostatnim meczu padło zresztą aż siedem goli.

18:41

W ligowej tabeli wyżej plasują się rzecz jasna obrońcy tytułu. Po niespodziewanej porażce z Celtą Vigo przed dwoma tygodniami przyszło łatwe i bardzo pewne zwycięstwo nad Almerią. Dziś z ekipą Diego Simeone punktami zrównała się jednak Valencia, a zwycięstwo jest bardzo potrzebne „Los Colchoneros” nie tylko po to, aby uciec nieco „Nietoperzom”, ale przede wszystkim aby nie stracić kontaktu z Realem i Barceloną.

18:38

Obie ekipy w tym tygodniu rozegrały już po jednym meczu i są w zupełnie odmiennych nastrojach. Drużyna Unaia Emery’ego w znakomitym stylu pokonała na wyjeździe Borussię Moenchengldbach wygrywając 3:2. Atletico także grało w Niemczech, ale ich wypad do Leverkusen z pewnością nie należał do udanych – mistrzowie Hiszpanii w starciu z Bayerem byli faworytami, ale przegrali 0:1 po dość słabym spotkaniu.

18:35

Znamy już podstawowe składy obu zespołów. Zobaczyć możecie je już po lewej stronie.

18:30

W jednym ze zdecydowanie najciekawszych spotkań 25. kolejki hiszpańskiej La Liga Sevilla podejmuje na własnym boisku Atletico Madryt. Pierwszy gwizdek arbitra już za pół godziny, a na relację na żywo zaprasza Ekstraklasa.net!