To tyle jeśli chodzi o ten mecz. Przyjemnej majówki życzy Adam Wielgosiński.

17:52

92'

0-8. Wynik mówi wszystko, od 40. minuty Cordoba nie istniała.

88'

Suarez kompletuje hat-tricka. Barca dobija Cordobę, która po tym meczu traci matematyczne szanse na utrzymanie.

85'

Neymar pokonał Carlosa z 11 metrów. 7-0.

84'

Neymar faulowany w polu karnym. Leo Messi oddaje piłkę Brazylijczykowi. To on będzie strzelał.

82'

Gol Messiego:

81'

Argentyńczyk wpakował piłkę do pustej bramki. Cordoba na kolanach.

80'

Dublet Messiego. 6-0 dla Barcy.

78'

Świetna wrzutka Pedro z prawej flanki, Messi nabiegał na piłkę, jednak uderzył źle i nie ma szóstego gola w meczu.

74'

Barcelona całkowicie kontroluje to, co się dzieje na boisku.

71'

Andone znowu zmarnował dogodną okazję. Fidel świetnie wypracował mu tę sytuację.

69'

Pedro zmienia Rakiticia.

67'

Gol Pique:

66'

Środkowy obrońca Barcelony zamknął dośrodkowanie z rzutu rożnego.

65'

Pique! 5-0 dla Barcelony.

64'

Kombinacyjna akcja między Suarezem i Messim. W ostatniej chwili Edimar wybija piłkę.

61'

Również zmiana w Cordobie. Fede Vico zmienia Bebe.

61'

W tym samym momencie Mathieu zmienia Mascherano.

61'

Za Iniestę wchodzi Xavi.

17:18

60'

Niesamowite pudło Neymara!

60'

Potężna bomba Ekenga, broni Claudio Bravo.

59'

Do wejścia na boisko szykuje się również Xavi.

58'

Patrick Ekeng zmienia Luso.

54'

Kolejna wrzutka Alvesa i tym razem nie Messi, a Luis Suarez zamyka akcję głową.

53'

4-0 dla Barcy! Suarez!

52'

Pierwsza kartka w tym meczu. Luso otrzymał kartonik za zaatakowanie od tyłu Sergio Busquetsa.

48'

Leo Messi zrównał się z Cristiano Ronaldo pod względem goli strzelonych w lidze.

47'

Leo Messi strzela głową po dośrodkowaniu Alvesa! 3-0 dla Barcy!

17:04

Zaczynamy drugą część meczu.

46'

Mamy zmianę w przerwie. Inigo Lopez musi opuścić boisko z powodu kontuzji, za niego wchodzi Adrian Gunino.

17:02

Piłkarze obu ekip są już na murawie.

16:50

47'

Barcelona kontroluje cały mecz. Cordoba ani razu poważniej nie zagroziła bramce Claudio Bravo. Nic więcej nie można napisać na temat pierwszej połowy. Wracamy za kwadrans.

47'

Gol Suareza:

47'

Gol Suareza! Kapitalne podanie Iniesty w pole karne, a Luisito jak prawdziwy killer! 2-0!

46'

Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu.

45'

Gol Ivana Rakiticia:

43'

Zagranie Leo Messiego na lewą stronę, niekryty Rakitić idealnie przyjmuje piłkę i mało co nie rozrywa siatki w bramce Carlosa. Piąty ligowy gol Chorwata.

42'

Ivan Rakitić!!! 1-0 dla Barcelony!

40'

Faul Cordoby, Barca ma rzut wolny w odległości nieco ponad 20 metrów od bramki. Dobra pozycja dla Leo Messiego.

37'

Neymar marnuje stuprocentową okazję.

36'

Bebe bez problemu minął Daniego Alvesa, Portugalczyk dośrodkował zewnętrzną częścią stopy, ale Bravo wyłapał piłkę.

33'

Andres Iniesta wybija piłkę poza boisko. Gra została przerwana, ponieważ Crespo leży na murawie. Potrzebne są nosze.

31'

Kolejny okres wolniejszej gry, w której to Barcelona rozgrywa piłkę przed polem karnym przeciwników.

29'

27'

Kapitalny drybling Leo Messiego, który ograł czterech rywali na jego drodze do bramki stał tylko bramkarz, w którego trafił Argentyńczyk.

26'

Dwójkowa akcja na lewym skrzydle między Bebe i Edimarem, dośrodkowanie tego pierwszego do niekrytego Andone, ale ten źle przyjmuje sobie piłkę, którą wyłapał Claudio Bravo.

24'

Chwila przestoju w meczu. Troszkę szarpanej gry i długich piłek.

21'

Dośrodkowanie Messiego, Edimar w ostatnim momencie wygarnia piłkę Suarezowi spod nóg.

18'

Pisaliśmy o wysokiej temperaturze w Kordobie, ale mimo to Gerard Pique gra w koszulce z długim rękawem.

16'

Przez moment ekipa Jose Romero będzie grała w 10. Andone zgubił swoje szkło kontaktowe i musi opuścić boisko.

16:15

14'

Mamy przerwę w grze. Luso i Busquets zderzyli się głowami.

11'

Konta Cordoby, Fidel zacentrował w kierunku Andone, ale napastnika gospodarzy ubiegł Mascherano, który wybił futbolówkę.

9'

Długo konstruowana akcja Barcy zakończyła się niecelnym crossem Andresa Iniesty.

6'

Edimar ruszył lewą flanką, wrzucił piłkę do Anodone, a ten minimalnie chybił.

5'

Teraz dwukrotnie rozklepana została obrona gospodarzy, jednak dwukrotnie strzały Katalończyków zostały zablokowane.

3'

Pierwsza świetna okazja dla Barcy. Wrzutka Alvesa, Neymar zamyka akcję, ale przestrzelił z kilku metrów.

2'

Pierwszy faul w meczu. Neymar leży na murawie.

16:00

Arbiter gwiżdże po raz pierwszy! Zaczynamy!

15:55

15:50

W ostatniej kolejce Barca rozgromiła Getafe 6-0 na własnym boisku, zaś Cordoba przegrała w Walencji 0-1 z Levante.

15:45

Ławka rezerwowych Cordoby: Ekeng, Ramos, Vico, Cartabia, Saizar, Gunino, Abel. Ławka rezerwowych Barcelony: Ter Stegen, Mathieu, Xavi, Pedro, Rafinha, Bartra, Adriano.

15:40

Na Mazurach za oknem 13.5 stopnia Celsjusza. W Kordobie obecnie jest ponad 30 stopni. To nie jest przyjemna aura do grania w piłkę.

15:35

Cordoba może dziś oficjalnie pożegnać się z pierwszą ligą. Do bezpiecznego miejsca brakuje im 11 punktów, a do końca sezonu mogą zdobyć maksymalnie 12 oczek. Tylko cud uratuje ich przed degradacją.

15:30

Jeśli ktoś jakimś cudem niezbyt lubi polską piłkę i wybiera mecz Cordoby z FC Barceloną zamiast finału Pucharu Polski, to niezmiernie się cieszę i zapraszam na relację live z drugiego meczu 35. kolejki La Liga. Adam Wielgosiński, kłaniam się!