Dziękujemy już za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net!

93'

Arbiter zakończył spotkanie Barcelona wygrała w Valladolid 3:1.

93'

GOOOOOOOOL! Ależ wejście smoka Tello. Przedarł się środkiem pola i w sytuacji sam na sam z Danim pewnie ustalił wynik spotkania na 3:0.

92'

Cristian Tello zmienił Pedro.

90'

Arbiter doliczył trzy minuty do drugiej połowy.

89'

Dośrodkowanie z prawej strony prosto na głowę Javiego Guerry, jego strzał obronił jeszcze Valdes, ale wobec dobitki był już bezradny.

89'

GOOOOOOL! Dla Valladolid 1:2

87'

Z ofensywną akcją wychodzili gospodarze. Omar zagrywał do Javiego Guerry, jednak zrobił to zbyt mocno i napastnik Valladolid nie był w stanie dojść do tego podania.

84'

Zawodnicy Barcelony spokojnie kontrolują przebieg bosik wydarzeń. Wymieniają mnóstwo podań.

83'

Za Sastre na boisko wszedł Javier Baraja.

83'

Thiago Alcantara zszedł z boiska, a w jego miescu pojawił się Iniesta.

81'

Uderzał z dystansu Perez, jednak jego próba została zblokowana przez Katalończyków.

79'

David Villa przedzierał się lewą stroną, jednak jego podanie do Pedro zostało przejęte przez defensorów Valladolid.

77'

Za Alexisa Sancheza na placu gry pojawił się David Villa.

76'

Za Manucho na boisku zameldował się Javi Guerra.

74'

Kolejny raz lewym skrzydłem ruszył Balenziaga, jednak czystym wślizgiem został powstzrymany przez Sergio Busquetsa.

73'

Zawodnicy Blaugrany już około minuty wymieniają między soba podania.

72'

Balenziaga dogrywał futbolówkę w pole karne, ale nie przeciął jej żaden z ofensywnych piłkarzy Valladolid.

70'

Leo Messi zagrywał płasko w pole karne do Alexisa Sancheza, ten nie przejął piłki i kolejny raz przewrócił się w polu karnym.

68'

Aktywny pressing w wykonaniu zawodników Barcelony i gospodarze szybką stracili piłkę.

66'

Żółta kartka dla Oscara Gonzaleza za faul na Busquetsie.

65'

Ruben Pena melduje się na bosiku za Bueno.

64'

Zawodnicy Barcelony spokojnie wymieniają podania na własnej połowie.

62'

Mogliśmy obejrzeć kuriozalnego gola! Rukavina zagrał piłkę głową do bramkarza, nie zobaczył jednak, gdzie był ustawiony golkiper gospodarzy, który wcześniej wyszedł z bramki. Dani wykazał się dużą szybkością w pogoni za piłką. Udało mu się wybić futbolówkę tuż przed linią bramkową.

59'

Xavi odegrał piętą piłkę do Messiego. Argentyńczyk kapitalnie przełożył piłkę miedzy nogami obrońcy Valladolid, wbiegł pomiędzy kolejnych defensorów i idealnie uderzył futbolówkę, która po odbiciu się od słupka wpadła do bramki bezradnego Daniego.

59'

GOOOOOL! Messi 2:0 dla Barcelony!

58'

Alexis dynamicznie wbiegł w pole karne, stracił równowagę, ale jeszcze leżać na boisku trącił piłkę do której nadbiegł Messi. Strzał Argentyńczyka był bardzo niecelny.

56'

Sergio Busquets wbiegł między trzech zawodników Realu Valladolid padł na murawę, ale arbiter nie odgwizdał przewinienia.

54'

Dani Alves zagrywał bardzo dokładną piłkę w pole karne, ale Alexis nie zdołał oddać strzału.

53'

Lluis Sastre otrzymał żółtą kartkę za faul w środku pola.

51'

Kolejna akcja gospodarzy Bueno krzyżowym podaniem zagrywał na prawe skrzydło do Rukaviny. Obrońcy Realu Valladolid nie udało się opanować piłki, która wyszła na aut bramkowy.

49'

W odpowiedzi akacja Valladolid. Piłka na prawą stronę do Manucho, który został wyprzedzony przez defensora Barcy.

47'

Prawą stroną przedzierali się zawodnicy Barcy. Szybką kombinacją podań zupełnie rozklepali defensywę Valladolid. Ostatecznie Dani Alves zacentrował na głowę Pedro, który uderzył w słupek.

46'

Od środka boiska drugą część meczu zaczęła Barcelona.

18:59

Zawodnicy obu drużyn są już na murawie za moment zacznie się druga połowa.

45'

Messi rozpędził się w środku pola, próbował szybkim, prostopadłym podaniem uruchomić Alexisa, jednak podanie nie było precyzyjne. Po chwili arbiter zakończył pierwszą część meczu.

45'

:Carlos Clos o minutę przedłużył pierwszą połowę.

43'

GOOOOL! Wreszcie świetna akcja Barcelony. Leo Messi oskrzydlił akcję na lewą stroną do Jordi Alby, ten idealnie wyłożył futbolówkę na piaty metr do Xaviego, który wpakował piłkę do siatki.

41'

Kolejny raz gracze Barcelony próbowali przedrzeć się środkiem, jednak ta strefa jest bardzo dobrze asekurowana przez gospodarzy.

40'

Taktyczny faul Thiago w środka pola i arbiter ukarał go żółtą kartką.

38'

Szybka wymiana piłek katalońskiej drużyny z prawej strony, jednak Alexis Sanchez został złapany na pozycji spalonej tuż przed polem karnym.

35'

Do piłki ustawionej na 18. metrze podszedł Messi, uderzył ponad murem. Strzał trafił w prawy słupek bramki Valladolid.

33'

Faul Sereno na Thiago tuz przed polem karne. Winowajca został ukarany żółtą kartką.

31'

Zawodnicy Barcelony grają dość ślamazarnie, spokojnie wymieniają piłkę w środku pola.

30'

Przez pół godziny gry Barcelonie nie udało stworzyć się klarownej sytuacji do zdobycia bramki.

28'

Efektowna akcja Barcelony - Xavi przyspieszył akcję zagraniem do Messiego. Ten rozciągnął na lewą strone do Alexisa, który zagrał na piąty metr, jednak nikomu z katalońskiej drużyny nie udało się dojść do tego zagrania.

26'

Alberto Bueno ukarany żółtą kartką.

26'

Xavi uderzał z rzutu wolnego z około 25 metrów. Jego strzał nieznacznie minął lewy słupek bramki Daniego Hernandeza

23'

Zagranie z prawej strony w pole karne do Chilijczyka Alexisa Sancheza, który nie doszedł do piłki i nurkował w "szesnastce"

21'

Nieporozumienie Busquetsa z Alexisem Sanchezem.

19'

Z kolejną kontrą wychodzili gospodarze. Oscar Ramos pomknął prawą strona, jednak nie miał do kogo zagrać i wskutek ataków obrońców Barcelony musiał zastopować akcję.

18'

Łatwa strata Barcelony w środku pola. Bueno miał okazję szybkim podaniem uruchomić Manucho, jednak jego zagranie było zbyt mocne i piłkę przejął Valdes.

16'

Na pozycji spalonej złapany został Manucho.

15'

Kolejna ofensywna próba Valladolid. Rukavina przedzierał się prawym skrzydłem i wywalczył rzut rożny.

13'

W polu karnym do główki skakał Manucho. Po jego zagraniu piłka trafiła w klatkę piersiową Jordiego Alba, gracze gospodarzy domagali się rzutu karnego.

11'

Szybka, kombinacyjna akcja Blaugrany. Pedro próbował dogrywać w pole karne, ale wszystko przeczytał Dani Hernandez, który skutecznie interweniował.

10'

Rzut wolny dla Barcelony z około 25 metrów. Do piłki podszedł Messi, który strzelił mocno, ale w środek bramki.

8'

Kompletnie nieudana próba dośrodkowania z rzutu wolnego przez zawodnika Realu Valadolid.

7'

Barcelona szybko wyszła z akcją spod własnego pola karnego. Na prawej stronie dużo miejsca miał Pedro, który zwolnił i próbował odegrać prostopadłą piłkę do Messiego. Zagranie zostało skutecznie zablokowane przez obrońców Valladolid.

5'

Leo Messi odegrał piłkę na prawą flankę do Daniego Alvesa, ten dogrywał ją w pole karne do Alexisa Sancheza. Chilijczyk nie opanował futbolówki.

4'

Barcelona spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola, zawodnicy gospodarzy w komplecie cofnęli się na własną połowę.

2'

Dani Alves dośrodkował piłkę z prawej strony, ale pewnie złapał ją Dani Hernandez.

1'

Rozpoczynamy spotkanie. Zaczęli gospodarze.

17:50

Pod nieobecność Tito Vilanovy Barcelonę poprowadzi dzisiaj Jordi Roura (to ten pan po lewej stronie) Sztab szkoleniowy Barcelony

17:40

- Ostatnia rozmowa z Tito dodała nam siły. Vilanova przemawiał do nas z wielkim optymizmem, czym podbudował drużynę. Chcemy wygrać ten mecz dla niego

- mówił przed meczem Sergio Busquets.

17:38

Real Valladolid: Jaime, Juan Neira, Javier Baraja, Javi Guerra, Pena, Alvaro Rubio, Ruben Pena

17:36

Prezentujemy ławki rezerwowych obu drużyn. FC Barcelona: Carles Puyol, David Villa, Andres Iniesta, Jonathan dos Santos, Jose Manuel Pinto, Martín Montoya

17:35

Zapraszamy na relację NA ŻYWO ze spotkania 17. kolejki ligi hiszpańskiej. W dzisiejszy wieczór w Valladolid miejscowy Real zmierzy się z FC Barceloną. Dla piłkarzy Dumy Katalonii to pierwszy mecz, w którym na ławce trenerskiej zabraknie szkoleniowca Tito Vilanovy, który zmaga się z chorobą nowotworową.