90'

90'

Tello! Messi zakręcił obrońcami na skrzydle, wyłożył piłkę jak na tacy Cristianowi Tello, a ten, w sobie tylko znany sposób, fatalnie spudłował.

89'

Świetna kontra Sevilli! Aktywny dzisiaj Navas podaje do Moreno, który po złamaniu akcji do środka miałby przed sobą tylko bramkarza. Pomocnik gości zaplątał się jednak z piłką i stracił szansę na wyrównanie.

86'

Botia nieprzepisowo zatrzymywał szarżującego Thiago, został ukarany żółtą kartką.

84'

Markowa kombinacja Barcelony. Dani Alves pobiegł z piłką pod linię końcową, wycofał po ziemi do Messiego, który uderzył minimalnie niecelnie.

82'

Xavi próbował diagonalnego zagrania do Messiego. Piłka minęła wszystkich piłkarzy Sevilli, lecz Argentyńczyk został uprzedzony przez Beto.

80'

Jordi Roura gra na utrzymanie korzystnego rezultatu. Sergio Busquets pojawia się na placu gry, zmienia Davida Villę.

76'

Negredo! Kapitalne podanie od Rakiticia, Negredo był na linii pola karnego sam na sam z Valdesem, jednak uderzył fatalnie..

75'

Ostatnie minuty to zdecydowanie najlepszy fragment tego spotkania. Goście, po utracie drugiej bramki, postawili wszystko na jedną kartę, co zaowocowało lepszym widowiskiem.

71'

Navarro uderzał z dalszej odległości, jego strzał sprawił Valdesowi niemałych problemów.

69'

Druga roszada w obozie gospodarzy, Xavi zmienia Iniestę.

68'

Navas urwał się Montoyi na skrzydle, wrzucił piłkę na głowę Coke, który zamiast uderzyć w stronę bramki, niezamierzenie wycofał jąna szesnasty metr. Do futbolówki dopadł jeszcze Kondogbia, ale uderzył niecelnie.

66'

Ależ bomba! Messi próbował uderzenia z 30 metrów, piłka nieznacznie minęła światło bramki

64'

To powinien być gol! Alves centruje w pole karne, fatalnie pomylił się Fazio, dzięki czemu Messi stanął przed świetną okazją. Argentyńczyk nie spodziewał się jednak takiego obrotu spraw i nie zdołał sięgnąć piłki.

60'

GOOOOOLLLLL!!! Messi!! Fantastyczna akcja Barcy! Świetny przerzut na skrzydło do Tello, który zagrywa do Messiego. Argentyńczyk nie zwykł marnować takich okazji i pewnie umieszcza piłkę w siatce. 2:1!

54'

Reakcja Unaia Emerego na bramkę Barcelony. Kondogbia zmienia Medela.

53'

GOOOOOLLLL!!! Villa! Barca wreszcie znalazła dziurę w defensywie Sevilli. Rozrzucenie na skrzydło, centra Alvesa i piękny strzał głową Villi dają wyrównanie "Dumie Katalonii"! 1:1!

50'

Tello wnosi wiele ożywienia w pierwszych fragmentach drugiej części spotkania.

46'

Gramy.

23:03

Zmiana w przerwie. Mało aktywny Alexis opuszcza boisko, w jego miejsce Cristian Tello.

47'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY Po dosyć monotonnym widowisku, Barcelona niespodziewanie przegrywa z Sevillą po bramce Bortii. Na relację z drugiej części zapraszam za 15 minut.

47'

Świetna indywidualna akcja Iniesty! Hiszpan zagrał piłkę wzdłuż szesnastki, ale nikomu nie udało się przeciąć jej toru.

43'

GOOOOOLLLL!!! Botia! Wrzutka w pole karne, Botia wyskakuje najwyżej w szesnastce i umieszcza piłkę w siatce! Sensacja na Camp Nou!

39'

Kolejny przestój w grze, do końca połowy wynik prawdopodobnie nie ulegnie zmianie.

35'

Nie najlepiej wyglądają strzały ze stojącej piłki w wykonaniu Messiego. Trzecia próba z rzutu wolnego nie sprawiła Beto żadnych problemów.

33'

Messi odważnie wbiegł między trzech obrońców i został faulowany. Navarro ukarany żółtą kartką, a Barcelona będzie miała kolejną dogodną okazję na strzelenie bramki.

30'

Kolejne uderzenie z rzutu wolnego. Tym razem piłka w niewielkiej odległości mija bramkę Beto.

27'

Świetna kombinacja Messiego i Iniesty, zakończone jednak niecelnym dograniem. Gdyby nie dobra interwencja obrońcy, Alexis znalazłby się w świetnej sytuacji.

24'

To mogło być 1:0! Formacja obronna drużyny z Andaluzji zapomniała przypilnować Messiego w polu karnym. Argentyńczyk dostał piłkę poza światłem bramki i próbował zaskoczyć Beto strzałem w krótki róg. Jak na razie bramkarz Sevilli zachowuje czyste konto popisując się dobrym refleksem.

22'

Dobra próba Alvesa. Kiedy piłkarze Barcy nie potrafili dostać się pod bramkę przeciwnika krótkimi podaniami, brazylijski obrońca spróbował strzału z dalszej odległości. Piłka po rykoszecie wyszła na aut bramkowy.

19'

Akcje "Dumy Katalonii" nabierają tempa, goście jak dotychczas nie zdołali zagrozić bramce strzeżonej przez Victora Valdesa.

16'

Po faulu na Sanchezie, z rzutu wolnego próbował Messi. Piłka trafiła jednak prosto w mur.

15'

Żadna z drużyn jak na razie nie forsuje tempa meczu, miejmy nadzieje, że w kolejnych minutach doczekamy się większych emocji.

11'

Katalończycy wychodzili z szybkim atakiem, Messi został zatrzymany przez Maduro. Powtórki pokazały, że sędzia powinien odgwizdać faul.

9'

Villa dostaje piłkę od Iniesty, wbiega w pole karne i próbuje wyłożyć futbolówkę Messiemu, zostaje jednak rozszyfrowany przez defensorów Sevilli.

5'

Szansa dla Barcy! Messi wyłożył piłkę Inieście, ten postanowił jeszcze ją przełożyć. W ostatniej chwili jego strzał zablokowali obrońcy.

3'

Z groźnym atakiem wychodzili goście. W sytuacji 2 na 2, Jesus Navas zagrał jednak zbyt lekko do Babacara.

22:02

Gramy! Czy goście pokuszą się o niespodziankę?

21:59

W zakończonym niedawno spotkaniu Real Madryt, po emocjonującej końcówce, wywalczył trzy punkty w meczu z Deportivo. Ich strata do lidera jest jednak zbyt duża, aby podopieczni Jose Mourihno mogli myśleć o zdobyciu tytułu.

21:56

Naszych najbliższych rywali czeka ciężkie zadanie. To normalne, że zawodnicy Barcelony są niezadowoleni po ostatniej porażce i w meczu z Sevillą na pewno zagrają na maksimum możliwości.

- Tak wypowiadał się Jordi Roura, kiedy pytano go, czy zamierza odpuścić dzisiejsze spotkanie, aby lepiej przygotować się na starcie w Pucharze Króla. Patrząc na wyjściowa jedenastkę, ciężko wierzyć jego słowom.

21:53

Zawodnicy rezerwowi FC Barcelony: Xavi, Pinto, Bartra, Busquets, Pedro, Jordi Alba, Tello

21:50

Zawodnicy rezerwowi Sevilli: Julián, Cala, Hervás, Kondogbia, Alberto Moreno, Reyes, Negredo.

21:47

Prognozy pogody zapowiadały, iż piłkarzom przyjdzie mierzyć się nie tylko z przeciwnikami, ale i z rzadko widzianym w Katalonii śniegiem. Tak wygląda płyta boiska na kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem:..