3 : 1
rayoRayo Vallecano
1. połowa2 : 0
94'

Koniec meczu. Barca wygrywa 3-1 po dwóch bramkach Messiego i trafieniu Villi. Gościom zabrakło dziś skuteczności, szczególnie w początkowej fazie meczu i w końcówce mimo zmasowanych ataków nie zdołali odrobić trzy bramkowej straty.

93'

Jeszcze groźna sytuacja dla gospodarzy. Z łatwością minął rywali Messi i podciął piłkę nad bramkarzem, a ta trafia idealnie w poprzeczkę.

91'

Żółta kartka dla Pinto, za grę na czas.

89'

Potężnie z dystansu strzela Piti, tuż obok bramki.

87'

Alexis wyłożył piłkę dla Alvesa, Brazylijczyk strzela wprost w jednego z obrońców.

85'

Ostatnia zmiana w Rayo. Isi za Domingueza.

84'

Z dystansu strzela Piti i z trudem broni to uderzenie Pinto.

82'

Song zmienia Fabregas. Przyzwoity mecz w wykonaniu Hiszpana.

82'

Fauluje w ataku Piti, choć można mieć wątpliwości do decyzji sędziego.

80'

Zablokowane dośrodkowanie Tito.

78'

Zszedł do środka z piłką Villa i oddał strzał z 16 metrów, pewnie broni Ruben.

77'

Piti strzela ze skraju pola karnego. Piłka przeleciała tuż obok słupka.

76'

Strzał Tamudo trafia tylko w boczną siatkę.

75'

Uderzenie Alvesa z dystansu otarło się o poprzeczkę bramki Rubena.

72'

Uderzenie Messiego broni Ruben.

71'

Dograł w pole karne Piti, a wślizgiem do bramki piłkę wpakował Tamudo. Będziemy mieli jeszcze trochę emocji w tym meczu?

70'

GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!TAMUDO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

70'

Tamudo wchodzi,Delibasic schodzi. Powalczą jeszcze goście?

69'

Ukarany żółtą kartką bramkarz gości .

69'

Zablokowany w ostatniej chwili strzał Messiego.

67'

Groźne podanie do Villi, ale wysoko wyszedł Ruben i wybił piłkę.

67'

64'

Thiago zmienia Inieste.

63'

Tito ukarany żółtą kartką za brzydki faul na Messim.

62'

Lass zmienia Adriana.

60'

Wydawało się, że nieprzepisowo powstrzymywany był Villa, jednak milczy gwizdek sędziego.

59'

Źle wykonany rzut rożny Rayo. Szybka kontra, długie podanie do Villi, ten odegrał do Messiego, który wygrał pojedynek z Arbillą i podcinką pokonał bramkarza.

58'

GOLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!MESSSSSSSSSSSSIIIIIIIIIIIIIIIIIIII !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

56'

Zablokowane dośrodkowanie Carlosa, mamy korner.

54'

Kolejna świetna sytuacja dla gospodarzy. Messi krótko do Alvesa, Brazylijczyk chciał z powrotem odegrać do partnera, przeciął te podanie jeden z obrońców, jednak piłka i tak trafia do Alexisa, który pudłuje mając przed sobą jedynie pustą bramkę.

52'

Dośrodkowuje w pole karne Fabregas, jednak nie było tam żadnego z jego partnerów.

51'

Zablokowany strzał Messiego.

48'

Szarżował z piłką na lewym skrzydle Alba, ale zwolnił i Barca wraca do spokojnego rozgrywania piłki.

60'

Barcelona rozpoczyna II połowę. Obie drużyny bez zmian po przerwie.

21:58

Garść statystyk po 45 minutach gry:

• Posiadanie piłki:60-40
  • Strzały:6-5
  • Strzały celne: 3-3
  • Faule: 6-12

Jak widać nawet w statystykach różnica między zespołami nie jest duża, a jak na razie zadecydowała skuteczność.

45'

Koniec I połowy. Do przerwy Barca prowadzi 2-0.

43'

Odbiór Mascherano zakończył groźną akcję Rayo.

41'

Świetnym podaniem obsłużył partnera Villa i Messiemu pozostało jedynie pokonać bramkarza.

40'

GOLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!MESSI!!!!!!!!!!!!!!!

38'

Brzydko fauluje Messiego Arbilla, oszczędził piłkarza Rayo sędzia i nie wyciągnął kartki.

38'

Była groźna sytuacja dla Barcy, ale na spalonym złapany Alexis.

34'

Ładna wymiana podań między graczami Rayo, zabrakło jedynie ostatniego podania.

31'

Trochę ,,oklapło'' po straconej Rayo.

29'

Żółtą kartką ukarany Trashorras.

28'

Dryblował Arbilla, ale niedokładnie podał do jednego z kolegów i przy piłce Blaugrana.

26'

Messi ograł kilku rywali i wyłożył piłkę na 11 metr dla Davida Villi, który pokonał bramkarza mierzonym strzałem w okienko bramki.

25'

GOLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!VILLA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

23'

Szybka zmiana w Barcelonie. Adriano schodzi, Dani Alves wchodzi.

23'

Świetne uderzenie Trashorassa z woleja z dystansu i jedyna wada tego strzału, to fakt, że piłka leciała wprost w bramkarza.

20'

Dośrodkowuje po ziemi w pole karne Alba, w ostatniej chwili wybijają piłkę obrońcy.

19'

Żadnych korzyści nie przyniósł ten rzut wolny gospodarzom.

18'

Faulowany Alexis i będzie okazja na dośrodkowanie z rzutu wolnego. Ukarany jeszcze żółtą kartką Piti.

16'

Prostopadłe podanie do Villi, ale pierwszy dopadł do niej Ruben.

13'

Strzela Piti z dystansu, chciał przelobować bramkarza, nawet mu się to udało, tylko przy okazji przelobował także bramkę.

11'

Bez kompleksów atakuje Rayo, jednak nie potrafi stworzyć sobie klarownej okazji.

9'

Powtórki nie dają pewności, czy sędzia słusznie nie podyktował karnego. Mascherano na pewno nie trafił w piłkę, pozostaje pytanie czy trafił w nogi rywala.

8'

Pada Dominguez w polu karnym rywali, ale milczy gwizdek sędziego.

7'

Strzał Messiego z rzutu wolnego trafia w poprzeczkę.

5'

Lepszej sytuacji już chyba Barca mieć nie będzie, ładna wymiana piłki między graczami gospodarzy i na sytuacje sam na sam z bramkarzem wyszedł Fabregas, który odegrał piłkę do Messiego, w ostatnim momencie gdy Argentyńczyk miał skierować piłkę do pustej bramki zaplątał się gdzieś o własne nogi i nie zdołał oddać strzału.

4'

Z dystansu strzela Adriano, wysoko nad bramką.

3'

Faulowany Alexis w środku pola.

1'

Rozpoczynamy spotkanie.

21:02

Największą dzisiejszą nieobecnością jest na pewno brak Victora Valdesa, który wciąż pauzuje za czerwoną kartkę obejrzaną po ligowym Gran Derbi. Po za tym w Barcelonie nie zagrają kontuzjowani Xavi i Puyol,a w drużynie gości za kartki pauzują Casado i Baptistao.

20:57

Emocji raczej dziś nie zabraknie i nie koniecznie musi być to jednostronne spotkanie, goście z Madrytu wciąż mają szanse na awans do europejskich pucharów i każdy punkt jest dla nich na wagę złota. Jesienny mecz tych drużyn skończył się pogromem na korzyść Barcelony, ale gdyby Rayo miało więcej szczęścia tamto spotkanie mogłoby się zupełnie inaczej potoczyć.