Athletic BilbaoAthletic Bilbao
1 : 0
ValenciaValencia CF
95'

KONIEC! Valencia przeważała, ale nie była w stanie wcisnąć piłki do bramki strzeżonej przez Iraizoza. Athletic odnosi cenne zwycięstwo i jest już bardzo blisko utrzymania się w la liga. Dziękuję za relację i zapraszam na kolejne spotkanie z ligą hiszpańską.

93'

Świetna kombinacja Athleticu. Do sytuacji strzeleckiej doszedł Llorente, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

90'

Arbiter dolicza trzy minuty do podstawowego czasu gry.

90'

Soldado! Po zamieszaniu po rzucie wolnym piłka trafia do niepilnowanego w polu karnym napastnika, który fatalnie pudłuje!

89'

Ostatnia zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Toquero wchodzi za Aduriza.

87'

Ależ okazja! Świetnie podanie Albeldy, Soldado przy pierwszym kontakcie zdołał przelobować bramkarza, ale obrońcy wybijają ją poza pole karne.

85'

Feghouli ograł Laporte na skrzydle, wycofał piłkę na piąty metr, ale nie było tak żadnego z jego partnerów.

84'

To powinno być 1:1! Jonas wywalczył piłkę w bocznej strefie pola karnego, zagrał ją do Soldado, który fatalnie pudłuje z trzech metrów!

82'

Ernesto Valverde wzmacnia ofensywę. Ever Banega schodzi z boiska, w jego miejsce pojawia się Jonas.

80'

GOOOOOLLLL!!! Wrzutka w pole karne, piłka odbija się od kilku zawodników, dopada do niej Muniain i strzałem w okienko wyprowadza swój zespół na prowadzenie! 1:0!

78'

Dani Parejo uderzał ze stojącej piłki z ponad 25 metrów. Futbolówka po jego strzale minęła mur i zakończyła swój lot w rękawicach Iraizosa.

75'

W odpowiedzi na ofensywną zmianę w obozie przeciwnika, Marcelo Bielsa także postanowił wpuścić napastnika. Llorente zmienia Ibaia Gomeza.

71'

Muniain ograł Mathieu i płasko uderzył z okolic linii pola karnego. W tym strzale brakowało jednak i siły i precyzji, w związku z czym Guaita nie miał najmniejszych problemów z interwencją.

68'

Aktywny Feghouli próbował na małej odległości ograć dwóch przeciwników. Gdy to się nie udało, spróbował bardziej niekonwencjonalnego sposobu na przechwyt piłki i oddalenie się z nią w przeciwnym kierunku. Taka koncepcja nie przypadła do gustu arbitrowi, który pokazał mu żółtą kartkę.

67'

Feghouli zakręcił Ekizą na skrzydle i wrzucił piłkę na głowę Piattiego. Filigranowy Argentyńczyk zdołał jednak tylko musnąć futbolówkę, która poleciała na aut brakowy.

65'

Druga zmiana w drużynie Valencii. W miejsce bezbarwnego Valdeza wchodzi Roberto Soldado.

60'

Aurtenetxe kończy swój udział w dzisiejszym spotkaniu. W jego miejsce szkoleniowiec Basków wprowadza Muniaina.

58'

Iturraspe stracił piłkę na własnej połowie i postanowił za wszelką cenę powstrzymać atak Valencii. Tego typu zagrania są jednak wbrew zasadom piłki nożnej, dlatego Iturraspe również otrzymuje żółtą kartkę.

56'

Feghouli! Pomocnik Valencii świetnie wybiegł zza linii obrońców, próbował odbić piłkę od Aurtenetxe tak, by wpadła ona do bramki. Ostatecznie niebezpieczeństwo zażegnuje Iraizoz.

53'

Victor Ruiz świetnie zwiódł Albeldę przyjęciem piłki. Jako, że Albelda nie lubi być tak ogrywany, postanowił sprowadzić Ruiza do poziomu. Otrzymał za to żółtą kartkę.

52'

Tym razem próbował Valdez, jednak ponownie dobrze interweniował Gorka Iraizoz.

49'

Świetna akcja Valencii! Szybka wymiana piłki między Costą, a Feghoulim, który wypracował sobie odrobinę miejsca i oddał mocny strzał na bramkę Iraizosa. Golkiper Athleticu ratuje swój zespół przed utratą bramki.

46'

Zaczynamy drugą część spotkania. Czy doczekamy się bramek na San Mames?

12:52

Kilka statystyk z dzisiejszego meczu po 45 minutach: Posiadanie piłki - 51%/49% Strzały - 3/5 Strzały celne - 2/2 Faule - 8/9

47'

Ostatni gwizdek arbitra w pierwszej połowie Dosyć ciekawe widowisko na San Mames. Ładne kombinacje Basków kontra szybkie ataki Valencii - jak dotychczas żaden zespół nie przejął inicjatywy. Za kilka minut zapraszam na drugą część spotkania.

45'

Arbiter dolicza minutę do regulaminowego czasu gry.

42'

Banega ruszył odważnie z piłką między trzech obrońców. Misja wydawała się być karkołomna, ale piłkarz Valencii potrafił jeszcze wywalczyć rzut wolny. Ze stojącej piłki uderzał Dani Parejo, futbolówka o metr minęła lewy słupek bramki Athleticu.

40'

Feghouli przyjął piłkę pod kryciem i zdołał obrócić się w stronę bramki. Przy dośrodkowaniu został jednak zablokowany.

35'

Kartka także dla Mathieu. Mamy teraz nieco ostrzejszy fragment spotkania.

33'

Dani Parejo ukarany żółtą kartką. Ukarany bardzo słusznie, gdyż jego atak mógł wyrządzić dużą krzywdę przeciwnikowi.

32'

Pa faulu na Piattim z rzutu wolnego zagrywał Parejo. Piłka wpadła wprost do koszyczka Iraizosa.

30'

Ruiz nie jest w stanie kontynuować gry. Jego miejsce na środku obrony zajmuje David Albelda.

28'

Victor Ruiz leży na murawie. Stoper Valencii na pretensje do arbitra, że ten nie odgwizdał faulu. Chwilę później pokazuje, że potrzebna będzie zmiana.

25'

Starcie Valdeza z Aurtenetxe. Sędzia boczny sygnalizuje faul na obrońcy Athleticu, co bardzo nie podoba się Nelsonowi. Napastnik Valencii otrzymał żółtą kartkę za dyskusje.

23'

Po złym wybiciu Cissokho futbolówka trafiła pod nogi Gomeza. Napastnik gospodarzy znalazł sobie miejsce i uderzył po ziemi. Piłkę pewnie złapał Guaita.

21'

Cissokho ponownie wrzuca piłkę w szesnastkę, znów akcja kończy się na golkiperze Athleticu.

19'

Dobra kombinacja Valencii. Ruiz podaniem w poprzek bramki puścił w bój Cissokho, który zagrał do będącego w polu karnym Valdeza. Świetna interwencja Iraizosa zażegnała niebezpieczeństwo pod bramką Basków.

16'

Iraola ruszył prawą stroną i wrzucił piłkę w pole karne. Tam czekał Aduriz, jego uderzenie było jednak niecelne.

15'

Piknikowa atmosfera na San Mames. Mecze o tej godzinie mają być ukłonem w stronę fanów La liga w Azji, jednak zazwyczaj nie wzbudzają większych emocji.

13'

Jeremy Mathieu po raz kolejny kasuje atak Athleticu. Tym razem przeciął prostopadłe zagranie do Aduriza.

10'

Przebitka w środku pola, piłka trafia do Susaety, który centruje w szesnastkę. Nie było tam jednak żadnego z jego kolegów.

7'

Odpowiedź Valencii. Pablo Piatti znalazł sobie trochę wolnej przestrzeni na trzydziestym metrze i oddał mocny strzał. Piłka poleciała wysoko ponad bramką.

5'

Tym razem w polu karnym czekał Ibai Gomez. Zagraną piłkę ponownie przechwycił Mathieu, lecz interweniował tak niefortunnie, że futbolówka o centymetry minęła słupek bramki jego zespołu.

3'

Ładna kombinacja gospodarzy. Ibai szarżował lewą flanką, sprytnie rozegrał piłkę z San Jose, a ten zacentrował w pole karne. Sytuację wyjaśnia Jeremy Mathieu.

12:01

Zaczynamy! Od środka zaczynają goście.

11:58

Oba zespoły mają zupełnie inne cele. Marcelo Bielsa, szkoleniowiec Basków, po świetnym ubiegłym sezonie był nawet przymierzany do objęcia Barcelony, dzisiaj jest bliski utraty stanowiska. Athletic wciąż nie może być pewny utrzymania, zaś Valencia chce w przyszłym sezonie ponownie zagrać w Lidze Mistrzów.

11:54

Baskowie z Europejskimi pucharami pożegnali się już dużo wcześniej. Athletic brał udział w rozgrywkach Ligi Europejskiej, lecz zakończył je już na fazie grupowej. Warto wspomnieć, iż w ubiegłym sezonie dotarli aż do finału LE.

11:49

Goście przyjeżdżają do Kraju Basków tuż po odpadnięciu z Champions League. W środę podopieczni Ernesto Valverde po dobrej grze zremisowali na Parc Des Princes z PSG, Porażka w pierwszym spotkaniu spowodowała jednak, iż klub z Mestalla musiał pożegnać się tymi prestiżowymi rozgrywkami.

11:45

Już za 15 minut początek spotkania na San Mames, oto ławki rezerwowe obu zespołów: Valencia: Alves; Albelda, Jonas, Soldado, Jonathan Viera, Canales, A. Quintanilla Athletic Bilbao: Raúl; Toquero, Llorente, Muniain, Castillo, Igor Martínez, Ramalho.