Szef PSG: Neymar i Mbappe zostaną tu na zawsze

13 sierpnia 2020, 11:32 | AIP

PSG wyszarpało półfinał Ligi Mistrzów w doliczonym czasie gry starcia z Atalantą Bergamo. Szczęśliwa wygrana to oczywiście zasługa dwóch wielkich gwiazd paryskiego klubu - Neymara i Kyliana Mbappe. Mimo że bramki dla PSG strzelali inni, to o nich po meczu mówiło się najwięcej. - Zostaną z nami na zawsze - obiecał prezes Paris Saint-Germain Nasser al-Khelaifi.

Nemyar już w 4. minucie mógł dać prowadzenie paryżanom, ale w sytuacji sam na sam uderzył obok słupka. Brazylijczyk nie zraził się niepowodzeniami. On i cały zespół PSG uratowali sytuację w doliczonym czasie gry. Przegrywali od 27. minuty za sprawą trafienia Mario Pasalica, a z odwróceniem losów spotkania zdążyli na cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem. Trafienia Chuopo-Motinga i Marquinhosa dały francuskiej drużynie wygraną 2:1.

Przy obu trafieniach spory udział miał Neymar, gola decydującego o wygranej "stworzył" razem z Kylianem Mbappe, który na murawie pojawił się dopiero po przerwie.

- Dla nas to magiczny dzień. Jestem dumny, szczęśliwy i wdzięczny piłkarzom i trenerom za walkę. Nie mieliśmy łatwo, by znaleźć się tu w dobrej formie. Liga francuska nie gra już od dawna, ale pokazaliśmy wielki charakter. To nasz wspólny półfinał. Neymar i Mbappe? Oni są w trójce najlepszych piłkarzy świata. Nigdy nie odejdą z PSG. Na zawsze zostaną z nami - zarzekał się przed kamerami RMC Sport Nasser al-Khelaifi, katarski szef PSG

To pierwszy półfinał Ligi Mistrzów dla PSG od 25 lat. O finał rozgrywek Francuzi zawalczą ze zwycięzcą meczu RB Lipsk - Atletico Madryt.