Kibice Brazylii świętują zwycięstwo w finale Copa America. "Od porażki z Niemcami w 2014 roku, potrzebowaliśmy tego"

8 lipca 2019, 11:25 | RUPTLY/x-news

Ostatni raz mistrzostwo Ameryki Południowej "Canarinhos" wywalczyli w 2007 roku. Niedzielny triumf jest ich dziewiątym w historii Copa America.

W niedzielę (7.07) Brazylia wygrała z Peru 3:1 w finale Copa America. Podopieczni Tite na prowadzenie wyszli w 15 minucie spotkania po golu Evertona. W 44 minucie meczu bramkarza gospodarza turnieju z "jedenastki" pokonał Paolo Guerrero. Pod koniec drugiej połowy gola dla "Canarinhos" zdobył Gabriel Jesus i było już 2:1. W doliczonym czasie gry trzecią bramkę dla Brazylii po strzale z linii jedenastego metra zdobył Richarlison.

- Przez długi czas czekaliśmy na to. Od porażki z Niemcami w 2014 roku, potrzebowaliśmy tego - powiedział Pedro Ramos.