Skandal we Francji. Kibice Saint-Etienne zaatakowali piłkarzy po spadku ich drużyny [WIDEO]

30 maja 2022, 09:17 | DW

Liga francuska. Piłkarze Saint-Etienne po barażach spadli z francuskiej Ligue 1. Przegrali po rzutach karnych z Auxerre, które wróciło z kolei na najwyższy szczebel po 10 latach. Po ostatnim karnym drużyny gości, wściekli kibice wbiegli na murawę i zaatakowali piłkarzy. Rzucali w nich racami i gonili aż pod samą szatnię stadionu.

W lidze francuskiej system baraży różni się od tego w Polsce. W naszych ligach o awans do wyższej ligi grają między sobą drużyny z miejsc 3-6. Zwycięzca zastępuje jedną z drużyn spadających. We Francji (jak i w Niemczech) trzeci zespół w niższych rozgrywkach gra z trecim od końca zespołem w wyższej lidze. Tak było w przypadku Auxerre i Saint-Etienne.

Saint-Etienne zajęło 16. miejsce w Ligue 1 i mierzyło się w pierwszym spotkaniu na wyjeździe z Auxerre. Tam padł rezultat 1:1, choć goście prowadzili.

W rewanżu to zawodnicy Auxerre jako pierwsi zdobyli bramkę. W 51. minucie prowadzenie dał im Sakhi. Gospodarze drugiego spotkania doprowadzili do wyrównania w 76. minucie. Zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne.

Goście bezbłędnie wykonali wszystkie jedenastki, podczas gdy po stronie Saint-Etienne swojej okazji nie wykorzystał Boudebouz.

Po ostatniej bramce z 11 metrów w euforię wpadli piłkarze Auxerre. Kibice Saint-Etienne nie odpuścili swoim zawodnikom i wściekli wbiegli na murawę. To, co działo się na stadionie przez następne minuty, mogło przerazić.

W stronę piłkarzy i lożę honorową zaczęły lecieć odpalone race, niektórzy oberwali też po głowie od agresywnych fanów. Zawodnicy zbiegli do szatni, ale tam rozwścieczeni widzowie zaczęli ich gonić.