Neymar szturchnął sędziego, mimo to Brazylia awansowała na mundial w Katarze

12 listopada 2021, 09:15 | TB

Brazylia wygrała z Kolumbią i awansowała na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Katarze. Niewłaściwie w tym meczu zachował się Neymar, ale sędzia nie ukarał brazylijskiego piłkarza Paris Saint-Germain.

Do zakończenia eliminacji mistrzostw świata w Ameryce Południowej zostało pięć kolejek, na dodatek reprezentacja Brazylii ma jedno spotkanie rozegrane mniej. Mimo to ćwierćfinalista ostatniego mundialu zakwalifikował się już na turniej w Katarze. Awans przypieczętował w spotkaniu domowym z Kolumbią.

Kadra prowadzona przez Tite wygrała 1:0. Zwycięskiego gola w 72. minucie strzelił Lucas Paqueta. Asystę przy trafieniu zaliczył Neymar, którego - być może zdaniem wielu sędziów - nie powinno już być na boisku. Brazylijczyk ostro zareagował na brak podyktowania rzutu wolnego na korzyść jego drużyny. Już w dziewiątej minucie agresywnie podszedł do niego i go szturchnął. Mimo to nie został ukarany przez Roberto Tobara Vargasa nawet żółtą kartką. Zobacz wideo.

Neymar JR [unicode_pictographs]%F0%9F%87%A7[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B7[/unicode_pictographs] Manages to avoid Red Card after Chest-Bump with Referee during Brazil vs Colombia. pic.twitter.com/ieUyYYorTM— PSGNewsINT (@PSGNewsINT) November 12, 2021

Dopiero dwie minuty po zdobytej przez gospodarzy bramce chilijski sędzia pokazał Neymarowi żółtą kartkę za nadmierną ostrość.

[polecane]22145515,22040291,22094469,21637645,21427449,20530185;1; JUŻ IDZIESZ? MOŻE CIĘ ZAINTERESUJE:[/polecane]