Swansea CitySwansea City
15:24

Mecz relacjonował Mateusz Hawrot. Dziękuję za uwagę!

15:23

Znakomita druga połowa na Anfield Road. Swansea dzięki sensacyjnemu zwycięstwu opuszcza strefę spadkową!

96'

KONIEC! Sensacja na Anfield! Liverpool 2:3 Swansea!

96'

Piłka po wrzutce Milnera ląduje w rękach Fabiańskiego! Sekundy do końca!

94'

Matip in, Wijnaldum out.

94'

Fulton za Fera.

93'

Przerwa w grze. Na boisku położył się Fer. Ma problem z lewą nogą.

92'

Kolejna pewna interwencja Fabiańskiego po wrzutce z lewej strony.

90'

Pięć minut doliczone.

90'

Żółta kartka dla Fera za symulkę.

88'

Sigurdsson lekko, na kozioł, obok bramki.

87'

Fer faulowany przez Hendersona. Będzie rzut wolny z niezłej pozycji.

86'

Co tam się działo?! Piłka latała w okolicach bramki gości, zdołała uderzyć w poprzeczkę, a po chwili główkował jeszcze Lallana - minimalnie nad bramką!

85'

Druga zmiana w ekipie gości. Z boiska schodzi autor dwóch goli - Llorente. Za niego Borja Baston.

84'

Firmino z dystansu prosto w któregoś ze swoich kolegów.

82'

Nie dogadali się Naughton i Carroll. Strata.

82'

Źle Lallana. Piłka w rękach "Fabiana".

81'

Potężna bomba Lovrena z ponad trzydziestu metrów. Fabiański przeniósł piłkę nad poprzeczką.

79'

Rangel za Olssona.

79'

Długa akcja gości, Llorente nie doszedł do wrzutki Routledge'a, ale ostatecznie będzie aut.

77'

Fabiański! Bardzo dobra interwencja polskiego golkipera po strzale Origiego z około dziesięciu metrów. Brawo!

76'

Szalony mecz! Teraz Origi bliski dojścia do piłki na trzecim metrze przed bramką gości, było blisko.

74'

CO! ZA! MECZ! 2:3! Składna akcja Swansea, odważnie poszedł Carroll, piłka po rykoszecie trafiła do Sigurdssona, a ten pewnym uderzeniem w róg bramki pokonał Mignoleta! "Łabędzie" znów na prowadzeniu!

73'

Zamieszanie w polu karnym Swansea, gospodarze kilkakrotnie próbowali oddać strzał, ale nic z tego nie wynikło. Finalnie piłkę złapał Fabiański.

71'

Emre Can zszedł z boiska, za niego Origi.

69'

GOOL! REMIS! FIRMINO! Kapitalne uderzenie z półwoleja. Błąd w tej akcji popełnił chwalony przeze mnie i grający dotychczas dobre zawody Fernandez. Nie dali rady Olsson i Carroll. Świetny strzał Brazylijczyka, 2:2!

69'

Wrzutka z rzutu rożnego, czujnie jednak w okolicach linii bramkowej zachował się niezmordowany Fernandez.

68'

Kolejna szarża Lallany ponownie zablokowana przez świetnie dysponowanych stoperów Swansea.

67'

Can złożył się do przewrotki w polu karnym rywali, ale nie dał rady oddać strzału.

66'

Znów było groźnie po rzucie rożnym! Do główki doszedł Mawson, piłka długo leciała i spadła tuż za bramką. Niewiele brakło Fernandezowi, by dobić ten strzał.

65'

Milner interweniował w defensywie i będzie korner dla "Łabędzi".

65'

Szarża Lallany zatrzymana przez Fernandeza.

63'

Clyne płasko w pole karne. Znów dobrze środkowi obrońcy gości.

60'

Llorente padł powalony przez Klavana, ale wydaje się, że nie było faulu. Przerwa w grze, hiszpański napastnik dopiero wstaje z boiska. Trwa wymiana zdań sędziego z zawodnikami.

58'

Henderson z dystansu - za lekko. Bez problemów Fabiański.

56'

Klopp nie zamierza zwlekać ze zmianą. Sturridge za Coutinho!

55'

1:2! Ależ odpowiedź gospodarzy! Wrzutka Milnera z lewej strony, Firmino przeskoczył pasywnego Olssona i z kilku metrów pokonał Fabiańskiego. Co za początek drugiej połowy!

52'

0:2! CO TU SIĘ DZIEJE! Kapitalna akcja na skrzydle dwójki nowych zawodników - Olssona i Carrolla, zakończona świetną centrą tego drugiego. Do centry doszedł Llorente, który mocnym strzałem głową nie dał szans Mignoletowi. Sensacja!

51'

Coutinho przekombinował w polu karnym. Mógł strzelać, to była dobra sytuacja.

51'

Na rozgrzewkę ruszyli Moreno, Origi i Sturridge.

50'

Gospodarze wydają się zupełnie zaskoczeni takim obrotem spraw. Czy uda im się podnieść i z nawiązką odrobić straty?

48'

GOOOL! Sensacja na Anfield! 0:1! Zamieszanie w polu karnym po wrzutce z rzutu rożnego, Mignolet leżał już na ziemi, Routledge dograł do Llorente, a ten z kilku metrów wpakował piłkę do siatki! Liverpool 0, Swansea 1.

47'

Odważna interwencja Lovrena, który szczupakiem rzucił się na piłkę i chyba chciał podać w kierunku Mignoleta, ale futbolówka wypadła za linię końcową.

46'

Druga połowa właśnie się rozpoczęła!

45'

Przerwa. 0:0. Wracamy za około kwadrans!

45'

Doliczona minuta.

44'

Tym razem pomylił się Coutinho. Od bramki "Fabian".

43'

Prosty błąd techniczny Clyne'a. A mogła być niezła okazja dla gospodarzy.

43'

Clyne w stronę Firmino, lecz znów ten sam scenariusz - udana blokada obrońców Swansea.

41'

Firmino doszedł do główki po niezłej wrzutce Lallany, ale strzał mu zupełnie nie wyszedł.

39'

Kolejny raz obrońcy gości zablokowali próbę dośrodkowania z boku boiska. Po chwili Lovren mocno przestrzelił.

36'

Klavan staranował w środku boiska pędzącego Olssona. Żółtko dla Estończyka.

34'

Lovren nieźle dośrodkował w pole karne, ale Fabiański popisał się znakomitym wyjściem z bramki i złapał futbolówkę w ręce. Dobra interwencja polskiego bramkarza.

33'

Mawson świetnie zablokował groźny strzał w polu karnym. Korner.

30'

Milner bombarduje rywali swoimi centrami z lewej strony, ale jego partnerzy z zespołu nie potrafią sobie poradzić z solidnie dysponowanymi stoperami Swansea.

29'

Naughton się dość teatralnie przewrócił, ale sędzia nie dał się nabrać na nurkowanie obrońcy gości.

28'

Dobra wrzutka Milnera przeszła całe pole karne i wypadła za linię końcową. Nikt nie sięgnął futbolówki.

27'

Mawson mądrze zachował się we własnym polu karnym i uchronił drużynę przed rzutem rożnym. Piłkę jednak nadal mają gospodarze.

26'

Llorente próbował głową zgrać piłkę do Routledge'a, ale zabrakło mu celności.

25'

Coutinho na ponad metrowym spalonym.

24'

Milner płasko podał w pole karne, ale zamiast jego kolegów, przeważali tam defensorzy Swansea. Piłkę ostatecznie wybił Fernandez.

23'

Liverpool od kilkudziesięciu sekund buduje atak pozycyjny.

19'

Słupek! Niespodziewanie mogło być 0:1! Carroll znalazł się w polu karnym, oddał strzał, piłka odbita od nogi Lovrena obiła prawy słupek bramki strzeżonej przez Mignoleta i wyszła na rzut rożny. Było blisko!

19'

Lovren zdecydowanie zatrzymał Olssona. Goście mają rzut z autu na wysokości pola karnego.

17'

Ajajaj! Dośrodkowanie Firmino w pole karne, Lallana znakomicie złożył się do przewrotki i uderzył minimalnie nad bramką! To byłby kapitalny gol angielskiego pomocnika.

16'

Lallana za głęboko dośrodkował w pole karne.

14'

Piłka fruwała w polu karnym Swansea, ale "The Reds" nie udało się oddać strzału na bramkę polskiego golkipera.

13'

Skuteczna interwencja Fernandeza, będzie rzut rożny dla gospodarzy.

10'

Naughton zatrzymany na skrzydle przez świetnie wracającego Coutinho.

8'

Kapitalna centra Hendersona idealnie na głowę Emre Cana, ten mocno uderzył, ale nie złożył się do tego najlepiej i przestrzelił. Było groźnie.

7'

Wrzutka Firmino w pole karne prosto na głowę jednego ze stoperów Swansea.

5'

Carroll pędził lewą flanką, ale "wyjechał" za linię boczną.

3'

Długie podanie od Hendersona w stronę Wijnalduma. Holenderski pomocnik minimalnie minął się z piłką.

2'

"Łabędzie" nigdy nie wygrały ligowego spotkania na Anfield Road.

1'

Rozpoczęli!

13:24

Październikowe starcie zakończyło się wyjazdowym zwycięstwem Liverpoolu. Gospodarze zapewne nie wyobrażają sobie innego scenariusza niż komplet punktów. Pozwoliłoby im to na utrzymanie się w ścisłej grupie pościgowej za rozpędzoną Chelsea.

13:22

Rezerwowi Liverpoolu: Loris Karius, Joel Matip, Alberto Moreno, Ben Woodburn, Lucas Leiva, Daniel Sturridge, Divock Origi

Rezerwowi Swansea: Kristoffer Nordfelt, Jordi Amat, Angel Rangel, Jay Fulton, Nathan Dyer, Borja Baston, Oliver McBurnie

13:20

Dostępne są już składy obu zespołów. Jeśli chodzi o gospodarzy, to w porównaniu z meczem przeciwko Manchesterowi United, w składzie są Clyne i Coutinho, a nie ma Alexandra-Arnolda i Origiego. U gości od początku nowe nabytki - Olsson i Carroll.

13:08

Zapraszamy na relację ze spotkania Liverpool - Swansea City. Pierwszy gwizdek arbitra za niewiele ponad dwadzieścia minut!