Chelsea LondynChelsea Londyn
3 : 1
Arsenal LondynArsenal Londyn
94'

KONIEC MECZU. 3:1 wygrywa Chelsea w derbach Londynu i tym samym powiększa swój dorobek punktowy coraz bardziej dystansując rywali. Arsenal już raczej bez szans na tytuł mistrzowski.

91'

GOL! Giroud na otarcie łez strzela bramkę dla Arsenalu. Francuz główką z bliskiej odległości pokonuje Courtoisa.

90'

3 minuty doliczone.

88'

Za Mosesa wchodzi Zouma.

88'

Fabregas dośrodkowuje z rogu pola karnego, Alonso trąca piłkę głową, ale zbyt lekko i Cech rozpocznie grę od własnej bramki.

86'

GOOOL! 3:0. Po błędzie Cecha Fabregas przejął piłkę i wpakował ją do siatki gości.

84'

...a Willian wejdzie za Pedro.

84'

Podwójna zmiana w Chelsea. Murawę opuszcza Hazard, a wejdzie Fabregas...

81'

Moses uderza z dystansu. Ale ten strzał chyba tylko dla podwyższenia statystyk.

78'

Centra Mustafiego, Welbeck kieruje piłkę na bramkę Chelsea, ale Courtois broni fenomenalnie!

75'

Moses zagrywa górą na pole karne, ale bardzo niecelne to zagranie i od bramki Cech.

71'

Żółta kartka dla Nemanji Maticia za nieprzepisowe zagranie.

70'

Ostatnia zmiana w ekipie Kanonierów. Wchodzi Welbeck za Walcotta.

67'

Rzut wolny dla Chelsea. Miękka wrzutka Luiza do Costy, ale wybijają obrońcy piłkę.

65'

Na boisku pojawia się Olivier Giroud. Schodzi Francis Coquelin.

63'

Hiszpan pojawia się na murawie.

62'

Alonso potrzebuje opiekę medyczną.

60'

Chelsea wychodzi z kontrą. Trójka graczy gospodarzy z przodu, ale Hazard tym razem błędnie podaje i piłka odbija się od obrońcy Arsenalu.

57'

Monreal zagrywa na bliższy słupek, Walcott był bliski trafienia w piłkę, ale ubiegł go jeden z zawodników Chelsea.

53'

GOOOL! HAZARD! ALEŻ ON TO ZROBIŁ! 2:0! Belg przebiegł połowę boiska, minął przeciwników jak pachołki i na koniec pokonał Petra Cecha!

51'

Hazard przełożył piłkę z lewej na prawą nogę przed polem karnym, oddaje strzał, ale futbolówka poleciała nad poprzeczką.

50'

Chelsea cały czas przed polem karnym Arsenalu, ale nie mogą się przebić gracze The Blues przez zasieki Kanonierów.

47'

Hazard wychodził na wolną pozycję, ale Koscielny wślizgiem w ostatnim momencie wybił piłkę spod nóg Belga.

46'

DRUGA POŁOWA ROZPOCZĘTA! Zaczęli gracze Arsenalu.

45'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Do przerwy 1:0 prowadzi Chelsea i zobaczymy już za około kwadrans z jakim nastawieniem wyjdą obie drużyny na drugie 45. minut.

45'

+ 3. Ozil oddaje groźny strzał na bramkę Chelsea, ale łapie futbolówkę Courtois. Jedna z groźniejszych akcji Kanonierów w tym meczu.

45'

4 minuty dolicza arbiter do pierwszej części gry.

43'

Antonio Conte przy linii żywiołowo próbuje jeszcze zagrzać do walki swoich piłkarzy, a Arsene Wenger, który za karę dzisiaj ogląda mecz z trybun już udał się w stronę szatni.

41'

Gra w tych ostatnich minutach pierwszej części lekko usypiająca i wygląda trochę tak jakby obie ekipy były już myślami w szatniach.

38'

Oxlade-Chamberlain podaje sprzed pola karnego górą piłkę na głowę do Gabriela, ale świetnie w tej sytuacji zachował się Courtois i broni ten groźny strzał!

32'

Pedro strzela z bocznej strefy pola karnego, ale Oxlade-Chamberlain wybija i korner dla The Blues.

29'

Arsenal próbuje wyrównać, ale piłkarze gości nie mogą się przebić przez pressing The Blues.

27'

Matić centruje z lewej strony boiska, ale piłkę przejmują obrońcy Arsenalu.

23'

Alonso podaje do Hazarda, który wychodził na czystą pozycję na skrzydle, ale w ostatnim momencie fauluje go Mustafi i zawodnik Arsenalu ogląda za to przewinienie żółtą kartkę. Hazard z kolei leży na murawie pod opieką medyków.

19'

Costa ma trochę miejsca w polu karnym. Oddaje strzał, ale tylko boczna siatka i od bramki Cech.

17'

Bellerin już dziś nie zagra. Za niego na boisko wejdzie Gabriel Paulista.

14'

Pedro zagrywał z prawej strony boiska do Costy, ten uderzył głową piłkę, ale ta odbiła się od poprzeczki. Do siatki dobił futbolówkę jednak Marcos Alonso i wyprowadza swoją drużynę na prowadzenie. Wydaje się jednak, że podczas całej sytuacji Alonso faulował Bellerina, sędzia jednak nie dopatrzył się tam nieprzepisowego zagrania i uznaje bramkę.

13'

GOOOL! Marcos Alonso strzelcem bramki! 1:0 dla The Blues.

11'

Rzut wolny z prawej części boiska. Zagrywa Pedro. Uderza głową Cahill, ale po koźle piłka wędruje nad poprzeczką.

9'

Hazard wypracował sobie miejsce w okolicy pola karnego, uderza podcinką piłkę próbując dośrodkować, ale wyszedł z tego lekki strzał na bramkę i futbolówka w rękach golkipera Kanonierów.

8'

Sanchez podaje do Walcotta na wolne pole, ale ten na dwumetrowym spalonym.

6'

Iwobi zagrywa górą do Walcota na pole karne, ale bramkarz Chelsea przejmuje piłkę z łatwością.

4'

Korner dla The Blues. Matić czekał na piłkę przy krótszym słupku, ale obrońcy Arsenalu wybijają futbolówkę daleko od własnej bramki.

3'

Po rzucie rożnym Chelsea przejmuje piłkę i rusza w drugą stronę.

3'

Iwobi oddaje mocny strzał zza pola karnego, ale piłka minimalnie mija prawy słupek i Courtois może odetchnąć z ulgą. Piłka po drodze lekko musnęła jednego z zawodników Chelsea i będzie korner.

1'

POCZĄTEK MECZU! Od środka rozpoczęli gospodarze.

13:29

Na Stamford Bridge rozbrzmiewa hymn The Blues i już za kilka chwil pierwszy gwizdek arbitra!

13:11

Ławki rezerwowych:

Chelsea: Batshuayi, Begović, Fabregas, Zouma, Willian, Terry, Chalobah.

Arsenal: Gibbs, Giroud, Maitland-Niles, Paulista, Welbeck, Ospina, Reine-Adelaide.

13:02

Zapraszamy na relację LIVE z derbów Londynu. Już za niespełna 30 minut na murawę Stamford Bridge wybiegną piłkarze Chelsea i Arsenalu! Czy ekipa The Blues odjedzie reszcie stawki jeszcze bardziej? A może Kanonierzy utrzymają resztkę nadziei na walkę o tytuł mistrzowski? Przekonamy się o tym już niebawem. Arbitrem derbowego spotkania będzie Martin Atkinson.