SunderlandSunderland
0 : 1
LiverpoolLiverpool
96'

Koniec meczu! Sunderland przegrywa z Liverpoolem 0:1. Dziękujemy za uwagę! Zapraszamy na kolejne relacje do Ekstraklasa.net!

95'

Zakotłowało się po kornerze w polu karnym Liverpoolu, ale piłka nie znalazła się w siatce.

95'

Jeszcze rzut rożny dla Sunderlandu. Ostatnia szansa gospodarzy.

93'

Zmiana w Liverpoolu. Na ostatnie kilkadziesiąt sekund wchodzi Toure, a ku ławce rezerwowych skierował się Firmino.

92'

Powinno być 2:0! Benteke przegrywa pojedynek jeden na jeden z Mannone!

90'

Kevin Friend doliczył cztery minuty.

89'

Ibe otrzymał podanie w polu karnym od Firmino, następnie szukał długo miejsca do oddania strzału i po jego uderzeniu futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

86'

Lens ukarany żółtą kartką za ostry faul na Sakho. Francuz potrzebuje pomocy medycznej, mamy przerwę w grze.

83'

Zmiana w Liverpoolu. Ibe zmienia Coutinho.

82'

Can wyłożył piłkę w polu karnym koledze z drużyny, ale wmieszał się w to wszystko M'Vila i zażegnał niebezpieczeństwo.

79'

Ależ teraz zamieszanie w polu karnym Liverpoolu! Sunderland mógł wyrównać. Bliski pokonania Mignoleta był Watmore, ale trafił prosto w niego!

77'

Alberto Moreno ukarany żółtym kartonikiem za faul.

76'

Coutinho zagrał na ścianę z Benteke, ale przy drugim kontakcie z piłką Brazylijczyk pogubił się i stracił ją.

75'

Huknął jak z armaty Coutinho, ale jego pocisk znacząco minął bramkę Sunderlandu.

74'

Benteke zagrał przed bramkę do Cana, ale Niemiec uderzył bardzo niecelnie.

73'

Ostatnia zmiana w Sunderlandzie. Plac gry opuścił Coates z powodu urazu. Kontuzjowanego zastąpił Yedlin.

71'

Mannone broni strzał po ziemi Coutinho z szesnastu metrów.

69'

Przerwa w grze. Nie podnosi się z murawy Can po "karambolu" w środka pola.

68'

Wrzutka Jones'a z rzutu wolnego w pole karne Liverpoolu, ale poradziła sobie defensywa "The Reds" z tym zagraniem.

63'

Druga roszada w składzie gospodarzy. Schodzi Johnson, a wchodzi Lens.

62'

Benteke w polu karnym podał do Coutinho. Jego pierwsza próba została zablokowana, a kolejna była bardzo niecelna.

61'

Pierwsza zmiana w Liverpoolu. Boisko opuszcza Henderson, a w jego miejsce melduje się Lucas Leiva.

59'

Nie powstało jednak nic groźnego po tym rzucie wolnym ze strony Sunderlandu.

58'

Żółta kartka dla Cana za faul od tyłu na Borinim, Rzut wolny dla Sunderlandu z około trzydziestu metrów.

54'

Strzał Boriniego z kilkunastu metrów, ale na posterunku Mannone!

52'

Od kilku chwil obie drużyny grają głównie długie piłki pod pole karne rywali, ale bez efektów. Słabszy fragment meczu.

47'

Po zagraniu Clyne'a, który miał chyba zupełnie inny zamysł na rozegranie tej akcji, piłka odbiła się od Lallany i trafiła do Benteke, który w sytuacji sam na sam pokonał Mannone! Co za początek drugiej połowy w wykonaniu "The Reds"!

46'

GOOOOOOOOOOOOOOOL! Benteke pokonuje Mannone!

46'

Zaczynamy drugie 45 minut pojedynku na Stadium of Light!

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy na Stadium of Light mamy bezbramkowy remis, ale nudno na pewno nie jest!

45'

Sędzia doliczył dwie minuty.

43'

Zakotłowało się po rzucie rożnym w polu karnym Sunderlandu, ale gospodarze wyszli bez szwanku z tego zamieszania.

42'

Niepewna interwencja Mannone, którą mógł wykorzystać Benteke. Korner dla Liverpoolu.

37'

Główka Firmino z bliskiej odległości po wrzutce Clyne'a, ale fantastyczną interwencją wykazał się Mannone.

33'

Borini obrócił się z piłką w polu karnym Liverpoolu i uderzył tuż obok długiego słupka! Było blisko!

31'

Watmore zdecydował się na solową akcję, ale w jej końcowej fazie zgubił piłkę.

29'

Wymuszona zmiana w Sunderlandzie. Plac gry opuszcza kontuzjowany Rodwell, a zastąpi go Watmore.

26'

Po centrze z rzutu rożnego Lovren uderzył nad poprzeczką.

25'

Firmino uderzył piekielnie mocno z dystansu, a Mannone sparował futbolówkę na rzut rożny!

24'

Lovren niecelnie podał na prawe skrzydło do Coutinho i aut dla miejscowych.

19'

Żółta kartka dla Benteke za zablokowanie wykopu piłki autorstwa Mannone.

18'

Firmino uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę Sunderlandu i futbolówka otarła górną, zewnętrzną część siatki.

16'

Szansa dla Sunderlandu! Defoe huknął tuż sprzed szesnastki i Mignolet z trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką!

15'

Lovren ruszył z piłką do kontry. Jednak Chorwat źle podał do Firmino i aut dla Sunderlandu.

14'

Coutinho uderzył zza pola karnego z lewej nogi, ale piłka przeszła nieznacznie obok słupka!

13'

Wrzutka Moreno na bliższy słupek, ale dobrze ustawiony był Coates.

11'

Zablokowana przez Cana próba z dystansu Rodwella i korner dla Sunderlandu.

8'

Błąd Coatesa mógł zakończyć się golem dla "The Reds". Coutinho zagrał na wolne pole do Firmino, ten mógł stanąć oko w oko z Mannone, ale źle przyjął futbolówkę i od bramki gospodarze.

5'

Niespodziewany strzał z trzydziestu metrów Clyne'a, ale na posterunku Mannone.

5'

Po drugim rzucie rożnym z rzędu dla Liverpoolu uderzył Benteke, ale źle to uczynił.

4'

Wrzutka Lallany w kierunku Benteke, ale Brown uprzedził Belga i korner dla gości.

4'

Defoe znalazł się w niezłej sytuacji, ale w oddaniu strzału przeszkodził mu Moreno.

3'

Wrzutka Alberto Moreno z prawej strony, ale piłkarze Sunderlandu nie wybili daleko piłki i ponownie przy niej znalazł się Hiszpan. Próbował on przedzierać się jeszcze w polu karnym gospodarzy, ale stracił futbolówkę.

2'

Liverpool buduje pierwszy atak pozycyjny.

1'

Kevin Friend daje sygnał do rozpoczęcia zawodów! Od środka Sunderland!

20:44

Już po przywitaniu, losowaniu i za chwilę zaczynamy! Jednak wcześniej minuta ciszy ku czci zmarłych osób związanych w przeszłości z Sunderlandem.

20:42

Potyczka na Stadium of Light będzie 151 w historii pomiędzy obydwoma klubami. Dotychczas 68 razy lepsi byli zawodnicy z miasta Beatlesów, zaś „Czarne Koty” triumfowały 50 razy. Ostatnią wygraną Sunderlandu nad jego dzisiejszym przeciwnikiem datuje się 10 października 2012 roku. Od tamtej pory czterokrotnie z kompletu punktów cieszył się Liverpool, a dwukrotnie nie wyłoniono zwycięzcy.

20:40

FC Liverpool także do ubiegłej soboty zaliczał do grona drużyn w Anglii, które w grudniu w lidze nie zdobyły choćby jednego kompletu punktów, ale „The Reds” po dwóch remisach oraz dwóch porażkach w drugi dzień świąt w końcu zwyciężyli. Na Anfield Road ograli byłego już lidera, czyli Leicester City 1:0, będąc zespołem zdecydowanie lepszym. Autorem gola na wagę trzech punktów był Christian Benteke, dla którego było to pierwsze trafienie od miesiąca. W przypadku zwycięstwa Liverpoolu przywita on 2016 rok na siódmej lokacie, wyprzedzając Stoke City, Watford i West Ham United.

20:38

Sunderland grudnia bieżącego roku nie będzie wspominał miło. W rozegranych w tym miesiącu czterech kolejkach piłkarze Sama Allardayce’a nie zdobyli choćby punktu! Dzisiaj ciężko będzie im przełamać tą serię i poprawić dorobek punktowy. Jednak nawet jeśli ta sztuka udałaby im się to i tak nie opuszczą dziewiętnastej pozycji w tabeli, bowiem do osiemnastego Newcastle United tracą pięć „oczek”.