manchester unitedManchester United
15:45

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji tekstowej!

15:44

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu "Czerwone Diabły" nadal okupują 5. miejsce w tabeli, jednak zbliżyli się do drugiej drużyny z Manchesteru na odległość jednego punktu! Natomiast na Carrow Road nikt prócz gości szczęśliwy nie będzie. Spadek "Kanarków" do Championship jest już prawie pewny.

95'

Koniec meczu! Manchester United wywozi arcyważne trzy punkty z Carrow Road! Strzelcem jedynego gola w tym spotkaniu jest Juan Mata.

95'

Kontra zawodników z Manchesteru. Herrera zagrał na prawe skrzydło do Maty, Hiszpan odegrał do swojego kolegi, a ten strzelił ponad bramką. To powinna być kontra zakończona golem na 0-2!

94'

W ostatnich minutach cała "jedenastka" Manchesteru broni dostępu do bramki we własnym polu karnym.

93'

Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym spotkaniu, a ukarany został Gary O'Neil za faul na jednym z zawodników United, 30 metrów przed własną bramką.

91'

Arbiter doliczył aż pięć minut do regulaminowego czasu gry.

88'

Małe poruszenie na ławce United i dwukrotnie przygotowujący się do wejścia na boisko Adnan Januzaj nie pojawi się dzisiaj na nim. Z murawy schodzi Carrick, a w jego miejsce pojawia się defensywnie usposobiony Fosu-Mensah.

85'

Co teraz zrobił Schneiderlin, to chyba tylko zawodnik United wie. Rooney świetnie wypuścił swojego kolegę z drużyny, który znalazł się sam na sam z Ruddym, ale pomocnik "Czerwonych Diabłów" chciał technicznie zakończyć akcję i fatalnie przestrzelił. To powinno być 0-2.

85'

Mądrze grają w końcówce meczu "Czerwone Diabły" i utrzymują się z futbolówkę na połowie Norwich.

82'

Po raz kolejny dzisiaj Memphis Depay wbiegł z lewej strony w pole karne "Kanarków", ale jego centra była bardzo nieudana i z 5. metra rozpocznie golkiper Norwich.

77'

Ostatnia zamiana w drużynie gospodarzy. Jonathana Howsona zastępuje Graham Dorrans.

77'

Toczący dzisiaj zacięte boje z defensorami United - Cameron Jerome, kończy swój dzisiejszy występ, a w jego miejsce pojawia się Patrick Bamford.

77'

Kolejna zmiana w drużynie prowadzonej przez Louisa Van Gaala. Morgan Schneiderlin zastępuje Jesse Lingarda.

72'

Ależ fatalny błąd Bassonga. Defensor "Kanarków" źle obliczył tor lotu piłki, a za jego plecami znajdował się Wayne Rooney. Napastnik United popędził w kierunku bramki, ale zaplątał się z futbolówką przed bramką Ruddy'ego. Udało mu się jednak dostrzec wbiegającego Juana Matę, a Hiszpan strzelił tuż obok interweniującego golkipera.

72'

0-1!!! Kolejny gol Juana Maty przeciwko Norwich!

70'

Kolejna dobra okazja dla gospodarzy. Dośrodkowanie z prawej flanki dotarło do Mbokaniego, ale napastnik Norwich za szybko wbiegł w pole karne i w ostateczności uderzył piłkę barkiem. De Gea nie miał problemów z wyłapaniem futbolówki.

67'

Przez dłuższą chwilę oblegane było pole karne "Czerwonych Diabłów". Ostatecznie do piłki doszedł Gary O'Neil, ale kropnął ponad bramką De Gei.

63'

Czas na powiew świeżości w ofensywie "Kanarków". Za bezbarwnego Robbi'ego Brady'ego pojawia się Dieumerci Mbokani.

62'

Kolejny epizod rywalizacji pomiędzy Valencią i Olssonem. Tym razem strzał obrońcy "Czerwonych Diabłów" został zablokowany przez Szweda.

59'

Przerwa w grze. Gary O'Neil potrzebuje pomocy lekarza.

56'

Manchester United zamknął "Kanarki" w ich własnym polu karnym, ale wciąż brakuje im ostatniego podania przed bramką Ruddy'ego.

54'

Ależ szarża Olssona! Dwukrotnie wyprzedził Valencię na dysansie 30-40 metrów i zdołał dośrodkować jednak wprost w ręce De Gei. Tym samym Szwed dał znak defensywie Manchesteru, że należy się go obawiać.

50'

Od początku drugiej części spotkania inicjatywę przejęli podopieczni Louisa Van Gaala i raz po raz zagrażają bramce Johna Ruddy'ego.

48'

Świetna okazja "Czerwonych Diabłów"! Juan Mata przerzucił defensorów Norwich,a futbolówka trafiła pod nogi Herrery, który strzelił z pierwszej piłki, ale tylko w boczną siatkę.

46'

Gwizdek arbitra i ze środka boiska rozpoczynają goście!

48'

Koniec pierwszej części spotkania na Carrow Road. Po obiecującym początku meczu tempo zdecydowanie opadło, a piłkarze obu drużyn zaczęli grać bardzo taktycznie, nie starając się zagrozić De Gei oraz Ruddy'ego. Po pierwszych dziesięciu minutach kibice oczekiwali od zawodników zdecydowanie więcej.

48'

Nieudana kontra "Kanarków". Howson dostał piłkę na lewej flance i od razu wrzucił ją w pole karne w kierunku Jerome'a, ale napastnik Norwich nieczysto uderzył piłkę głową i bez najmniejszego problemu złapał ją golkiper Manchesteru.

46'

Arbiter doliczył trzy minuty do czasu pierwszej części spotkania.

45'

Ivo Pinto doznał urazu i musiał opuścić murawę. Po kilkunastu sekundach jednak zawodnik Norwich pojawił się z powrotem na boisku.

43'

Depay miał świetną okazję na zagrożenie bramce Ruddy'ego. Holender znalazł się z piłką na lewej flance, ale przez swój nieudany drybling zatrzymał się na interweniującym O'Neilu'u.

42'

Świetnie wyłuskał piłkę Jerome, ale następnie wdał się w drybling z dwoma defensorami United i stracił futbolówkę.

40'

Od dłuższej chwili obie drużyny mają problem z dostaniem się pod pole karne przeciwników.

37'

"Czerwone Diabły" miały rzut wolny na 25. metrze przed bramką Ruddy'ego, ale Depay uderzył prosto w mur.

33'

Niezwykle ambitnie grają dzisiaj broniący się przed spadkiem podopieczni Alexa Neil'a. "Kanarki" nie pękają przed dużo mocniejszym rywalem i często zagrażają bramce De Gei.

29'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło do Chrisa Smallinga, ale zawodnik "Czerwonych Diabłów" uderzył nieznacznie nad bramką "Kanarków".

27'

Redmond świetnie poradził sobie na lewej flance, rozrzucił akcję na prawe skrzydło do O'Neil'a, ale strzał Anglika dobrze zablokowany przez obrońców Manchesteru.

26'

Gospodarze bardzo dużo akcji rozrzucają na skrzydła i starają się wrzucać futbolówkę na wysokiego Jerome'a, ale większość zagrań kończy się na głowach obrońców United.

23'

Redmond wyłuskał piłkę w środku boiska, ale za mało zawodników Norwich podążyło za akcją, która ostatecznie skończyła dobrą interwencją defensorów Manchesteru.

19'

Tempo meczu zdecydowanie się uspokoiło. Żadna z drużyn nie ma dużej przewagi. Większość akcji rozgrywa się w środku pola, gdzie pada sporo fauli z obu stron.

16'

Koniec spotkania dla Matteo Darmiana. W jego miejsce pojawia się Cameron Borthwick-Jackson.

13'

Darmian źle stanął i prawdopodobnie nie będzie mógł kontynuować gry. Z grymasem bólu na twarzy "zszedł" poza linię boczną. Rozgrzewkę rozpoczął Borthwick-Jackson.

12'

Tempo rozgrywanego meczu nieco się uspokoiło, ale defensywa gości już wie, że musi mieć się na baczności.

9'

Dobra okazja Manchesteru. Rooney dostał piłkę po lewej stronie pola karnego, wrzucił ją w "szesnastkę" do Juana Maty, ale pomocnik MU nie opanował futbolówki i akcja zakończyła się faulem w ofensywie.

8'

Ależ początek meczu zafundowali nam zawodnicy Norwich. Jeśli ktoś myślał, że podopieczni Alexa Neila oddadzą inicjatywę "Czerwonym Diabłom", to mocno się pomylił!

5'

Jerome zostawiony w polu karnym bez opieki defensorów, ale piłkarz Norwich strzelił w środek bramki co ułatwiło interwencję De Gei!

3'

Świetna kontra Kanarków! Brady przeszedł z piłką ponad pół boiska, przed polem karnym podał na prawo do Redmonda, który chciał znów zgrać w pole karne, ale jeden z defensorów Manchesteru wybił futbolówkę na rzut rożny!

2'

Na rozgrzewce urazu doznał Martial i w jego miejsce wszedł Ander Herrera!

1'

Gwizdek arbitra i ze środka boiska rozpoczynają gospodarze!

13:03

Fellaini pauzuje za kartki, natomiast Blind i Rashford odpoczywają. Louis Van Gaal stwierdził, że ostatnio na boisku spędzili bardzo dużo minut.

13:02

Goście plasują się na 5. miejscu w tabeli z dorobkiem 60. "oczek" i wciąż utrzymują szansę, żeby znaleźć się w czołowej czwórce kosztem ich odwiecznego rywala - Manchesteru City. Chcąc grać w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów, podopieczni Louisa Van Gaal'a muszą wyjechać z Carrow Road z tarczą, jednak problemem jest ich forma w meczach poza Manchesterem. Goście w ostatnich dziesięciu wyjazdowych spotkaniach wygrali tylko dwukrotnie. W porównaniu do poprzedniego meczu, w drużynie gości doszło do trzech zmian. W pierwszym składzie wyjdą Darmian, Mata oraz Memphis Depay kosztem Blind'a, Fellaini'ego i Rashforda.

12:59

Gospodarze plasują się na przedostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem 31. punktów, jednak wciąż mają duże szanse na utrzymanie. "Kanarki" zdecydowanie lepiej radzą sobie w spotkaniach na własnym obiekcie niż w bojach wyjazdowych. Do tej pory na Carrow Road uzbierali 20 "oczek" (5-5-7). Podopieczni Alexa Neila przed dzisiejszym meczem stoją pod ścianą. Jeśli przegrają, a Newcastle zdobędzie komplet punktów z o nic nie walczącą już Aston Villą, wtedy piłkarze z Norwich nie będą mieli szans na utrzymanie w ostatniej kolejce.

12:57

Witamy w relacji tekstowej z meczu angielskiej Premier League pomiędzy Norwich City oraz Manchesterem United.