Występ Krystiana Bielika w sparingu Arsenalu [WIDEO]

13 lipca 2017, 13:54 | Marcin Trzyna

Krystian Bielik rozegrał 73 minuty w meczu Sydney FC - Arsenal. "Kanonierzy" wygrali 2:0, a gole strzelili doświadczony Per Mertesacker oraz Alexandre Lacazette, który w tym okienku transferowym trafił do drużyny z Londynu. W 56. minucie Danny Welbeck nie wykorzystał rzutu karnego.

Krystian Bielik, czwartkowy sparing przeciwko Sydney FC, rozpoczął w wyjściowym składzie Arsenalu. Już w 4. minucie wynik spotkania otworzył 32-letni Per Mertesacker. W pierwszej części spotkania również Bielik mógł wpisać się na listę strzelców, jednak piłka po jego główce poszybowała nad poprzeczką. Młodzieżowy reprezentant Polski zszedł z boiska w 73. minucie, a w jego miejsce wszedł 19-letni Ainsley Maitland-Niles. Dziesięć minut później Arsenal podwyższył prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Alexandre Lacazette.

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="pl"><p lang="en" dir="ltr">It was so nearly two - but Bielik&#39;s header flies just over<br><br>Watch 👉 <a href="https://t.co/W8t9lelbgp">https://t.co/W8t9lelbgp</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/ArsenalinSydney?src=hash">#ArsenalinSydney</a> ⚫ 1-0 🔵 (23) <a href="https://t.co/iIvqHLZ7LZ">pic.twitter.com/iIvqHLZ7LZ</a></p>&mdash; Arsenal FC (@Arsenal) <a href="https://twitter.com/Arsenal/status/885445309647642625">13 lipca 2017</a></blockquote>
<script async src="//platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Za dwa dni podopieczni Wengera zmierzą się z West Sydney Wanderers. Następnie piłkarze Arsenalu polecą do Chin, gdzie 19 lipca zmierzą się w Szanghaju z Bayernem Monachium, a 22 lipca w Pekinie z Chelsea.

Sydney FC - Arsenal 0:2

4' Per Mertesacker, 83' Alexandre Lacazette