Manchester United przegrywa, City oficjalnie mistrzem Anglii!

11 maja 2021, 21:43 | bg

Manchester United przegrał z Leicester City 1:2 w pierwszym meczu 36. kolejki Premier League. Porażka Czerwonych Diabłów oznacza, że Manchester City może cieszyć się z tytułu mistrzowskiego

Jak powiedział, tak zrobił. Ole Gunnar Solskjaer ostrzegał, że przez napięty terminarz będzie musiał rotować składem, co może wpłynąć na walkę o pierwszą czwórkę w lidze i w meczu z Leicester dał odpocząć swoim największym gwiazdą. W składzie, który we wtorkowy wieczór wybiegł na Old Trafford było aż 10 zmian względem ostatniego ligowego meczu, a na ławce usiedli Bruno Fernandes, czy Marcus Rashford.

Rotacje trenera było widać na boisku, bo to goście od początku zaatakowali. Już w 10. minucie David De Gea skapitulował po raz pierwszy, po tym jak Luke Thomas oddał strzał w samo okienko bramki. Lisy prowadziły grę, ale zamiast iść za ciosem, dały się zaskoczyć United. Zaledwie po 5 minutach wyrównał Mason Greenwood, który znajduje się w świetnej formie.

Wynik remisowy utrzymał się do końca pierwszej połowy, a po przerwie goście intensywniej zaatakowali. Opłaciło się, bo w 66. minucie Caglar Soyuncu wyskoczył najwyżej po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i wpakował piłkę do bramki. Jak się okazało, było to decydujące trafienie i to Lisy cieszyły się z trzech punktów. Czy to decydujący moment w kontekście walki o Ligę Mistrzów?

Porażka United oznacza, że z mistrzostwa kraju może cieszyć się rywal zza miedzy - Manchester City. Obywatele nie zaczęli sezonu najlepiej, nie dominowali rywali jak chociażby trzy lata temu, ale wykazali się świetną organizacją i skutecznością. Byli najczęściej punktującą drużyną i teraz mogą otwierać korki od szampana.

[unicode_pictographs]%F0%9D%98%BE[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%99%83[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%98%BC[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%99%88[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%99%8B[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%99%84[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%99%8A[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%99%89[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9D%99%8E[/unicode_pictographs] [unicode_pictographs]%F0%9F%8F%86[/unicode_pictographs] [unicode_pictographs]%F0%9F%94%B7[/unicode_pictographs] #ManCity | https://t.co/axa0klD5re pic.twitter.com/5T678GGPnO— Manchester City (@ManCity) May 11, 2021