Liga angielska. "Nie sądzę, że zasługujesz na odpowiedź". Jose Mourinho obraził się na dziennikarkę po porażce z Chelsea

6 lutego 2021, 15:10 | Press Focus/x-news

Jeszcze w połowie grudnia Tottenham Hotspur był liderem Premier League, jednak po serii słabych wyników „Spurs” spadli na 8. miejsce. Tottenham poległ niedawno w starciach z Brighton i Liverpoolem. W czwartek zespół Jose Mourinho przegrał 0:1 z Chelsea, ponosząc trzecią porażkę z rzędu. Po tym spotkaniu reporterka Alison Bender spytała trenera Tottenhamu, dlaczego wobec kontuzji Harry’ego Kane’a, szansy na grę nie dostał Gareth Bale.

- Dobre pytanie, ale nie sądzę, że zasługujesz na odpowiedź - odparł niegrzecznie Portugalczyk, po czym odwrócił się i odszedł.
Mourinho usłyszał to samo pytanie na pomeczowej konferencji prasowej.
I asked Jose why he didn’t bring Bale on. He said ‘good question but you don’t deserve an answer’ [unicode_pictographs]%F0%9F%98%B1[/unicode_pictographs] pic.twitter.com/Z5ULM94fMu— Alison Bender (@alibendertv) February 4, 2021

- Staram się jak najlepiej. Gareth też robi wszystko, co w jego mocy - odpowiedział szkoleniowiec.

Gareth Bale dołączył do Tottenhamu w październiku zeszłego roku na zasadzie wypożyczenia z Realu Madryt. Powrót skrzydłowego do klubu, w którym grał w latach 2007-2013 jak na razie nie jest udany. W tym sezonie Walijczyk strzelił 4 gole - po jednym w rozgrywkach Premier League, Ligi Europy, Pucharu Anglii i Carbao Cup. Gareth Bale spędził na boisku 783 minuty i nie zanotował w tym czasie żadnej asysty.

- Niełatwo jest zachować jedność, gdy zmagamy się z porażkami, trudnościami, kontuzjami - stwierdził Mourinho. - Łatwo jest być razem, gdy wygrywasz mecze i wszystko jest niesamowite - oznajmił portugalski szkoleniowiec.

Powodem do zmartwień Jose Mourinho są liczne urazy w drużynie. Kontuzjowani są Harry Kane, Giovani Lo Celso i Dele Alli.