Liga angielska. Mateusz Klich z golem, Leeds coraz bliżej awansu do Premier League [WIDEO]

9 lipca 2020, 19:53 | Piotr Szymański

Liga angielska. Mateusz Klich zdobył bramkę z rzutu karnego dla Leeds United w czwartkowym meczu 42. kolejki Championship ze Stoke City (5:0). Zespół Polaka jest liderem i tylko krok dzieli go od awansu do Premier League.

Mateusz Klich wykorzystał rzut karny ze Stoke City

Mateusz Klich imponuje formą w ostatnich kolejkach rozgrywek. W sobotę Polak strzelił gola i zaliczył asystę przeciwko Blackburn Rovers (3:1), a czwartkowe spotkanie ze Stoke City (5:0) również zakończył z trafieniem. "Clichy" bardzo pewnie wykorzystał rzut karny w 45. minucie i zapewnił prowadzenie swojemu zespołowi.

Zobacz bramkę Klicha ze Stoke:

Warto dodać, że Klich jako jedyny piłkarz Leeds wystąpił we wszystkich 42 ligowych meczach w tym sezonie. Ze Stoke na boisku przebywał do 78. minuty.

Zespół "Pawii" jest liderem Championship z jednym punktem przewagi nad West Bromwich Albion (Kamil Grosicki) i sześcioma nad Brentford FC. Bezpośrednio do Premier League awansją dwie najlepsze drużyny, a do końca sezonu zostały jeszcze cztery kolejki.