Liga angielska. Manchester City z wygraną w derbach. Tytuł mistrzowski coraz bliżej

24 kwietnia 2019, 23:00 | DW

Liga angielska. Manchester City pokonał najtrudniejszego rywala na ostatniej prostej do mistrzostwa Anglii. W środę wieczorem podopieczni trenera Pepa Guardioli byli goszczeni przez lokalnego rywala na Old Trafford. Wygrali to spotkanie 2:0, co znacznie ułatwiło im drogę do ostatecznego triumfu. Manchester City wciąż ma punkt przewagi nad drugim Liverpoolem, a do końca sezonu w Anglii pozostały trzy kolejki.

Bernardo Silva dał prowadzenie Manchesterowi City na Old Trafford.

Derby Manchesteru były w środę rozgrywane pod znakiem kilku dziwnych rzeczy. Choć spotkanie odbyło się nas Old Trafford, zdecydowana większość kibiców stała po stronie The Citizens. Wszystko przez to, że mało kto życzy w Manchesterze mistrzostwa Liverpoolowi. Dla fanów Czerwonych Diabłów lepiej, aby to rywal zza miedzy obronił tytuł.

Po druzgocącej porażce z Evertonem 0:4 Manchester United nie odpowiedział sportową złością i przegrał na własnym stadionie 0:2 z The Citizens. Ci pewnie zmierzają po mistrzostwo Anglii, choć w pierwszej połowie szlagieru mieli pewne problemy. Kreatywność zawodników nie była fascynująca, obie ekipy stawiały za cel "Przede wszystkim nie stracić gola", a dopiero później skupiały się na nieśmiałych atakach.

Dopiero, gdy w drugiej połowie z ławki rezerwowych wszedł Leroy Sane, gra gości znacznie się poprawiła. W 54. minucie City wyszło na prowadzenie dzięki błyskowi Bernardo Silvy. Portugalczyk otrzymał zagranie od Ilkaya Gundogana i fenomenalnie wykończył całą akcję. Wbiegł w pole karne i uderzył prosto w narożnik bramki.

Po 12 minutach było już 2:0 - Leroy Sane otrzymał podanie na wolne pole od Raheema Sterlinga i płaskim udrzeniem pokonał Davida De Geę.

Manchester United - Manchester City 0:2 (0:0)

0:1 - Bernardo Silva 54'
0:2 - Leroy Sane 66'

Składy:
Manchester United:
David de Gea - Matteo Darmian (83' Alexis Sanchez), Ashley Young, Chris Smalling, Victor Lindelof, Luke Shaw - Andreas Pereira (72' Romelu Lukaku), Fred, Paul Pogba - Jesee Lingard (83' Anthony Martial), Marcus Rashford

Manchester City: Ederson - Kyle Walker, Vincent Kompany, Eymeric Laporte, Ołeksandr Zinczenko - Ilkay Gundogan (90' Danilo), Fernandinho (51' Leroy Sane), David Silva - Bernardo Silva, Sergio Aguero (89' Gabriel Jesus), Raheem Sterling

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Więcej o LIDZE ANGIELSKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela

[xlink]2e29b120-b6fb-014b-63b8-42f39546c903,91029266-c4c9-54b5-d9fc-76c3fa6a612d[/xlink]