3 : 6
LiverpoolLiverpool
1. połowa2 : 2
97'

Koniec meczu. Pierwsza połowa wyrównana, nawet z lekka przewagą gospodarzy. Jednak po przerwie liverpoolczycy dokręcili śrubę i planowo wygrali zgarniając 3 punkty i doskoczyli do Chelsea. Dziękuję za uwagę - Artur Bochenczyk

97'

Suarez przepchnął Calę, który źle obliczył tor lotu piłki i wyszedł wespół ze Sterlingiem 2 na osamotnionego Marshalla. Urugwajczyk nie zdecydował sie na podanie do pustej bramki w kieruynku Sterlinga i bez najmniejszego problemu pokonał bramkarza Cardiff ustalając wynik meczu na 3-6

96'

Suarez skompletował hat-trick!!!!!!

95'

Allen za ostry faul na Medelu równiez napomiany. Minuta do końca.

94'

Trzeba przyznać, że dobra zmiane dał Zaha raz po raz dajacy się we znaki obrońcom Liverpoolu

93'

Jeszcze jedna taktyczna zmiana. Sturridge schodzi, wchodzi Cissokho

92'

Jeszcze jedna żółta kartka w tym meczu. Tym razem dla Skrtela po faulu na Zasze.

91'

jeszcze 5 minut potrwa ten mecz

90'

Fabio w pole karne ale radza sobie z tym dośrodkowaniem goscie.

90'

Jeszcze rzut wolny z 30 metrów i dobra okazja do dośrodkowania w pole karne dla Cardiff.

89'

Ładna akcja gospodarzy. Z prawej strony dośrodkował Zaha wprost na głowęJonesa, który zgrał ja jeszcze przed bramkę do Mutcha na 4 metr i ten skierował ja do bramki.

88'

GOOOOL!! Jeszcze jedna bramka w tym meczu i raz jeszcze MUTCH!

85'

Gospodarze już pogodzeni z porażką, a Liverpool nie forsuje tempa by podwyższyć jeszcze prowadzenie.

84'

Suarez głową z 7 metrów po centrze ze stałego fragmentu gry wykonywanego z lewej strony przez Gerrarda.

80'

Goście jeszcze ambitnie próbują zagrozić bramce Mignoleta, ale dosrodkowanie Mutcha z lewej strony bardzo nieudane opuszcza plac gry.

76'

Piłkę odebrał przed własnym polu karnym Johnson. Zagrał długie, niemal 70 metrowe podanie w kierunku Suareza, ten opanował piłkę, ale osamotniony w polu karnym poczekał na partnerów, a najszybciej znalazł się Sturridge i otrzymał wyśmienite podanie od Urugwajczyka na 5 metr i nie miał problemu z podwyższeniem rezultatu.

75'

GOOOOL!!!! 2-5 i jest już chyba po meczu! Sturridge!

73'

Wzmacnia lewą stronę Rodgers, widzi, że ma sporo problemów ze świeżym Zahą Flanagan i zastępuje go Cissokho.

72'

Po tych roszadach Solskjaera, jakby zarysowywała się lekka przewaga Cardiff, ale póki co bez efektu.

72'

Zaha przedzierał sie prawą stroną. Minął dwóch rywali, dośrodkował w pole karne i w ostatniej chwili sytuacje wyjaśnił Agger.

70'

Ostatnia zmiana w ekipie Cardiff. Jones za Bellamiego.

68'

Równiez zmiana w szeregach Liverpoolu. Sterling zmieni Coutinho.

66'

I właśnie na podwójną zmianę decyduje się Solskjaer. Schodzą Kim i John, a na boisku meldują się Daehli i Zaha.

66'

65'

Solskjaer nie decyduje się na zmiany. Ciągle defensywnie ustawiona ekipa Cardiff w ustawieniu 5-3-2.

64'

Po raz kolejny poturbowany Theophile-Catherine

61'

Akcja swój początek miała na prawej stronie boiska. Tam Henderson zagrał do obiegającego go Johnsona, prawy obrońca the Reds dośrodkował w pole karne nie za dobrze, ale piłka ugrzęzła miedzy nogami Theophile-Catherine'a. Do piłki dopadł Sturridge i pięknym podaniem pietą podał ją do nadbiegającego Suareza, który z 7 metrów nie miał problemów z pokonaniem Marshalla.

60'

GOOOOOOL!!! Suarez i mamy 2-4 !!!

58'

The Reds teraz w posiadaniu piłki, nie kwapiąc się do ataku.

50'

Z tego wszystkiego umknęła mi żółta kartka dla Fabio z 50 minuty meczu.

55'

Rzut rożny wykonywał Coutinho. Zacentrował w okolice 5 metra na blizszy słupek, tam najwyzej wyskoczył i skierował piłke po koźle do siatki.

54'

GOOOOOOL!! Znowu Skrtel! 2-3

53'

Suarez z wolnego z 22 metrów ale w mur, poprawka również zablokowana przez obrońców, a konkretnie przez Theophile-Catherine, któremu udzielana jest teraz pomoc medyczna

50'

Suarez domagał się odgwizdania rzutu karnego ale jak pokazały telewizyjne powtórki Urugwajczyk nie miał racji. Rzut wolny za faul w ataku dla gospodarzy.

48'

Piłkę przy bocznej linii odebrał Bellamy ale nie podniósł głowy i zacentrował w ciemno, gdzie nie było żadnego z jego partnerów.

47'

Od początku tej części gry w ataku pozycyjnym Liverpool, ale na spalonym złapany Suarez.

46'

Zaczynamy druga część gry. Obie drużyny bez zmian.

17:00

Piłkarze obydwu zespołów wracają już na murawę. Za chwilę zaczynamy drugą połowę!

48'

Do przerwy 2-2. Po pierwszych trzech kwadransach ekipa Cardiff nie była zespołem słabszym od drużyny Liverpoolu i absolutnie każdy rezultat jest tu jeszcze możliwy. Wracamy za kilka chwil.

47'

Allen, Suarez, Johnson, jeszcze raz Suarez i zabrakło kilku centymetrów by Urugwajczyk doszedł do tego podania.

45'

Jeszcze dwie minuty potrwa pierwsza część gry.

42'

Wydawało się, że niebezpieczeństwo po rzucie rożnym już zostało zażegnane, ale piłka powtórnie wleciała w jego obszar i tam świetnie znalazł się Skrtel, który z 5 metra z blizszego słupka pokonał Marshalla. Zaczynamy od nowa!

41'

SKRTEL i znowu mamy remis!!!!

40'

Bardzo mozolnie budowany atak ekipy the Reds. Utrzymywali piłke przez ponad minutę. w końcu na 30 metrowe podanie w pole karne zdecydował się Gerrard. Do piłki dotarł Henderson i chciał zagrac wzdłuż bramki do Suareza, ale źle przyłożył stopę do piłki i ta wyleciała poza plac gry.

38'

Sturridge lewą nogą z narożnika pola karnego, ale piłka po nogach obrońców wpada w ręce Marshalla.

35'

Ciekawie rozegrany stały fragment gry przez Liverpool iw sytuacji streleckiej znalazł sie Allen, ale jego uderzenie lewą nogą niezbyt silne i bardzo niecelne.

34'

piłka po murze wychodzi na rzut rożny. Kolejna szansa dla the Reds.

34'

Rzut wolny z 30 metrów, do piłki podchodzi Suarez i...

33'

Cala napomniany za dyskusję z arbitrem.

32'

Fabio z prawej strony wbiegł do środka, zdecydował się na strzał lewą nogą, ale jego uderzenie na głowę przyjął Skrtel.

30'

Coutinho z 25 metrów ale bardzo niecelnie.

29'

Faul przy linii bocznej na Johnie przez Gerrarda i kibice żadają drugiej żółtej kartki dla kapitana the Reds. Neil Swarbrick przerywa grę, przyznaje rzut wolny ale nie decyduje się na drugie napomnienie.

28'

Liverpool, poza bramkową akcją, jakby nieobecne, bez zagrożenia pod bramką Marshalla

27'

Dobre podanie ze środka pola, z ok. 40 metra w pole karne do Campbella, ten zwiódł jeddnego z obrońców Liverpoolu i pokonał Mignoleta. 2-1!

26'

GOOOOOOL!!
The Bluebirds ponownie na prowadzeniu!! CAMPBELL

24'

Bellamy z prawej strony, z linii końcowej w pole karne na głowę Campbella, ale jego uderzenie przelatuje nad bramką.

22'

Podopiecznym Rodgersa bardzo trudno sforsować defensywę gospodarzy ustawioną w formacji 5-3-2, którzy zagęszczają środek pola nie pozwalając gościom na zbyt wiele.

20'

Ładnie zapowiadająca się akcja Cardiff zatrzymana tuż przed polem karnym przez Hendersona i skończyło się tylko na strachu.

18'

Cudowna akcja The Reds. Henderson z 25 metrów prostopadłym podaniem w pole karne minął defensywę. Do piłki doszedł Glen Johnson i wyłożył futbolówkę do Suareza, który takich sytuacji nie zwykł marnować.

16'

Mamy wyrównanie. 1-1. SUAREZ!!

15'

Liverpool w ataku. Dwa dośrodkowania z prawej strony. najpierw Johnson, potem Hendersen ale obie wrzutki padają łupem obrońców gospodarzy.

11'

Campbell odebrał piłkę w polu karnym Flanaganowi, wygonił się jednak poza obręb pola karnego tuz pod linie końcową boiska. Wycofał piłkę przed pole karne do Mutcha, a ten wbiegł w szesnastkę i płaskim strzałem z 15 metrów pokonał bezradnego Mignoleta.

9'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! 1-0! Mamy niespodziankę!

8'

Dopiero teraz obraz tego meczu zaczyna wyglądać tak, jak mozna było sie tego spodziewać przed jego rozpoczęciem. Liverpool w ataku pozycyjnym, a podopieczni Solskjaera głęboko cofnięci na własnej połowie.

5'

Od czasu żółtej kartki dla Gerrarda to Cardiff w ataku ale brakuje dobrego ostatniego podania juz w okolicy pola karnego.

3'

Po niezbyt dobrze wykonanym rzucie wolnym, niepewnie w polu karnym interweniował Mignolet i kolejny stały fragment gry dla Cardiff - rzut rożny, po którym pierwszy strzał w tym meczu zanotował Mutch ale bardzo niecelnie

2'

Początek meczu spokojny, piłka w posiadaniu Liverpoolu, ale po stracie w środku pola z kontratakiem wyszli gospodarze, a konkretnie Campbell, którego nieprzepisowo powstrzymywał Gerrard, napomniany żółtą kartką już w 2. minucie meczu. Rzut wolny z 18 metrów, dobra szansa na dośrodkowanie w pole karne

1'

Głównym arbitrem tego spotkania będzie pan Neil Swarbrick, który właśnie w tym momencie dał znać do rozpoczęcia meczu!

15:56

Zawodnicy wychodzą już z tunelu na murawę, za chwilę przywitanie, losowanie stron i gramy!

15:54

Rezerwowi Liverpool: Jones, Aspas, Moses, Sakho, Cissokho, Lucas, Sterling

15:53

Rezerwowi Cardiff: Turner, Whittingham, Jones ,Gunnarsson, Daehli, Lewis, Zaha

15:51

Piłkarze schodzą już z rozgrzewki do szatni, za chwilę na nie powrócą i zaczniemy, miejmy nadzieję, wielkie granie.

15:47

The Bluebirds w ostatnich 6. kolejkach zdobyli zaledwie 4 punkty i tracą już 3 oczka do bezpiecznej lokaty, mając o jedno spotkanie rozegrane więcej od bezpośrednich konkurentów w walce o utrzymanie. The Reds ostatni raz schodzili pokonani 29 października 2013 roku. Od tego czasu zanotowali 8 zwycięstw i 2 remisy. Przed walijskimi kibicami ciężko o optymizm skoro sam Luis Suarez zdobył więcej goli niż całe Cardiff razem wzięte!