Manchester CityManchester City
1 : 0
ReadingReading
17:55

Manchester City po męczarniach zdobywa 3 punkty dzięki bramce zdobytej w doliczonym czasie gry drugiej połowy. Szkoda drużyny gości, która przez 93 minuty skutecznie i bardzo pewnie broniła się przed atakami City. Za spędzony czas dziękuje Michał Kopciński.

96'

Koniec meczu. Manchester City-Reading 1-0.

94'

Niesamowite. W jednej z ostatnich akcji pada gola. Dośrodkowanie z lewej strony boiska Silvy wykorzystuje sytrzałem głową Gareth Barry.

92'

Goooooool!Barry!!

91'

Indywidualna akcja Aguero- jego strzał ląduje w bocznej siatce.

90'

Koniec regulaminowego czasu gry. Sędzie dolicza 4 minuty.

89'

Niecelne uderzenie głową Silvy.

87'

Shorey w miejsce Harte'a.

87'

Pierwsi kibice wychodzą ze stadionu zawiedzeni grą swojego zespołu.

84'

Ostatnia zmiana Manchesteru City. Milner za Rekika.

84'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Pearce- piłka przeszła półtora metra obok prawego słupka bramki strzeżonej przez Harta.

83'

Kontra Reading. W sytuacja 2 na 3 Kebe próbował dograć do Pogrebnyaka- nieudanie.

81'

Piłkarze City nie potrafią stworzyć groźnej okazji- czyżby spotkanie miało zakończyć się bezbramkowym remisem?

76'

W polu karnym City po kontakcie z Zabaletą upada Tabb. Gwizdek sędziego jednak milczy.

75'

Następna zmiana w szeregach gospodarzy. Tevez schodzi, w jego miejsce Sinclair.

72'

Może być groźnie. Będzie rzut wolny dla City z około 25 metrów.

71'

Zmiana. W miejsce Karacana Guthrie.

70'

Kolejna kartka- tym razem ukarany Yaya Toure. Zawodnik City faulował w pobliżu swojego pola karnego.

67'

Żółta kartka dla Leigertwooda.

67'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bardzo groźnie głową uderzał Dżeko -piłka przelatuje kilkadziesiąt centymetrów ponad bramką.

63'

Ależ szansa dla City. Po zamieszaniu w polu karnym dobrym dośrodkowaniem popisał się Zabaleta. Piłka przeleciała jednak centymetry nad głowami kolegów z zespołu, którzy stali na wprost pustej bramki.

62'

Coraz większe zniecierpliwienie na trybunach Etihad Stadium. Nikt nie spodziewał się takiego przebiegu meczu.

59'

Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. W miejscu Javiego Garcii pojawia się Dżeko.

58'

Coraz częściej kotłuje się pod bramką gości. Póki co nic jednak z tego nie wynika.

57'

Manchester City - Reading

56'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w dobrej pozycji znalazł się Pierce- piłka po jego uderzeniu głową przechodzi jednak wysoko ponad bramką.

54'

Korner dla Reading.

52'

Początek drugiej części gry zapowiada podobny obraz gry, jaki obserwowaliśmy w pierwszych 45 minutach.

49'

Zablokowany strzał z dystansu Kolo Toure.

48'

Spokojny początek drugiej połowy- walka głównie w środkowej części boiska.

46'

Zaczynamy drugą połowę

16:50

Pierwsze 45 minut nie przyniosło bramek. Spotkanie nie stoi na wysokim poziomie- Piłkarze City nie potrafią przedrzeć się przez dobrze zorganizowaną obronę gości. Ci natomiast zdają się być zadowoleni z rezultatu i nie forsują szybszego tempa. Mancini powinien w szatni wstrząsnąć piłkarzami, by zainkasować kolejne 3 oczka do ligowej tabeli.

46'

Koniec I połowy. Manchester City-Reading 0-0.

46'

Kolejna szarża prawą stroną boiska Aguero i ponownie w polu karnym nie było nikogo, kto zamknąłby dośrodkowanie.

44'

Pierwsze gwizdy rozlegają się na stadionie. Kibice nie są zadowoleni z dotychczasowej gry mistrzów Anglii.

42'

Piłka po strzale Zabalety odbija się od jednego z obrońców przeciwnika i przelatuje centymetry nad bramką- było groźnie.

40'

Kolejna szansa dla The Citizens- po rozklepaniu obrony Reading w dobrej sytuacji 3 metry przed bramką znalazł się Silva. Niepotrzebnie starał się dograć jednak do partnera- goście wyjaśnili sytuację.

36'

Szansa na bramkę dla City- bardzo mocne uderzenie głową Barryego broni Federici.

33'

W końcu mamy jakiś strzał- uderzał Karacan. Piłka poleciała wysoko ponad bramką strzeżoną przez Joe Harta.

31'

Bardzo dobrze dotychczas spisuje się obrona przyjezdnych. Piłkarze City swobodnie dochodzą pod pole karne, później jednak walą głową w mur.

28'

Żółta kartka dla Guntera.

27'

Nic dobrego nie można napisać o ostatnich minutach. Nuda.

23'

Do tej pory niewiele dobrego można powiedzieć o tym spotkaniu. Przewaga w posiadaniu piłki należy do gospodarzy, jednak nie potrafią oni rozegrać groźnego ataku pozycyjnego.

21'

Żółty kartonik dla Aguero.

18'

Coraz większa przewaga faworytów dzisiejszego starcia. Przez długi czas trzymali w hokejowym zamku drużynę Reading.

16'

Ależ szansa dla City. Sam przed bramkarzem znalazł się Tevez. Pierwszy strzał obroniony przez Fredericiego, po dobitce piłka wychodzi poza boisko.

13'

Szybka wymiana piłki między graczami gospodarzy. W końcu uderza Silva- piłka odbija się od jednego z przeciwników i wychodzi na rzut rożny.

11'

Fantastyczny rajd Aguero, który minął na szybkości kilku rywali- nikt jednak nie zamknął jego groźnego dośrodkowania

9'

Próba prostopadłego podania do Aguero minimalnie za mocna- piłka znajduje się w rękach Federiciego.

8'

Niecelny strzał głową McAnuffa- od bramki Hart.

7'

Manchester City w posiadaniu piłki- zawodnicy próbują rozegrać atak pozycyjny.

6'

Spokojne pierwsze minuty spotkania.

3'

Próba groźnej akcji gospodarzy przerwana-będzie rzut rożny.

2'

Pierwsza żółta kartka dla Mariappy.

1'

I rozpoczynamy!

15:59

Już za chwilę pierwszy gwizdek arbitra

15:57

Manchester City chce przerwać mini serię 2 meczów bez zwycięstwa na Etihad Stadium (remis z Evertonem i porażka z MU). Okazja ku temu jest wyborna. Reading to drużyna która traci w tym sezonie najwięcej bramek ( w tym sezonie już 36), a poza tym na wyjeździe nie zdobyła jeszcze ani jednego punktu.

15:55

W ostatniej kolejce The Citizens pokonali na wyjeździe Newcastle 3:!, natomiast Reading uległ u siebie Arsenalowi 2:5.

15:52

Dla obu zespołów jest to bardzo ważny pojedynek. Mistrzowie Anglii zajmują drugie miejsce w tabeli z 6 punktami straty do lokalnego rywala- Manchesteru United i jeśli myślą o obronie tytułu, powinni dziś "zgarnąć" 3 punkty. Natomiast Reading zamyka ligową tabelę- w dotychczasowych 17 meczach zdobyli zaledwie 9 "oczek" i każdy kolejny mecz ma dla nich wielką wagę.

15:47

Już za kilkanaście minut rozpocznie się mecz pomiędzy Manchesterem City a drużyną Reading. Na relację z tego spotkania zaprasza Michał Kopciński.