Chelsea LondynChelsea Londyn
2 : 2
southamptonSouthampton
94'

Koniec spotkania na Stamford Bridge. Chelsea Londyn niespodziewanie zremisowała z Southampton 2-2.

92'

Fernando Torres dośrodkowuje z prawego skrzydła, ale futbolówka podążała donikąd.

90'

Michael Oliver dolicza 4 min.

90'

Cahill pada w polu karnym Southampton, ale arbiter każe grać dalej.

89'

Dobre przyjecie Torresa, ale stracił piłkę, a za chwile faulował rywala

88'

Rickie Lambert popełnia faul w ataku. Faulowany tym razem David Luiz.

87'

Torres po podaniu od Maty wpada pole karne, przekłada obrońcę i uderza po krótkim rogu, ale niecelnie. Pierwsza groźna akcja Torresa w tym starciu.

85'

Pierwsze kara indywidualna w tym meczu. Luiz faulował Ramireza.

84'

Demba Ba i Fernando Torres oddają strzały, ale oba lądują na obrońcach Southampton.

83'

Southampton zaś poczynia sobie coraz lepiej, widać w zawodnikach determinacje. Może dojść w tym meczu do niespodzianki.

81'

Trener Chelsea musi podjąć teraz bardzo ważne decyzje, jego ekipa na 10 minut przed końcem meczu remisuje, a jak wiemy strata dwóch punktów może być nie wybaczalna.

80'

Rafael Benitez wzmacnia atak, Fernando Torres wchodzi na boisko za Franka Lamparda.

78'

Chelsea - Southampton

78'

Ostatnia rotacja w jedenastce gości. Ramirez zmienia do Prado.

77'

Luke Shaw przeprowadził genialną akcję na lewej flance, długi rajd został zakończony podaniem w pole karne. Tam Puncheon przyjął piłkę i huknął z woleja pod poprzeczkę. Przepiękny strzał pomocnika Świętych.

76'

76'

GOOOOOOOOOLLL !!! Jason Puncheon doprowadza do remisu na Stamford Bridge.

75'

Akcja teraz pod drugą bramką. Rzut rożny dla Świętych. Puncheon jednak ponownie nie popisuje się dobrym dośrodkowaniem.

74'

Frank Lampard podszedł do stojącej piłki, przymierzył i groźnie uderzył, ale piłka mija prawy słupek bramki Boruca.

72'

Michael Oliver przerywa na chwilę spotkanie. Sztab medyczny sprawdza czy Mata może grać dalej.

72'

Yoshida faule w okolicach 20 metra przed bramką Boruca Juana Matę. Przed nami ciekawa akcja gospodarzy.

71'

Świetnie Juan Mata zagrywa w pole karne do Demby Ba ! Senegalczyk w akrobatyczny sposób strzela, lecz ponad bramka poleciała futbolówka.

70'

Chaplow zaraz po wejściu został złapany na pozycji spalonej po podaniu do Prado.

69'

Druga zmiana w drużynie Southampton. Steven'a Davisa zastępuje Richard Chaplow.

68'

Ponownie Belg na lewym skrzydle produkuje się, ale jego podanie do Cole nie należy do tych z najwyższej półki.

66'

Hazard próbował skonstruować groźną akcję, ale jego strzał nie dotarł do Demby Ba.

64'

Tym golem Rickie Lambert skompletował 10 bramkę w tym sezonie. Nigel Adkins może żałować, że nie desygnował do gry Anglika wcześniej.

61'

Asystą przy tym trafieniu popisuje się Nathaniel Clyne. Prawy obrońca popisał się bardzo dobrym dośrodkowaniem.

60'

GOOOOLLLL !!!! Wejście smoka Rickie Lamberta. Po wrzutce w pole karne, świetnie do główki złożył się Lambert i zdobył kontaktowego gola.

57'

Pierwsza zmiana w szeregach Świętych. Boisko opuszcza Jay Rodriguez, a w jego miejsca na placu gry melduje się Rickie Lambert.

56'

Chelsea konstruuję groźną akcje, ale Juan Mata znalazł się na pozycji spalonej.

54'

Rzut wolny dla Southampton z lewej strony pola karnego. Piłkę dorzuca Do Prado, ale futbolówka leciała na takim poziomie że minęła wszystkich piłkarzy w polu karnym, fatalne rozegranie.

53'

Spokojne rozgrywanie w środku pola Londyńczyków, druga połowa nie zapowiada nam się okazale.

50'

Od początku drugiej połowy, Chelsea dominuje.

48'

Hazard podaje do Maty, ten zagrywa na prawe skrzydło do Demby Ba, Senegalczyk postanowił dośrodkować, ale piłka wylądowała w rękach Boruca.

48'

Ashley Cole jako pierwszy oddał strzał w drugiej połowie, ale uderzenie nie mogło zaskoczyć Boruca.

46'

Drugą odsłonę czas zacząć.

21:37

Artur Boruc przy obu trafieniach nie miał większych szans na pozytywną interwencję, defensywa Świętych nie tworzy monolitu co odzwierciedliło się przy drugim golu.

21:35

Gracze Chelsea oddają na kilka minut inicjatywę przyjezdnym, żeby w odpowiednim momencie wyprowadzić groźny atak. Dwie próby okazały się celne.

21:35

Chelsea jak najmniejszym nakładem sił próbuję wygrać dzisiejszy mecz, ale taka taktyka na słabo spisującą się obronę Southampton w zupełności wystarczy.

45'

Koniec I połowy.

45'

Podanie w pole karne do Oscara, ten za pomocą obrońcy odgrywa do Ramiresa. Brazylijczyk uderzył w poprzeczkę, a Hazard z pierwszej piłki dobił odbitą piłkę.

45'

45'

GOOOOOOLLLLL !!!! Eden Hazard strzela gola. Gospodarze prowadza już 2-0.

45'

Stały fragment gry nie wykorzystany,

44'

Podanie w pole karne, Ba odgrywa do Hazarda, a ten sprawdził refleks polskiego bramkarza. Mamy rzut rożny.

43'

Eden Hazard pognał lewą skrzydłem, i wyłożył piłkę na 16 metrze Lampardowi, ale Anglik uderzył piłką w obrońcę, ale nie w bramkę.

42'

Gracze Świętych ciągle konstruują swoje akcje, The Blues odbierają ich na swojej połowie i czekają na kontratak.

39'

Prowadząc 1:0 i grając u siebie drużyna Chelsea nie przegrała jeszcze meczu w tym sezonie.

38'

Southampton stworzyło pierwszą groźną sytuację, ale jak na razie mecz nie należy do tych z najwyższej półki.

38'

Rodriguez skleja piłkę po dalekim podaniu z własnej połowy w polu karnym, odegrał do tyłu do Davisa, ale pomocnik fatalnie strzela.

36'

Chelsea w ostatnich minutach próbowało wielu groźnych podań w okolicach szesnastki, ale większość z nich wylądowała pod nogami graczy Świętych.

34'

Podanie w pole karne Southamton, ale szybciej do piłki od napastnika Chelsea wybiegł Boruc.

33'

Interesująca wymiana podań przed polem karnym Chelsea zawodników Southampton, jednak ostatnie podanie w pole karne nie było już tak wysokiej jakości.

32'

Pucheon jednak fatalnie zagrywał w pole karne, jego dośrodkowanie wylądowała na głowie Luiza.

31'

Cork faulowany w okolicach 25 metra, powinniśmy mieć z tego rzutu wolnego groźną akcje.

28'

Azpilicueta dośrodkował w pole karne, tam niefortunnie Davis podbił piłkę w górę, ta idealnie wylądowała na nodze Demby Ba, Artur Boruc nie miał nic do powiedzenia.

26'

26'

GOOOOOLLLLLL !!!! Demba Ba po uderzeniu nożycami wyprowadza swoją drużynę na prowadzeniu.

23'

Chelsea w letargu, spokojne rozegranie piłki przez obrońców nie pozwoli im zdobyć trzech punktów.

22'

Podanie do Demby Ba od Maty, Senegalczyk pomagał sobie ręką.

20'

Southampton rozgrywa piłkę na połowie przeciwnika, ale bez większej koncepcji.

18'

Puncheon podawał na wolne pole do Rodrigueza, ale po wyjściu do piłki Argentyńczyka arbiter odgwizdał spalonego.

17'

Do Prado z lewego skrzydła zdecydował się na dośrodkowanie, piłkę głową zbił Puncheon, ale piłka minęła bramkę Cecha.

15'

Mata z lewego skrzydła zagrał do środka do Hazarda, ten odegrał na prawe skrzydło gdzie wbiegł Azpilicueta, Hiszpan dobiegając do piłki zdecydował się na strzał z pierwszej piłki, ale futbolówka wysoko nad bramką gości.

13'

David Luiz długim podaniem uruchomił Matę, ale Hiszpan skutecznie blokowany,

13'

Ramires musi uważać w dzisiejszym spotkaniu. Jeśli zobaczy żółtą kartkę - jego 5 w sezonie, to nie zagra w przyszłym meczu.

11'

Wymiana niecelnych podań przez zawodników obu jedenastek.

9'

Spokojne rozpoczęcie w wykonaniu obu ekip, czekami na większe emocje.

8'

Luiz świetnie zagrał prostopadłą piłkę do Oscara, ale w okół Brazylijczyka bardzo szybko dwóch obrońców gości.

5'

Pierwszy strzał po stronie gospodarzy. Oscar wewnętrzną częścią stopy uderzył piłkę, która minęła prawy słupek Boruca w bezpiecznej odległości.

5'

Od pierwszych sekund to Southampton dłużej operuje piłką, co jest niespodzianką.

3'

Schneiderlin wywalczył futbolówkę w starciu z Ramiresem, oddał ją do przodu napędzając groźny atak, ale obrona Chelsea na czas zdążyła się dobrze ustawić.

2'

Rodriguez przejął piłkę na 30 metrze, przebył kilka kroków i zdecydował się na strzał. Wynik uderzenie lepiej pominąć, strzał bardzo nie celny.

1'

Zaczynamy mecz na Stamford Bridge

20:43

Obie ekipy już na murawie, za chwilę rozpoczęcie spotkania.

20:38

Nigel Adkins zaś zaskoczył roszadami w podstawowej jedenastce. Na ławce rezerwowych posadził dwóch niezwykle ważnych graczy - R.Lamberta i Gastona Ramireza. Cieszy nas za to obecność w bramce gości Artura Boruca.

20:37

W składzie Chelsea bez większych niespodzianek. W porównaniu do poprzedniego meczu "The Blues" brakuje Bertranda i Ivanovica. W ich miejsce Rafael Benitez do gry desygnował Oscara i Gary'ego Cahilla.

20:31

Za kwadrans Chelsea Londyn rozegra zaległy mecz z ekipą Artura Boruca - Southampton. W pierwszym terminie nie mogło się ono odbyć, ponieważ londyńczycy przebywali w Japonii, gdzie walczyli w klubowych mistrzostwach świata.

20:21

Ławka rezerwowych Chelsea: B. Ivanović, Fernando Torres, Paulo Ferreira, M. Marin, R. Turnbull, J. Terry.

20:20

Ławka rezerwowych Southampton: K. Davis, R. Lambert, G. Ramirez, J. Ward-Prowse, D. Seaborne, R. Chaplow.