Lechia Gdańsk - Widzew Łódź 1:1. Czterokrotni mistrzowie Polski znów nie wygrali nad Bałtykiem. Dwa karne i jeden punkt

27 września, 19:30 | bart, ww

W spotkaniu dziesiątej kolejki piłkarskiej ekstraklasy Widzew zremisował w Gdańsku z tamtejszą Lechią 1:1 (0:1). To był mecz, który mógł się zakończyć różnie. Chociaż biorąc pod uwagę całe starcie, to podopieczni trenera Daniela Myśliwca będą wracać do domów z większym niedosytem. Tzw. piłki meczowej tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Szymona Marciniaka nie wykorzystał Jakub Łukowski. Najlepszym zawodnikiem łodzian był z pewnością Sebastian Kerk. Za tydzień (4 października, wtorek, godzina 20.30) Widzew podejmie na stadionie przy al. Piłsudskiego Koronę Kielce.

Lecha Widzew 1:1

1 / 3

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź relacja LIVE

strona wymaga odświeżania

LECHIA GDAŃSK1
WIDZEW ŁÓDŹ1

KONIEC MECZU - Widzew remisuje w Gdańsku z Lechią 1:1. Dziękujemy za relację.
90+4 min - Ależ okazja dla Widzewa. Sobol znakomicie prostopadle podaje do Łukowskiego. Ten jest sam na sam z Weirauchem, ale bramkarz gospodarzy odbija piłkę.
90+3 min - Rożny dla Lechii.
90+2 min - Zmiana w Widzewie. Schodzi Kerk, wchodzi Sobol.
90+2 min - Główkuje Ibiza, ale Weirauch broni.
90+1 min - Znów świetna akcja Sypka. Rożny dla łodzian.
90 min - Ten mecz potrwa jeszcze co najmniej trzy minuty.
90 min - Zmiana w Lechii. Schodzi Kapić, wchodzi Gueho.
85 min - Świetna akcja Sypka. Mija obrońcę i silnie strzela, ale bramkarz wybija piłkę poza boisko.
82 min - Żółta kartka dla Kapicia za faul na Kerku.
80 min - Żelizko fauluje Shehu i ogląda żółtą kartkę.
79 min - Zmiana w Lechii. Wchodzi Neugebauer, schodzi Carenka.
79 min - Ryzykowny, ale skuteczny wślizg Żyry na Sezonience w polu karnym.
78 min - Od pewnego czasu przewaga Widzewa jest wyraźna.
77 min - Centra Sypka w pole karne.
75 min - Zmiana w Lechii. Schodzi Vjunnyk, wchodzi D'Arrigo.
74 min - GGGOOOLLL!!! Dla Widzewa!!! Rondić z zimną krwią myli golkipera i doprowadza do wyrównania. Lechia-Widzew 1:1.
73 min - Karny dla Widzewa! Olsson uderza Rondicia w twarz.
71 min - Żółta kartka dla Conrado.
70 min - Kerk podaje do Rondicia, a ten z trudnej pozycji główkuje wprost w bramkarza.
68 min - Strzela Sypek, ale takim uderzeniem nie można zaskoczyć golkipera.
65 min - Niedokładne podanie Sypka, po dograniu piłki przez Kerka.
63 min - Zamieszanie w polu karnym Lechii. Ale bez efektu.
62 min - Ibiza nie zdążył przeciąć lotu piłki po centrze z wolnego Kerka.
60 min - Opatrywany był Chłań.
59 min - Strzelał Wjunnyk, ale przytomnie zachował się Żyro.
55 min - Bardzo ładny strzał Kerka z wolnego, ale Weirauch odbija piłkę. Wcześniej faulowany był Shehu.
53 min - Zablokowane uderzenia widzewiaków.
47 min - Znów zawahał się Ibiza. Uderza Wjunnyk, ale niecelnie.
46 min - Spotkanie ogląda na stadionie 9937 kibiców.
46 min - Potrójna zmiana w Widzewie. Wchodzą: Kastrati, Sypek i Łukowski, schodzą Krajewski, Gong i Cybulski.
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY - Zaczynamy drugą połowę meczu Lechii z Widzewem. Zapraszamy na relację.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY - Do przerwy Lechia prowadzi z Widzewem 1:0. Zapraszamy na relację za kilkanaście minut.
45 min - Pierwsza połowa meczu potrwa jeszcze przynajmniej minutę.
44 min - GGGOOOLLL!!! Dla Lechii!!! Kapić uderza z jedenastu metrów, Gikiewicz był dosłownie o krok od obrony tego strzału, ale ostatecznie piłka wpada do siatki.Lechia-Widzew 1:0.
42 min - Fatalne zachowanie Alvareza, który w niegroźnej sytuacji daje się wyprzedzić Vjunnykowi i tracą go nogę. Karny dla Lechii.
42 min - Ładna akcja Alvareza zakończena niecelnym uderzeniem.
40 min - Gong starał się wywalczyć rożnego.
38 min - Strzela Chłań, ale Gikiewicz łapie piłkę.
34 min - Ponownie uderza Sezonienko.
33 min - Po błędzie Ibizy piłkę przejął Sezonienko, ale trafił w boczną siatkę.
32 min - Techniczny strzał Kapicia.
31 min - Żółta kartka dla Krajewskiego za faul na Chłaniu.
30 min - Mocne uderzenie Kerka z dystansu, ale piłkę łapie Weirauch.
29 min - Niecelne uderzenie Gonga z pola karnego po dośrodkowaniu Shehu.
26 min - Strzelał z wolnego Żelizko, jednak wysoko nad poprzeczką.
25 min - Widzew próbuje wciągnąć Lechię na swoją połowę boiska.
20 min - Kerk przytomnie podaje do Rondicia, ale ten nie zdołał wepchnąć piłki do siatki z kilku metrów.
19 min - Dobra centra Kapicia, po której Wjunnyk główkuje niecelnie z kilku metrów.
18 min - Krajewski fauluje Chłania.
17 min - Żółta kartka dla Chłania za uderzenie w twarz Krajewskiego.
16 min - W pole karne wpada Conrado, ale w efekcie tylko róg.
14 min - Ładna centra Gonga.
12 min - Efektowne podanie Kerka.
12 min - Sezonienko fauluje Kozlovskiego.
9 min - Kapitalna centra Kerka z wolnego, ale Rondić nie trafił w bramkę główką dosłownie z kilku metrów. To była wymarzona okazja do zdobycia gola.
8 min - Efektowna próba strzału przewrotką Shehu.
7 min - Faul Kapicia ne Shehu
5 min - Centra z rożnego Kerka.
4 min - Alvarez drybluje w polu karnym. Ale Szymon Marciniak nie reaguje.
2 min - Faul Kerka.
1 min - Centra Alvareza.
POCZĄTEK MECZU - Zaczynamy mecz Lechia-Widzew. Zapraszamy na relację.

Godz. 20:29 - Oba zespoły już na murawie. Widzew na czerwono, Lechia na biało-zielono.

Godz. 20:26 - Jeśli chodzi o sytuację pod względem kartek, to niemiecki pomocnik Sebastian Kerk musi uważać na zbyt ostrą grę. Ma bowiem na koncie trzy żółte kartki, a wiec kolejne upomnienie będzie dla niego oznaczało przymusową pauzę.

Godz. 20:17 - Dzisiejsze starcie będzie 36 oficjalnym meczem w historii obu klubów. Widzew zwyciężył dziesięciokrotnie, jedenastokrotnie wygrała Lecha, a czternastokrotnie rezultat był nierozstrzygnięty (bilans bramkowy: 36-34). Jeśli zaś chodzi o spotkanie w ekstraklasie, to będzie to osiemnasty mecz (pięć zwycięstw łodzian, siedem remisów, sześć triumfów gdańszczan, bilans bramkowy: 13-15).

Godz. 20:10 - Tym razem poza kadrą meczową są: Mikołaj Biegański, Kreshnik Hajrizi, Bartłomiej Pawłowski, Jakub Grzejszczak, Noah Diliberto, Kajetan Radomski, Fabio Nunes i Said Hamulic. Obecność na tej liście Hajriziego i Hamulicia jest pewnym zaskoczeniem, w obu wypadkach są to kłopoty zdrowotnie (odpowiednio mięśnia uda i łydki).

Godz. 20:07 - Wyjściowy skład Lechii: Weirauch – Piła, Pllana, Olsson, Conrado – Żelizko – Sezonienko, Kapić, Carenko, Chłań – Wjunnyk. Ławka rezerwowych: Sarnawskyj – Chindris, Gueho, Kałahur, Bułeca, Wendt, D’Arrigo, Neugebauer.

Godz. 19:33 - Widzew: Gikiewicz – Krajewski, Żyro, Ibiza, Kozlovsky – Alvarez, Shehu, Kerk – Gong, Cybulski – Rondić
Rezerwowi: Biegański – Kastrati, Kwiatkowski, Silva, Hanousek, Klimek, Sypek, Łukowski, Sobol

Godz. 19:30 - Już trzydzieści osiem lat kibice Widzewa czekają na wyjazdowe zwycięstwo z Lechią Gdańsk. Ostatni raz ta sztuka udała się łodzianom w 1986 roku i od tamtej pory osiem prób zakończyło się fiaskiem. Jak będzie dzisiaj? Dowiemy się już za godzinę. Poniżej aktualna tabela ekstraklasy...