Grała RS Active 4. Liga Świętokrzyska. Emocje w drugiej kolejce. Wysoka wygrana AKS Busko z Moravią, efektowne Orlęta, gol Jacka Kiełba

15 sierpnia, 17:37 | Dorota Kułaga, Stanisław Wróbel, Jaromir Kruk

W środę i czwartek, 14-15 sierpnia, rozgrywana jest druga kolejka RS Active 4. Ligi Świętokrzyskiej. W środę AKS 1947 Busko-Zdrój wygrał z Moravią Anna-Bud Morawica 5:1. Orlęta Kielce 5:0 pokonały Hetmana Włoszczowa, a jedną z bramek zdobył Jacek Kiełb i zadedykował ją swoim córeczkom, które były na meczu.

AKS 1947 Busko-Zdrój wygrał na wyjeździe z Moravią Anna-Bud Morawica 5:1. Więcej zdjęć z tej kolejki na kolejnych sljdach
AKS 1947 Busko-Zdrój - Moravia Anna-Bud Morawica
Mecz Granat Skarżysko - Sparta Kazimierza Wielka

Jacek Kiełb zdobył jedną z bramek dla Orląt Kielce w wygranym 5:0 meczu z Hetmanem Włoszczowa.

Mecz Spartakus Daleszyce - Łysica Bodzentyn
Mecz Spartakus Daleszyce - Łysica Bodzentyn oglądali burmistrzowie: Daleszyc Dariusz Meresiński - z lewej i Bodzentyna - Dominik Dudek
Mecz Moravia Anna Bud Morawica - AKS 1947 Busko
Mecz Arka Pawłów - Neptun Końskie
1 / 25

Gra RS Active 4. Liga Świętokrzyska. Emocje w drugiej kolejce

GKS Zio-max Nowiny - Wierna Małogoszcz 2:1 (1:0)
Bramki: Wiktor Wrona 12, Wiktor Soboń 67 - Tomasz Matuszewski 65.
GKS Zio-Max: Gugulski - M. Marek, Niebudek, Pietras, Sinkiewicz (65 Gurski) - Gadomski, Malec, Wrona (83. Rozborski), F. Kaczmarski (54. Szmalec), Szałas (65. Tomczyk) - Soboń.
Wierna: Spurek - Boszczyk, Chowaniec (83’ Sondaj), Wroński, C. Matuszewski - T. Matuszewski, Hajduk (78’ Marek), Styczeń (78’ Bednarski), Kobryń - Łuczak (66’ Branewicz), Klapa.
[polecany]26672071[/polecany]

Zobacz bramki z meczu GKS Nowiny - Wierna Małogoszcz

Moravia Anna-Bud Morawica - AKS 1947 Busko-Zdój 1:5 (0:2)
Bramki: Jakub Rybus 64 - Kacper Rogoziński 10, 45+7, Maksymilian Krawiec 57, 66, Filip Rogoziński 75 z karnego.

To nie był dzień Moravii. W dodatku trafiła na bardzo dobrze dysponowany zespół AKS 1947, dla którego po dwie bramki zdobyli Kacper Rogoziński i Maksymilian Krawiec, syn trenera Tadeusza Krawca ściągnięty przed tym sezonem do buskiej drużyny.

Przed tym spotkaniem AKS 1947 Busko-Zdrój poinformował o transferze last minute. Do zespołu dołączył Bartosz Sowiźrał urodzony w 2006 roku. 18-latek jest wychowankiem Młodzik Radom. W 2019 roku przeniósł się do Akademia Piłkarska MKS Polonia Warszawa, w barwach której grał w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-15. Dobrymi występami zapracował na powołania do młodzieżowej reprezentacji Polski U-15. W 2022 roku przeniósł się do Korony Kielce.

[polecany]26668253[/polecany]
[polecany]26668221[/polecany]

Alit Ożarów - GKS Rudki 2:0 (0:0)
Bramki: Kamil Bełczowski 58, Mikołaj Toboła 85.

Zespół z Rudek stawił zażarty opór faworytowi, gole padły po przerwie. Prowadzenie Alitowi dał Kamil Bełczowski, który po podaniu Tomasza Persony zwiódł rywali i oddał precyzyjny strzał. Na 2:0 podwyższył Mikołaj Toboła wykańczając prostopadłe podanie Piotra Wójcika.

Zobaczcie transmisję z meczu w Ożarowie

A oto skrót meczu w Ożarowie

Po meczu piłkarzy Alitu Ożarów odwiedził w szatni burmistrz Piotr Ślezak

Granat Skarżysko - Kamienna - Sparta Kazimierza Wielka 1:2 (1:0)
Bramki: Adam Hamera 31 - Karola Stanek 78 z karnego, Miłosz Karnia 89.
Granat: Miturski - Drabik (60 M. Kiełbasa), Drachal, Tutaj, Wasilewski - Bartoszek, Papros (70 Romelczyk), J. Chrzanowski - Młodawski (86 Woźniak), Miller, Hamera (72 Krzepkowski).
Sparta: Gomelka - S. Maderak (46. M. Kądzielski), Czekaj, Bentkowski -Jagła, Arkhipau, Jajkiewicz (46 Howorko), Tetych (83 Trebus) - Karnia (90 K. Maderak), K. Kądzielski, Stanek.

Po raz drugi z rzędu piłkarze ze Skarżyska stracili punkty w ten sam sposób w ostatnich minutach meczu. Ale trzeba podkreślić, że Sparta pokazała się z dobrej strony. Transfery przeprowadzone latem dały zespołowi jakość. Goście mogli wygrać wyżej. W 75 minucie w jednej akcji piłka trafiła najpierw w słupek, a potem w poprzeczkę.

Zobacz galerię zdjęć z meczów 2.kolejki RS Active 4.ligo świętokrzyskiej
[przycisk_galeria]

Łysica Bodzentyn- Spartakus Daleszyce 0:1(0:1)
Bramka: Bunyod Turgunbovev 45+1

Goście już w pierwszej połowie byli lepsi i udokumentowali to golem. Mecz oglądali burmistrzowie: Daleszyc Dariusz Meresiński - z lewej i Bodzentyna - Dominik Dudek .

Zobaczcie film - tak cieszą się piłkarze Spartakusa po zwycięstwie w Bodzentynie

Naprzód Jędrzejów- ŁKS Łagów 0:0
W miarę wyrównany mecz z lekkim wskazanie na Naprzód Jędrzejów. W drugiej połowie goście mieli dwie świetne okazje do zdobycia gola, ale świetnie w bramce gospodarzy spisywał się Tomasz Pawlikowski,
[polecany]26670805[/polecany]
[polecany]26669997[/polecany]

Arka Pawłów -Neptun Końskie 1:4 (1:3)
Bramki: Maciej Pokora 45 - Adam Kowalczyk 10, Paweł Markowicz 37, 39, Bartosz Szydłowski 64.

Duża przewaga gości, w szeregach których nastąpiła zmiana w bramce. Łukasz Herda tym razem nie bronił, zastąpił go Michał Nowak. Gospodarze już od 30 minuty grali w dziesiątkę po tym, jak drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Michał Wojtoń.

Zobacz radość piłkarzy z Końskich po meczu w Pawłowie.

Pogoń Staszów- Klimontowianka Klimontów 1:0 (0:0)
Bramka: Adrian Chrząszcz 86.

Katastrofalny błąd w obronie Klimontowianki wykorzystał zespół ze Staszowa i dzięki temu wygrał to spotkanie.

[polecany]26669957[/polecany]
[polecany]26669941[/polecany]

Zobaczcie radość piłkarzy Pogodni Staszów po wygranej

Orlęta Kielce-Hetman Włoszczowa 5:0 (1:0)
Bramki: Kamil Łokieć 39, 60, Kacper Śliwa 51, 72, Jacek Kiełb 53.

-Trafiliśmy na swój dobry dzień, cieszy pewna wygrana 5:0. Obiecałem córeczkom, że jak przyjdą na mecz i strzelę gola, to im zadedykuję to trafienie. I dlatego po bramce podbiegłem do nich pod trybunę. Przy okazji to trafienie jest też dla każdego kibica, dziękuję za wsparcie. Mam nadzieję, że z każdym meczem będzie przychodziło więcej osób na nasze mecze - napisał:

powiedział Jacek Kiełb, piłkarz Orląt Kielce.

Magazyn Gol

Podobnie jak w poprzednim sezonie we współpracy ze Świętokrzyskim Związkiem Piłki Nożne przygotowujemy program GOL RS Active 4. Liga. W programie podsumowanie kolejki - bramki, najciekawsze akcje, komentarze trenerów i piłkarzy. Będą też goście w studiu oraz wiele nowości. Emisja w każdy poniedziałek o godzinie 18 na portalu echodnia.eu, ale po tej drugiej kolejce zapraszamy do oglądania programu w piątek, 16 sierpnia, o godzinie 18.