Francuzi mistrzami Europy do lat 19. W finale rozjechali Włochów

24 lipca 2016, 22:18 | jac

Młodzi wzięli odwet za seniorów. Reprezentacja Francji do lat 19 wygrała Mistrzostwa Europy. W finale pokonała Włochy 4:0. Dwie bramki padły przed przerwą, trzecia i czwarta tuż przed końcem spotkania.

Francja - Włochy 3:0
Italy's nicolo barella, right, and france's denis will poha challenge for the ball during the soccer u-19 final between france and italy in sinsheim, southern germany, sunday, july 24, 2016. (uwe anspach/dpa via ap)
Italy's coach paolo vanoli directs his players during the soccer u-19 final between france and italy in sinsheim, southern germany, sunday, july 24, 2016. (uwe anspach/dpa via ap)
Italy's mauro coppolaro, left, and france's jean-kevin augustin during the soccer u-19 final between france and italy in sinsheim, southern germany, sunday, july 24, 2016. (uwe anspach/dpa via ap)
Italy's team, from left, davide vitturini, paolo ghiglione, nicolo barella, alberto picchi, filippo romagna, andrea favilli, simone minelli, mauro coppolaro, federico dimarco, goalkeeper alex meret and manuel locatelli pose for a team photo prior to the soccer u-19 final between france and italy in sinsheim, southern germany, sunday, july 24, 2016. (uwe anspach/dpa via ap)
Italy's andrea favilli, right, and france's denis will poha challenge for the ball during the soccer u-19 final between france and italy in sinsheim, southern germany, sunday, july 24, 2016. (uwe anspach/dpa via ap)
Francja mistrzem Europy do lat 19
1 / 7

Francja wyszła na prowadzenie już w 6 minucie. Harit wypuścił Augustine. Ten najpierw przyjęciem zabawił się z dwoma obrońcami, a zaraz potem zwodem minął bramkarza i wpakował piłkę do pustej bramki. Gol na 2:0 padł niecały kwadrans później. Dośrodkowanie od Michelina wykorzystał Blas. Uderzył głową. Wynik na 3:0 w 82 minucie podwyższył Gelin (asysta – Blas). To nie był koniec. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na 4:0 strzelił bowiem Diop (asysta - Maouassa)

Francja, nim w finale pokonała Włochy, w grupie B dała radę Holandii (5:1) oraz Chorwacji (2:0). W półfinale rozprawiła się natomiast z Portugalią (3:1). Na turnieju uległa tylko Anglii (1:2) – w fazie grupowej.

Francja U19 – Włochy U19 4:0 (2:0)
Bramki: Augustin 6’, Blas 19’, Tousart 82’, Diop 90+2

Żółte kartki: Diop, Michelin – Barella, Vitturini, Locatelli, Favilli, Cassata.
Sędziował: Aliyar Aghayev (Azerbejdżan)
Spotkanie rozegrano na stadionie Wirsol Rhein-Neckar Arena (Sinsheim, Niemcy)

Francja: Bernardoni – Michelin, Onguene, Diop, Maouassa – Blas (81’ Gelin), Poha (85’ Thuram), Tousart, Mbappe – Harit (90' Fuchs), Augustine.

Włochy: Meret – Vitturini, Romagna, Coppolaro, Dimarco – Ghiglione (79’ Cassata), Barella, Locatelli, Picchi (46’ Cutrone) – Favilli, Minelli (56’ Edera).