Niedziela, 12 października 2014, godz. 20:45
BiałoruśBiałoruś
1 : 3
SłowacjaSłowacja
93'

I koniec! Słowacja wygrywa trzeci mecz w tych eliminacjach. Słaby mecz. Białoruś chyba może pożegnać się już z barażami. Dziękuję za uwagę.

91'

Wybicie piłki przez Kozacika, ta robi kozioł, Sestak wychodzi sam na sam i jest bramka. Słowacki bramkarz z asystą na koncie.

91'

I mamy po meczu! Goool! Sestak!

90'

Okazja dla Białorusi! Ładna akcja z prawej strony, dośrodkowanie Balanovicha, jednak za wysoko i nikt z jego partnerów nie doszedł do tego podania.

86'

Żółta kartka dla Duricy.

86'

Za Kucke wchodzi Kiss.

84'

Potężny strzał Stocha, piłka trafiła w słupek, błąd Żewnowa, bo puścił piłkę, mysłał, że ta wyjdzie za linie, a na 16 metrze do piłki dopadł Hamsik i strzela pod poprzeczkę.

84'

Ale bramka!!! HAMSIK po raz drugi!

82'

Niedokładne dośrodkowanie Pekarika, wybijają obrońcy.

80'

A w międzyczasie Stoch za Weissa.

79'

Dośrodkowanie z lewej strony, piłka przeleciała przez całe pole karne, a akcje zamknął Kałczew, przyjął piłkę i uderzył na bramkę. Słowacy w szoku.

79'

GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kałczew.

78'

Znowu Kozacik. Tym razem piąstkuję po rzucie rożnym dla Białorusi

75'

Balanovich z dystansu i z trudem wybija Kozacik!

73'

Ta bramka zamiast poprawić to marne widowisko, chyba je jeszcze bardziej popsuła. Słowacy nie są chętni do kolejnych ataków, a Białoruś choćby chciała coś zdziałać, to i tak nie potrafi...

66'

Kontra Słowaków, na bramkę Żewnowa popędził Weiss, wyłożył piłkę Hamsikowi, a ten z pierwszej piłki strzela w okienko. Bardzo bierna postawa obrońców białoruskim na pewno pomogła w tej akcji Słowakom.

65'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Hamsik,

64'

Zmiana w Słowacji. Mak schodzi. Wchodzi Sestak

62'

Pokazał nam się Gordeychuk. Stracił piłkę Weiss, szybko kontra Białorusi, a Gordeychuk strzela z 16 metrów minimalnie niecelnie.

60'

W polu karnym z ostrego kąta strzela Mak, ale broni Żewnow!

58'

Kolejna kartka. Tym razem dla Smitowa. Leży na boisko Weiss.

55'

Filipienko jednak nie będzie kontynuował gry. Za niego Polyakov.

53'

Gramy dalej, a białoruski zawodnik wciąż poza boiskiem.

52'

Leży na boisku Filipienko. mamy przerwę w grze.

52'

Szansa Nemeca. Wyrzucony słowacki napastnik za bardzo w lewą stronę, ale Nemec spróbował uderzyć w długi róg. Minimalnie niecelnie.

49'

Żółta kartka dla Wierchowcowa.

47'

Szansa dla Słowaków! Nemec zgrywa piłkę do Hamsika na 16 metr, ten strzela z pierwszej piłki, ale odbija Żewnow.

46'

Zmiana w ekipie Białorusi. Bressana zmienia Gordeyczuk

46'

I zaczynamy drugą połowę.

46'

I ostatni gwizdek w tej pierwszej połowie. Miejmy nadzieje, że po przerwie obejrzymy lepsze widowisko. Pierwsze 45 minut rozczarowało. Bez bramek.

45'

Z rzutu rożnego teraz Kriwiec i groźnie strzela Wierchowcow, ale jednak niecelnie.

44'

Kriwiec z rzutu wolnego w pole karne, ale za krótkie do dośrodkowanie.

40'

Odpowiedź Słowaków. Mak w pole karne, ale łapie Kozacik.

40'

Ładna akcja Białorusinów w środku pola, pilka w pole karne do Kałczewa, ale zawodnik gospodarzy otoczony defensorami Słowaków traci piłkę.

39'

Kałaczow z dystansu, ale ten strzał nie był trudny do obrony.

36'

Obrońcy wybijają piłkę, ta trafia pod nogi Wierchowcowa, a ten uderza wysoko nad bramką z 16 metrów.

36'

No w końcu coś się dzieje. rzut rożny dla Białorusi.

29'

Teraz próba z dystansu Filipienki, ale niecelnie.

28'

Nie układa się ta gra Słowakom. Białorusini dobrze ustawieni na własnej połowie.

25'

Strzał Hamsika z dystansu zablokowany.

20'

Prostopadłe podanie Hamsika do Nemeca, ten próbuję odegrać do Kucki, jednak niedokładnie, chociaż słowacki pomocnik zdołał oddać strzał - niecelny.

17'

Hamsik w pole karne... Za mocno.

16'

Dużo niedokładności w szeregach Słowacji. To nie ta sama drużyna, która ograła Hiszpanów...

14'

Dobra teraz akcja Kałaczewa z prawej strony, jednak bez większego zagrożenia po jego dośrodkowaniu.

10'

Teraz akcja lewą stroną wyprowadziła Białoruś, ale dośrodkowanie bez problemu łapie Kozacik.

7'

Dośrodkowanie w pole karne Kucki, w polu karnym piłkę zgrywa Skrtel, doszedł do niej Hamsik, a ten uderzył prosto w Żewnowa! To była stuprocentowa sytuacja.

7'

Ależ bomba Duricy. Broni Żewnow.

6'

Teraz faulowany Kućka i będzie dobra okazja do strzały z rzutu wolnego.

6'

Dośrodkowanie w pole karne Słowaków, ale łapie piłkę bramkarz.

3'

Początek nerwowy. Obie ekipy badają teren.

1'

Przy piłce Białoruś

1'

No i wystartowali!

20:43

Muzyczna część za nami, teraz losowanie i pierwszy gwizdek belgijskiego arbitra.

20:40

Piłkarze już na murawie. Za chwilę hymny obu drużyn i zaczynamy mecz.

20:37

Obie ekipy już w tunelu. Zaraz wyjdą na murawę.

20:33

Znamy już składu obu drużyn. Czas na ławki rezerwowych.

Białoruś: Klimovich, Chernik, Polyakov, Sivakov, Stasevich, Gordeychuk, Matveychik, Kislyak, Olekhnovich, Aleksievich, Savitski

Słowacja:MuchaNovota, Hubočan,Michalík, Sabo, Guédé, Stoch, Kiss, Šesták, Jakubko

19:50

Białorusini z koli zgromadzili po dwóch meczach zaledwie punkt. Ekipa prowadzona przez Bernda Stange przegrali z Ukrainą 0:2 i tylko zremisowali 1:1 z Luksemburgiem.

19:48

Słowacy będą faworytem tego spotkania. W poprzedniej kolejce sprawili wielką sensacje pokonując Hiszpanię 2:1. Wcześniej podopieczni Jana Kozaka wygrali 1:0 z Ukrainą.