Azerbejdżanwikipedia.org
0 : 0
Ekstraklasa.netChorwacja
19:57

Za uwagę dziękuje Marcin Juszczyk. Zapraszamy na kolejne relacje do Ekstraklasa.net. Jeszcze dziś w naszym serwisie relacje z trzech meczów eliminacji do Euro 2016: Czechy - Kazachstan, Holandia - Islandia i Włochy - Malta (początek wszystkich meczów o godz. 20:45).

19:56

Natomiast Azerowie solidnie zapracowali na ten remis. Grali uważnie i konsekwentnie w obronie, a przede wszystkim bezbłędnie, co okazało się kluczem do zdobycia punktu. Po przerwie Azerowie mieli też szanse na bramki. Wielki sukses reprezentacji Azerbejdżanu.

19:53

Chorwaci jak na swoje możliwości zagrali słabo, zbyt statycznie i nie przekonująco. Co prawda mieli przewagę, stworzyli więcej sytuacji, byli dłużej przy piłce, ale nie potrafili tego przekuć na swoją korzyść. Jeśli Włochy wygrają z Maltą w spotkaniu zaplanowanym na godzinę 20:45, Chorwaci stracą pozycję lidera.

95'

Koniec meczu - sensacja! Azerbejdżan zremisował bezbramkowo z Chorwacją!

94'

Kalinić faulował jeszcze rywala pod bramką Azerów, którzy celebrują ten rzut wolny.

93'

Żółta kartka dla Garayeva.

91'

Kovacić ukarany żółtą kartką.

90'

Arbiter doliczył cztery minuty.

90'

Nazarov opuszcza plac gry, a w jego miejsce Israfilov.

90'

Niedokładna wrzutka Rakiticia i Agayev w posiadaniu piłki.

89'

Chorwaci dopiero teraz wrzucili wyższy bieg...

88'

Pjaca próbował teraz indywidualnie, znalazł lukę między rywalami i uderzył, ale trafił tylko w boczną siatkę.

87'

Mandżukić nie opanował futbolówki w polu karnym i Azerowie wybili piłkę z dala od własnej bramki. Mogło być groźnie.

86'

Ależ szansa dla gości! Kovacić zagrał z pierwszej piłki na jedenasty metr do Madżukicia, ten uderzył z pierwszej piłki, ale na posterunku Agayeva, który opanował futbolówkę bez problemów.

85'

Źle rozegrana akcja przez Sadygova i od autu Chorwaci.

84'

Nikola Kalinic zmienia Ivana Persicia. To była ostatnia zmiana wśród Chorwatów

83'

Strzał Pjacy z ok. dwudziestu metrów bardzo niecelny.

82'

Agayev ukarany żółtą kartką za grę na czas.

79'

Gurbanov ukarany jeszcze żółtą kartką podczas schodzenia z boiska, prawdopodobnie za opóźnianie gry.

79'

Gurbanov opuszcza plac gry. W jego miejsce Nadirov.

78'

Już od kilku minut nie mieliśmy sytuacji ani z jednej, ani z drugiej strony.

77'

Ivan Rakitić ukarany żółtym kartonikiem.

77'

Natomiast gospodarze bardzo konsekwentnie i skutecznie w obronie, a od czasu do czasu szukają szans na strzelenie gola.

76'

W drugiej połowie Chorwacja gra już nieco lepiej, ale nadal nie jest to, na co stać Chorwatów. Stworzyli więcej sytuacji podbramkowych, ale momentami, tak jak przed przerwą, grają zbyt statycznie i wolno.

74'

Coraz bardziej pachnie niespodzianką. Azerbejdżan - Chorwacja wciąż 0:0.

63'

Odnotujmy też zmianę w zespole gospodarzy. Sadygovm wszedł za Kurbanova.

71'

Brozović zmienia Modricia.

71'

Po centrze z rożnego, ogromne zamieszanie i Chorwaci na raty zażegnali niebezpieczeństwo.

70'

Kontra Azerów. Próbował ją wykończyć Ismayilov, ale jego strzał tuż zza pola karnego, zablokował Pranjić i rzut rożny dla gospodarzy.

69'

Ismayilov wszedł teraz w pole karne Chorwatów i uderzył, ale zbyt słabo.

68'

Pjaca zagrał w okolice jedenastego metra do Kovacicia, ale gracz Realu Madryt niecelnie. Jedna z lepszych okazji dla Chorwacji.

66'

Mandżukić próbował teraz efektownie pokonać Agayeva, ale azerski bramkarz nie dał sie zaskoczyć. Napastnik Juve mógł próbować opanować ta piłkę i dopiero uderzać.

64'

Sadygov za Kurbanova.

62'

Gurbanov próbował pokonać dość nietypowym strzałem Subasicia, ale chorwacki bramkarz pewnie chwycił piłki.

61'

Próba z dystansu Rakiticia - bez komentarza. Strzał był bardzo niecelny.

59'

Awizowany Mateo Kovacić zmienia Milana Badelja.

59'

Perisić dośrodkował wprost na głowę Mandżukicia, ale piłkę po jego strzale spokojnie złapał Agayev.

58'

Za chwilę na boisku pojawi się Kovacić.

57'

Corluka miękko dośrodkował w pole karne do Mandżukicia, ale ten nie opanował piłki, ani jej nie odegrał i Azerowie szybko wyekspediowali futbolówkę z dala od własnej bramki.

56'

Po przerwie mamy już znacznie lepsze widowisko.

54'

Krótko Azerowie rozegrali rzut wolny. Piłka została podana po ziemi do obok stojącego Garayeva, ten poprowadził piłkę kilka metrów i uderzył sprzed pola karnego, ale bardzo niecelnie.

53'

Badelj sfaulował Nazarova 20 metrów od własnej bramki i rzut wolny dla gospodarzy.

51'

Kolejna szansa dla Chorwacji. Pranjić dośrodkował piłkę na głowę Mandżukicia, ale ten uderzył nad poprzeczką.

50'

Chorwacja miała teraz dwa rzuty rożne pod rząd i po dośrodkowaniach z nich, w obu przypadkach, było gorąco w polu karnym Azerbejdżanu.

49'

Rakitić zagrał w uliczkę do Mandżukicia, ale strzał napastnika Juventusu zablokowany, a poprawka jego kolegi też zablokowany i rzut rozny.

48'

Szansa dla Azerów! Piłkę po uderzeniu Nazarova odbił przed siebie Subasić, a Vida wybiciem poza pole karne zażegnał niebezpieczeństwo.

47'

Zablokowany teraz strzał Ismayilova, mogło być ciekawie.

46'

Zaczynamy drugą połowę, od środka Chorwaci. Bez zmian zarówno wśród gospodarzy jak i gości!

19:00

Wracamy! Piłkarze obu ekip już wychodzą na drugą połowę.

18:49

W pierwszej połowie Chorwacja przeważała, dłużej utrzymywała się przy piłce, ale nic z niej nie wynikało. Podopieczni trenera Niko Kovaca mieli kilka okazji, ale tylko jedną można określić mianem stuprocentowej. Chorwaci zbyt wolno rozgrywają piłkę, grają zbyt statycznie i często brakuje w ich poczynaniach elementu zaskoczenia. Z kolei Azerbejdżan bardzo mądrze gra w obronie i jak na razie bezbłędnie. W ofensywie drużyna trenera Prosineickiego za wiele nie pokazała. Próbowała wyjść z kilkoma kontrami, Nazarov próbował z dystansu rzutu wolnego i to by było na tyle. Czekamy na drugą połowę.

45'

Sędzia nie doliczył ani minuty i zaprasza oba zespoły na przerwę. Do przerwy bez bramek na Bakcall Arena w Baku.

44'

Vida jako pierwszy w tym meczu ukarany żółtą kartką.

43'

Ładna, składna, szybka akcja Chorwatów. Mandżukić czekał na piłkę od partnera na siódmym metrze, ale podanie przeciął defensor gospodarzy.

41'

Pjaca faulował w polu karnym Azerów rywala i rzut wolny dla gospodarzy.

40'

Chorwaci nadal grają zbyt statycznie i bez elementu zaskoczenia, poza kilkoma sytuacjami, które można policzyć na palcach jednej ręki.

38'

Vrsaljko zdecydował się na solową akcję. Zszedł ze skrzydła w pole karne, a swój rajd wykończył strzałem, po którym piłka nieznacznie minęła słupek bramki Azerów.

36'

Rakitić posłał piłkę bezpośrednio z rzutu wolnego w kierunku bramki Agayeva, ale poszybowała ona po tym strzale nad poprzeczką.

35'

Nazarov sfaulował ok. 25 metrów od własnej bramki Rakiticia i rzut wolny dla Chorwacji.

34'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, pomylił się Agayev, ale na szczęście dla Azerów, nie padła z tego bramka.

33'

Chorwaci przedzierali się prawą stroną, ale Azerowie wybili piłkę na rzut rozny.

32'

Mandżukić nie sięgnął w polu karnym futbolówki po dograniu z prawego skrzydła Vrsaljko.

31'

Nazarov poprowadził piłkę kilkanaście metrów i uderzył z dystansu, ale bardzo niecelnie.

29'

Perisić otrzymał podanie z prawego skrzydła po ziemi w pole karne i uderzył z pierwszej piłki, ale bramkarz gospodarzy sparował futbolówkę na rzut rożny! Pierwsza tak groźna akcja Chorwatów.

28'

Rakitić spróbował uderzenia z dystansu, ale było ono mocno niecelne.

27'

Zamieszanie pod polem karnym Azerbejdżanu, ale Chorwaci źle rozegrali piłkę i Azerowie zażegnali niebezpieczeństwo.

26'

Perisić zacentrował piłkę w pole karne w kierunku Mandżukicia, ale napastnik Juventusu nie trafił czysto w piłkę.

24'

Azerowie wyszli z kontrą, ale zabrakło w ich poczynaniach trochę precyzji i od bramki zacznie Subasić.

23'

Na razie Azerowie niewiele zaprezentowali w ofensywie, ale za to w defensywie radzą sobie dobrze. Mądrze ustawiają się i skutecznie oddalają zagrożenie od własnej bramki jak na razie.

22'

Azerbejdżan stracił piłkę na połowie Chorwacji.

20'

Trzeba przyznać, że Chorwaci póki co nie wykazują się zbyt dużą pomysłowością w swojej grze. Jak wspomnieliśmy mieli okazje, ale nie były one z kategorii tych klarownych.

17'

Chorwaci spokojnie wymieniają podania, nie kwapią się do radykalnych ataków.

17'

15'

Pierwszy kwadrans za nami. Zaznaczyła się od początku wyraźna przewaga Chorwacji, która dłużej utrzymuje się przy piłce i stworzyła sobie już kilka okazji.

14'

Dośrodkowanie Rakiticia z wolnego w pole karne, w zamieszaniu podbramkowym próbował uderzać Corluka, ale nieskutecznie, a arbiter dodatkowo odgwizdał faul.

13'

Teraz rzut wolny dla gości, z ok. 25 metrów od bramki.

12'

Nazarov uderzył na niedużej wysokości, bezpośrednio z rzutu wolnego, ale Subasić poradził sobie z tą próbą.

11'

Pjaca faulował Gurbanova i rzut wolny dla Azerbejdżanu z ok. 30 metrów od bramki Subasicia,

10'

Dośrodkowanie z prawego skrzydła Chorwatów, ale piłka została błyskawicznie wybita z pola karnego Azerbejdżanu.

9'

Ładnie wychodził na pozycję Pjaca, do którego chciał zagrywać piłkę Perisić, ale obrońca gospodarzy przeciął to podanie.

7'

Na strzał z dystansu z ok. 20 metrów zdecydował się Pjaca, ale był on niecelny.

6'

Azerbejdżan wyprowadzał kontrę, po tym jak Modrić stracił piłkę na połowie Azerów, ale nic z niej nie wyszło, bo piłkę przy linii bocznej stracił Gurbanov.

2'

Pierwsza okazja dla Chorwacji. Niepilnowany Mandżukić uderzył z okolic czternastego metra z pierwszej piłki, ale minimalnie obok słupka!

1'

Dośrodkowanie z prawego skrzydła Perisicia, ale pewnie złapał piłkę Agayev.

1'

Ruddy Buquet dał sygnał do rozpoczęcia meczu. Rozpoczęli Azerowie!

17:57

Już po hymnach narodowych, teraz przywitanie obu drużyn, następnie losowanie i pierwszy gwizdek w meczu.

17:55

Obie reprezentacje już na boisku, za chwilę hymny narodowe.

17:54

Jak na Azerbejdżan i na te porę roku, bardzo przystępna temperatura do gry - 23 stopnie Celsjusza.

17:53

Rozjemcą w dzisiejszym spotkaniu jest Francuz Ruddy Buquet,

17:53

Nieobecny w szeregach Chorwatów jest dzisiaj Darjo Srna, który pauzuje za dwie żółte kartki otrzymane w starciu z Włochami. Na prawej obronie zastąpi go Simone Vrsaljko.

17:51

Selekcjonerem Azerbejdżanu jest były reprezentant Chorwacji Igor Prosiniecki.

17:50

W pierwszym meczu i jak na razie jedynym między tymi reprezentacjami, Chorwaci rozbili Azerów aż 6:0.

17:49

W grupie H przewodzi Chorwacja z dorobkiem trzynastu punktów (jeden został decyzją UEFA za niewłaściwe zachowanie kibiców). Azerbejdżan jest piąty z dorobkiem czterech punktów, bez szans na awans. Jeśli Chorwaci wygrają dwa najbliższe mecze, a w innych meczach padną wyniki na ich korzyść, to za kilka dni mogą być już pewni awansu do ME 2016.

17:45

Ławka rezerwowych Azerbejdżanu: A. Abdullayev, A. Rabishov, S. Agaev (GK), R. Allyev, T. Guliyev, E. Israfilov, E. Javarov, A. Mammadov (GK), V. Nadirov, P. Pashaev, A. Sadygov, J. Taghiyev.

17:41

Dostępna jest też już wyjściowa jedenastka reprezentacji Azerbejdżanu, za chwilę podamy jej ławkę rezerwowych.

17:41

Chorwacja - ławka rezerwowych: M. Brozović, M. Caktas, L. Kalinić (GK), N, Kalinić, M. Kovacić, A. Kramarić, M. Leovac, M. Lesković, D. Lovren, I. Olić, A. Rebić, I. Vargić (GK).

17:38

Po lewej stronie widoczny jest już skład Chorwacji. Za chwilę podamy kto zasiądzie na ławce rezerwowych w chorwackiej reprezentacji.

17:36

W oczekiwaniu na spotkanie, zapraszamy na jego zapowiedź. Jej autorem jest Bartosz Głąb.

17:35

Witamy! Dziś rozpoczyna się siódma kolejka eliminacji do Mistrzostw Europy, które w 2016 roku zostaną rozegrane we Francji. Na jej inaugurację Azerbejdżan zagra zmierzy się z Chorwacją (grupa H).