Piątek, 6 października 2017, godz. 18:00
Polska U-21Polska
3 : 3
FinlandiaFinlandia U-21
19:59

Kolejny mecz nasza młodzieżówka rozegra we wtorek. Naszym rywalem będzie Litwa. A już w niedzielę pierwsza reprezentacja rozegra mecz decydujący o awansie na mistrzostwa świata. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na nasze kolejne relacje NA ŻYWO.

19:56

W drugim meczu naszej grupy również padło sporo goli - Duńczycy wygrali 5:2 z Gruzinami. Takie wyniki oznaczają, że w tej chwili będziemy plasować się na drugiej pozycji w tabeli, 5 punktów za Danią. Liderzy rozegrali jednak jeden mecz więcej.

19:54

Za nami szalony mecz. Niestety za łatwo traciliśmy bramki i, pomimo strzelenia trzech goli, zaledwie remisujemy z Finlandią w naszym drugim meczu eliminacji do Euro U-21.

90'

Koniec meczu!

92'

Mieliśmy jeszcze jedną szansę, ale Świderski zza pola karnego strzelił prosto w bramkarza.

92'

Piłkę dośrodkowywał Szymański, ale Uusitalo piąstkuje poza pole karne. Piłka jeszcze wróciła pod bramkę Finów, ale spokojnie złapał ją bramkarz.

91'

Z prawej strony faulowany był Stolarski. Będziemy mieli rzut wolny z dobrej pozycji do dośrodkowania.

91'

Sędzia dolicza dwie minuty.

90'

Finowie przekroczyli przepisy w walce o piłkę i mamy rzut wolny.

89'

Żółtą kartką ukarany Żurkowski. Finowie mają okazję by wrzucić piłkę w nasze pole karne.

89'

Stolarski bardzo dobrze zatrzymuje Hamalainena w naszym polu karnym. Od bramki zacznie Drągowski.

88'

Źle piłkę wypiąstkował bramkarz Finlandii i futbolówka wylądowała pod nogami Tomczyka, jednak kompletnie nie wyszło mu to uderzenie.

88'

Polacy w poszukiwaniu czwartego gola. Zamknęliśmy Finów na własnej połowie, ale nie udaje nam się oddać strzału.

84'

Świetna okazja dla Polaków! Wydawało się że Michalak urwał się obrońcom, jednak świetnym wślizgiem popisał się Hamalainena, przez co nasz gracz nie stanął oko w oko z bramkarzem!

83'

Zmiana w drużynie Finlandii. Soisalo zostaje zastąpiony przez Savolainena.

81'

Tomczyk! Nic nie wyszło z rzutu rożnego, ale udało nam się przeprowadzić dobry atak pozycyjny i w polu bramkowym z piłką znalazł się Tomczyk, jednak trafił prosto w bramkarza!

81'

Ładny rajd Tomczyka lewą stroną został przerwany wślizgiem fińskiego obrońcy w polu karnym. Mamy rzut rożny.

78'

Ostatnia zmiana w naszych szeregach. Świderski zmienia Kapustkę.

76'

W międzyczasie nastąpiła zmiana w drużynie Finlandii. Karjalainen zmienił Hostikkę.

76'

Co tu się dzieje! Remis! Błąd naszej defensywy przy rzucie rożnym i niepilnowany w polu karnym Jensen wyrównuje!

76'

Kairinen świetnie zagrał prostopadle do Jensena i świetna interwencja Bochniewicza ratuje nas przed stratą gola!

73'

Prittijoki uderzał głową po dośrodkowaniu Dahlstroma z rzutu wolnego. Piłka przelatuje około dwóch metrów od lewego słupka Drągowskiego.

71'

GOL! Kownacki strzałem w lewą stronę wykorzystuje rzut karny!

71'

Uff... Niewiele brakowało, a Finowie wyszliby znów na prowadzenie. Za długo zwlekali ze strzałem w polu karnym, a w kontrataku Polacy wywalczyli rzut karny! Faulowany był Michalak!

68'

REMIS! Świetna kontra Polaków! Kapustka uruchomił długim podaniem Michalakiem, który dośrodkował z prawego skrzydła do Tomczyka, który strzałem po długim rogu pokonuje bramkarza Finlandii!

67'

Lewą nogą z dystansu strzelał Żurkowski, ale bardzo niedokładnie.

67'

Zatrzymany atak Polaków na prawej stronie. Mamy aut i ponownie zaczynamy atak pozycyjny.

65'

Finowie spokojnie konstruują atak pozycyjny, ale daleko od naszej bramki.

61'

Ależ gol dla Finlandii! Kairinen z około 20 metrów przymierzył lewą nogą w okienko bramki Drągowskiego. Nasz bramkarz był bez większych szans!

60'

Kallman w ostatniej chwili został zatrzymany w naszym polu karnym. Będzie rzut rożny dla gości z Finlandii.

59'

Boisko opuszcza Jakub Piotrowski, a wchodzi na nie Paweł Tomczyk.

59'

Faulujemy rywali w kole środkowym. Jest czas na zmianę.

57'

Finowie próbowali ataku prawym skrzydłem, ale bardzo dobrze poradził sobie z nimi Robert Gumny.

56'

Kapustka nie opanował podania tuż przed polem karnym rywali.

56'

Na trybunach w Łodzi zasiada dziś 8538 kibiców.

53'

Jednak nie od słupka, a od pięty fińskiego bramkarza odbiła się piłka po strzale Michalaka. Nasi rywale mieli dużo szczęścia, bo futbolówka przeleciała między nogami ich bramkarza.

51'

Świetna szansa dla Polaków! Żurkowski zagrał kapitalne prostopadłe podanie do wbiegającego w pole karne Michalaka. Nasz zawodnik uderzał z bardzo ostrego kąta i chyba słupek uratował Finów!

50'

Dobrze ustawiony Gumny przechwytuje podanie Jensena na skrzydło. Gdyby piłka doszła do adresata, mogłoby być groźnie pod naszą bramką.

47'

Ależ kapitalnie mogła rozpocząć się druga część spotkania! Kapustka dostał piłkę na prawym skrzydle i wszedł w pole karne, gdzie dograł do Dawida Kownackiego. Nasz napastnik strzelał z najbliższej odległości, ale został zablokowany przez defensora gości!

46'

Mamy jedną zmianę w naszej drużynie. Konrad Michalak zastąpił w przerwie Mateusza Wieteskę.

46'

Rozpoczęła się druga połowa!

19:04

Polacy wrócili już na murawę.

19:01

Dobrze rozpoczęliśmy spotkanie, jednak brak koncentracji spowodował szybką stratę gola, który był dla Finów niczym wiatr w żagle. Udało się jednak przetrwać słabszy okres bez straty kolejnego gola i w dalszej części pierwszej połowy to nasza drużyna lepiej grała w piłkę, jednak nie przełożyło się to jak na razie na kolejne gole. Czy doczekamy się ich w drugiej połowie? Dowiemy się już niedługo.

45'

Sędzia nie przedłużył pierwszej połowy ani o sekundę. Zapraszamy na przerwę!

45'

Szymański mógł zagrozić bramce Finów, ale nie zdołał ograć ostatniego obrońcy. Szkoda tej akcji!

44'

Prostopadłe podanie od obrońców do Dawida Kownackiego, jednak nasz napastnik został zablokowany przez fińskiego obrońcę. Finowie zaczną od bramki.

42'

Indywidualną akcję prawą stroną przeprowadził Żurkowski. Piłkarz Górnika zszedł do środka i oddał strzał, jednak piłka przelatuje ponad bramką Finlandii.

40'

W równolegle rozgrywanym meczu naszej grupy Dania prowadzi 2:0 z Gruzją. Gole strzelili Ingvartsen oraz Duelund.

37'

Ładnie zapowiadała się ta akcja Polaków, ale Piotrowski delikatnie za słabo zagrał do Kapustki i fiński obrońca zdołał wybić piłkę.

35'

Soisalo nie opanował piłki w naszym polu karnym i musiał wycofać akcję Finów. Nasi rywale w ataku pozycyjnym

34'

Mogło być groźnie pod naszą bramką, ale Dahlstrom zagrywa ręką i sędzia zatrzymuje grę.

33'

Niecelny strzał oddał Hostikka. Drągowski zaczyna od bramki.

32'

Kownacki kapitalnie zagrał do Stolarskiego, który w polu karnym dośrodkował w kierunku Szymańskiego, którego jednak wyprzedzili obrońcy.

31'

Finowie faulem na Kownackim przerywają kontratak polskiego zespołu.

30'

Szkoda tej akcji! Przechwyciliśmy złe podanie bramkarza Finlandii, ale źle rozegraliśmy ten kontratak. Po chwili przejmujemy podanie w polu karnym Finów, ale Kapustka wywalczył tylko rzut rożny.

28'

Sędzia po raz pierwszy pokazuje żółtą kartkę. Ukarany Myllymaki za faul na kontratakującym Szymańskim.

27'

Finowie będą mieli rzut rożny po tym jak Gumny wślizgiem zablokował dośrodkowanie.

26'

Okres lepszej gry Polaków, udaje nam dłużej utrzymać się przy piłce na połowie rywali.

23'

Z prawej strony Kapustka ładnie wypuścił Stolarskiego. Gracz Lechii ładnie dośrodkował w pole karne, ale nikt nie przeciął tego podania.

21'

Wreszcie dobra akcja Polaków! Kownacki przebiegł spory dystans, ogrywając kilku rywali, a na koniec zostawił piłkę Kapustce, który uderzył z dystansu. Bramkarz Finlandii odbija ten techniczny strzał.

19'

Polacy są teraz w ataku pozycyjnym, ale szybko dają się odepchnąć od bramki Finów.

17'

Polacy wreszcie znaleźli się z piłką bliżej pola karnego rywali, ale zabrakło im pomysłu na rozegranie tej akcji. Strzał Piotrowskiego był nieprzemyślany i został z łatwością zablokowany przez obrońcę.

16'

Piotrowski nie poradził sobie z obrońcą na prawym skrzydle i piłka wychodzi za linię końcową. Grę wznowi bramkarz Finlandii.

14'

Nie było dużego zagrożenia po tym stałym fragmencie gry. Od bramki rozpocznie Drągowski.

13'

Gumny blokuje akcję Finów na prawym skrzydle i rywale będą mieli rzut rożny.

10'

Kolejna akcja FInów! Lewym skrzydłem popędził Hostikka, ale jego dośrodkowanie w pole karne było bardzo nieudane i piłkę przechwycił Drągowski.

8'

I niestety, wyrównanie dla Finlandii! Hostikka zabawił się z naszymi obrońcami w polu karnym i wyłożył piłkę do Dahlstroma, który z bliskiej odległości pokonał Bartosza Drągowskiego!

7'

Na lewym skrzydle klepkę rozegrali Kapustka z Gumnym. Piłkarz Lecha wpadł w pole karne i znakomicie wycofał piłkę do Kownackiego, który płaskim strzałem umieścił piłkę w bramce.

7'

GOL DLA POLSKI! Dawid Kownacki!

6'

Bardzo ładna akcja Polaków! Kownacki dośrodkował w pole karne, gdzie kompletnie nie pilnowany był Kapustka, który jednak nie opanował piłki.

4'

Bednarek wybija dośrodkowanie Finów w nasze pole karne. Finowie faulują naszego gracza w środku pola i Polacy rozpoczynają atak pozycyjny.

3'

Soisalo wyblokowany przez naszego obrońcę i Drągowski rozpocznie grę od bramki.

1'

Finowie rozpoczęli mecz!

17:58

Czas na hymny obu państw. Najpierw odgrywany jest hymn Finlandii, a po nim "Mazurek Dąbrowskiego".

17:57

Będzie to drugi mecz piłkarzy Czesława Michniewicza w eliminacjach do mistrzostw Europy do lat 21. W pierwszej kolejce nasi młodzieżowcy ograli 3:0 Gruzję.

17:52

Dzień dobry! Wczoraj dużo radości dała nam pierwsza reprezentacja, która ograła Armenię aż 6:1, a jak będzie dzisiaj? Już za niecałe 10 minut początek meczu naszych juniorów przeciwko Finlandii. Na relację NA ŻYWO z tego spotkania zaprasza Bartłomiej Krawczyk.