2 liga. Siarka Tarnobrzeg przegrała na wyjeździe z Elaną Toruń. Podopieczni Ryszarda Komornickiego nie wykorzystali gry w przewadze

13 kwietnia 2019, 16:00 | mtr

Beniaminek z „miasta Kopernika” jest rewelacją obecnego sezonu i na tym etapie rozgrywek wciąż liczy się w walce o awans na zaplecze ekstraklasy. Siarka natomiast do samego końca będzie toczyć bój o pozostanie w lidze, dlatego zdecydowanym faworytem sobotniego spotkania byli gospodarze.

1 / 60

Piłkarze z Torunia nie mogli wyobrazić sobie lepszego początku meczu. Ich pierwsza ofensywna akcja zakończyła się wywalczeniem rzutu karnego. Hieronim Zoch wyczuł intencje strzelającego Macieja Stefanowicza, ale ostatecznie piłka zatrzepotała w siatce. Chwilę później mogło być 2:0, jednak Zoch wybronił uderzenie Kościelniaka.

W 22. minucie Bartosz Mrozek, bramkarz gospodarzy, wypadł z piłką poza obręb pola karnego. Arbiter pokazał golkiperowi Elany żółtą kartkę i podyktował rzut wolny. Piłkę ustawił Kamil Radulj i fantastycznym strzałem umieścił futbolówkę w samym okienku.
Elana napierała i jeszcze przed przerwą ponownie wyszła na prowadzenie. Kozłowski zgrał w polu karnym piłkę do Krzysztofa Wołkowicza, a ten uderzeniem przy słupku pokonał golkipera Siarki. Tuż po zmianie stron mogło być 3:1, tym razem uderzał Kozłowski, a ekipę z Tarnobrzega uratował słupek.

Wybijała godzina gry, gdy arbiter wyrzucił z boiska Mariusza Kryszaka i wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Radulj, który precyzyjnym uderzeniem pokonał Mrozka i mógł cieszyć się ze swojego dziewiątego gola w obecnym sezonie. Gdy wydawało się, że Siarka pójdzie za ciosem, Elana wyprowadziła dwa zabójcze ciosy – i to grając w osłabieniu. Najpierw po rzucie rożnym Onsorge głową pokonał Zocha, a kilka minut później Kozłowski zakończył indywidualny rajd precyzyjnym uderzeniem.

- Może od razu mogliśmy wyjść w dziesięciu - śmiał się po meczu Wojciech Onsorge, strzelec gola na 3:2, który w dzień meczu świętował swoje 25. urodziny.

Elana Toruń - Siarka Tarnobrzeg 4:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Stefanowicz 3-karny, 1:1 Radulj 23, 2:1 Wołkowicz 37, 2:2 Radulj 62-karny., 3:2 Onsorge 79, 4:2 Kozłowski 83.

Elana: Mrozek ż – Górka, Onsorge, Kołodziejski, Andrzejewski, Errasti (71 Lenartowski), Kościelniak (90+1 Buławski), Stefanowicz, Kryszak cz, Wołkowicz (84 Dobosz), Kozłowski. Trener Rafał Górak.

Siarka: Zoch 3 – Głaz 3, Kubowicz ż 3, Wełnicki ż 3, Woźniak 3, Płatek 3, Maik 3 (80 Wawrylak), Radulj 7, Sitek 3 (77 Cupriak), Wodecki 3 (46 Ropski 4), Janeczko 3 (84 Wełniak). Trener Ryszard Komornicki.

Sędziował Kawałko (Białystok)

NOWINY - ADAM BUKAŁA TRENER SMS RESOVII U17
[xlink]ee4cfea4-175b-9ab7-ad37-7a4b54740204,e16c2e5c-ac55-7d68-83ea-93dede3e5d06[/xlink]