El. MŚ 2022. Po 8 latach San Marino znowu strzeliło gola reprezentacji Polski! [WIDEO]

5 września 2021, 23:41 | psz

El. MŚ 2022. Reprezentacja Polski pokonała zgodnie z planem San Marino na wyjeździe (7:1), ale niemal równo po 8 latach znowu straciła gola z tym rywalem. Łukasza Skorupskiego, który po przerwie zastąpił Wojciecha Szczęsnego, pokonał Nicola Nanni - piłkarz występujący w Serie C. Zobacz bramkę dla San Marino!

Polska drugi raz w historii straciła bramkę z San Marino

Za kadencji Waldemara Fornalika reprezentacja Polska nie zapewniła sobie awansu na brazylijski mundial. Mało tego, nasza defensywa była tak słaba, że biało-czerwoni niemal w każdym meczu tracili bramki (zupełnie jak za Paulo Sousy). W tamtych eliminacjach zdarzyło nam się zremisować z Mołdawią i... stracić gola z San Marino. Tamten mecz odbył się 10 września 2013 roku.

Teraz, niemal dokładnie 8 lat później, kadra Polski ponownie zmierzyła się z tym słabiutkim przeciwnikiem i znowu straciła bramkę. W 67. minucie spotkania w Serravalle Kamil Piątkowski fatalnie wycofał piłkę, którą przejął Nicola Nanni. Piłkarz na co dzień występujący w Serie C precyzyjnym uderzeniem z linii pola karnego pokonał Łukasza Skorupskiego.