• Kajetan Szmyt - 3 (Filip Borowski - bez oceny)
  • Stefan Savić - 3 (Konrad Matuszewski - 3)
  • Dario Vizinger - 3 (Marton Eppel - bez oceny)
101'

Juliusz Letniowski uderza metr obok dalszego spojenia i sędzia Marcin Szczerbowicz gwiżdże po raz ostatni! Ruch Chorzów bezbramkowo remisuje z Wartą Poznań.

99'

Faulował Mateusz Kupczak, który leży na murawie.

To może być piłka meczowa dla Ruchu.

99'

Źle rozegrany rzut rożny zapoczątkował kontrę Ruchu. Ciężar gry przeniesiony do Wiktora Długosza, który wywalczył aut. Strzał Filipa Wilaka zablokowany, ale sędzia widział faul na Patryku Sikorze. Do bramki ok. 20 metrów!

98'

Konrad Matuszewski wrzuca z lewej strony w pole karne do Martona Eppela. Ten przepuszcza piłkę do Mohameda Mezghraniego, ale wmieszał się w to rywal, wybijając na aut.

97'

"Żółtko" na koncie Martona Eppela za przyjęcie piłki ręką i powalenie Patryka Stępińskiego.

96'

Bogran Tiru zastępuje Dawida Szymonowicza.

94'

Dawid "Czyściciel" Szymonowicz kolejny raz przerywa groźny atak Ruchu. Dodatkowo dał się sfaulować Wiktorowi Długoszowi.

93'

Filip Wilak dopada do bezpańskiej piłki na 20. metrze. Ustawił ją sobie do strzału, ale uprzedził go Mateusz Kupczak. Ten bez kalkulacji wybija na uwolnienie.

92'

Michał Feliks w roli skrzydłowego. Zagrywa w "szesnastkę" już zza linii końcowej.

90'

Marcin Szczerbowicz dolicza aż 8 minut do drugiej połowy.

89'

Nie milknie doping kibiców "Niebieskich". Oni wierzą, że uda się strzelić jedną, upragnioną bramkę.

88'

Juliusz Letniowski "łamie" akcję z lewego skrzydła do środka. Uderza zza linii 16. metra w sam środek bramki, czyli dokładnie tam, gdzie z "koszyczkiem" czekał Jędrzej Grobelny.

86'

Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Warty.

86'

... a za Daniela Szczepana melduje się Michał Feliks.

86'

Mateusz Bartolewski zmienia Tomasza Wójtowicza...

85'

Przerwa w grze. Skurcze łapią Tomasza Wójtowicza. Pomaga mu Josema, a na murawę szybko wbiega sztab medyczny.

84'

Wiktor Długosz urwał się prawą stroną. Płasko chciał zagrać z linii końcowej przed bramki, ale "przeczytał" to Konrad Matuszewski. Rzut rożny dla gospodarzy.

83'

83. MUNUTA. PIERWSZY CELNY STRZAŁ WARTY W TYM MECZU!!!

Po centrze z lewej strony Marton Eppel uderza głową z pola karnego. Dante Stipica spokojnie łapie piłkę!

82'

Tomas Prikryl podaje na lewą stronę do Macieja Żurawskiego. Ten odgrywa do Czecha w pole karne, ale bardzo niedokładnie. A ciekawie zapowiadała się akcja "Zielonych".

80'

Josema zmienia Macieja Sadlika.

79'

Zdecydowane wejście wślizgiem Mateusza Kupczaka. Sporo ryzykował przed linią 16. metra, sędzia - mimo przeraźliwych gwizdów kibiców - nakazuje grać dalej.

76'

13 429 widzów na Stadionie Śląskim.

76'

... a za Kajetana Szmyta wchodzi Filip Borowski.

76'

Marton Eppel wchodzi za Dario Vizingera...

74'

Tuż po wejściu kapitalną okazję miał kapitalną okazję! Niewiele brakowało mu do wpisania się na listę strzelców!

74'

... a za Adama Vlkanovę melduje się Filip Wilak.

74'

Podwójna zmiana w Ruchu: Wiktor Długosz wchodzi za Miłosza Kozaka...

16:37

Centymetry... Ruch - Warta

72'

Ze stałym fragmentem gry poradzili sobie goście, ale wyborną okazję miał Adam Vlkanova! Czech dostał dokładne podanie w "szesnastce" od Miłosza Kozaka, po czym huknął w stronę bramki! Jędrzej Grobelny zdołał przenieść piłkę TUŻ NAD POPRZECZKĄ!

71'

Po chwili Juliusz Letniowski wywalczył rzut rożny.

70'

Robert Dadok przedarł się prawą stroną i niemal z linii końcowej wrzuca na 12. metr do niepilnowanego Tomasza Wójtowicza. Ten wolejem uderza "tam, skąd przyszła". Dosłownie.

69'

Strzał Tomasza Wójtowicza prawą nogą z dalszej odległości blokuje plecami Dimitris Stavropoulos. Grek odczuł siłę tego uderzenia.

16:32

Mecz do jednego gola?

68'

Daniel Szczepan pognał co sił w stronę bramki Warty, chcąc wykorzystać mocne prostopadłe podaniem. Napastnik "Niebieskich" był jednak na wyraźnym spalonym.

67'

"Cięte" zagranie Kajetana Szmyta na prawą stronę "szesnastki", skąd strzał został jednak zablokowany.

66'

... a za Stefana Savicia, który zbierał się do wznowienia gry z rzutu wolnego, na murawie melduje się Konrad Matuszewski.

66'

Mateusz Kupczak zmienia Miguela Luisa...

65'

Będzie konieczna zmiana. Miguel Luis nie jest w stanie grać.

64'

Miguel Luis ruszył odważnie lewą stroną na trzech rywali. Wracający Juliusz Letniowski zahaczył Portugalczyka. Tutaj sędzia mógłby pokusić się o sięgnięcie do kieszonki.

Rzut wolny blisko lewego narożnika pola karnego "Niebieskich", a na murawie Miguelem Luisem zajmuje się sztab medyczny.

61'

Kolejna okazja przed Robertem Dadokiem. Tym razem wyraźnie przeciągnął dośrodkowanie.

60'

Robert Dadok wrzuca w pole karne akurat w to miejsce, gdzie zabrakło zawodników w niebiesko-białych strojach. Dopadł do odbitej piłki, zapominając, że był na spalonym.

58'

Stefan Savić dostaje piłkę na lewej stronie pola karnego. Przełożył ją do prawej nogi, po czym uderza płasko nieznacznie obok bliższego słupka! Austriak nie może uwierzyć, że nie trafił do siatki!

57'

Tomas Prikryl nie jest na liście zagrożonych pauzą w następnej kolejce. Po stronie gospodarzy są to Mateusz Bartolewski, Robert Dadok, Miłosz Kozak i Kacper Michalski. Natomiast wśród "Zielonych" musi uważać tylko Miguel Luis. Wszyscy mają na koncie 3 "żółtka".

57'

Jednak Marcin Szczerbowicz wziął z szatni kartki. Tomas Prikryl skosił Roberta Dadoka jak trawę na wiosnę. Czech został upomniany żółtą kartką.

55'

Przerwa w grze i przeraźliwe gwizdy z trybun. Po dośrodkowaniu z prawej strony Daniel Szczepan staranował rywala w polu bramkowym. Kartki nie ma.

16:17

Zarówno Ruch jak i Warta celuje w trzy "oczka"

52'

Spóźnione wejście Dario Vizingera w Roberta Dadoka. Pomocnik "Niebieskich" przez chwilę nie podnosił się z murawy; sędzia nie sięga jednak do kieszonki.

51'

Nie wyszło prawą, to piłkarze Arkadiusza Szczerbowskiego próbowali zaatakować lewą stroną. Zabrakło dokładności w akcji, której brał udział Kajetan Szmyt.

49'

Stefan Savić próbował przebić się prawą stroną w pole karne Ruchu. Został czysto powstrzymany przed linią 16. metra.

47'

Szymon Szymański sprytnie nabił Dario Vizingera przy linii końcowej. Ostatecznie z "piątki" grę wznawia Dante Stipica.

46'

Warta zaczyna drugą połowę! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

15:55

Wracamy do Chorzowa, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Ruch - Warta Poznań. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis, chociaż momentami przewaga gospodarzy była miażdżąca.

Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

45'

+2' Zupełnie nieudane dośrodkowanie z rzutu wolnego. Tuż po nim sędzia Marcin Szczerbowicz zaprasza obie strony na przerwę. Ruch Chorzów bezbramkowo remisuje z Wartą Poznań.

45'

+2' Robert Dadok znowu w roli głównej. Tym razem dał się sfaulować. To może być ostatni akcent tego spotkania.

45'

+1' Po krótkim rozegraniu piłkę na prawej stronie dostaje Robert Dadok. Ten wrzuca na dalszy słupek, skąd kontrująco głową uderza Patryk Stępiński. Pomysł był dobry, ale wykonanie już nie

45'

Pierwszy strzał Tomasza Wójtowicza z lewej strony pola karnego został zablokowany, a po chwili został w ostatniej chwili zablokowany! "Tylko" rzut rożny dla gospodarzy!

41'

Zakotłowało się teraz pod bramką gości po rzucie rożnym. Finalnie nie dopuścili rywala do oddania celnego strzału.

40'

MIŁOSZ KOZAK!!!

Ofensywny pomocnik "Niebieskich" wykorzystał na prawej stronie autostradę do bramki "Zielonych". Przedarł się w "szesnastkę", ogrywając na "zamach" Dimitrisa Stavropoulosa, by strzał z ostrego kąta zablokował w ostatniej chwili Dawid Szymonowicz!

38'

Jakub Bartkowski wyłuskał piłkę spod nóg rywala na prawej stronie. Nie dość, że jego dośrodkowanie było niedokładne, to jeszcze faulował przy przechwycie.

38'

W odpowiedzi Mohamed Mezghrani podholował kilkanaście metrów, po czym zagrywa na dalszy słupek do Kajetana Szmyta. W ostatniej chwili uprzedził go wracający Robert Dadok.

15:39

35'

ADAM VLKANOVA MARNUJE KAPITALNĄ OKAZJĘ!!!

Niezwykle aktywny od kilku minut Juliusz Letniowski podaje w pole karne do Daniela Szczepana. Ten osaczony przez rywala wycofał piłkę w okolice lewego narożnika "szesnastki" do Czecha, ale jego anemiczny (płaski) strzał w środek bramki nie mógł sprawić problemu Jędrzejowi Grobelnemu!

34'

"Stempel" Stefana Savicia na nodze Juliusza Letniowskiego. Sędzia nie sięga jednak do kieszonki.

33'

Stefan Savić próbował przedrzeć się prawą stroną. Boisko okazało się dla niego za wąskie.

31'

Zupełnie nieudany atak Warty. Dante Stipica niespiesznie ustawia piłkę na "piątce".

30'

Coraz odważniej atakują gospodarze. Na 20. metrze Tomasz Wójtowicz przekłada piłkę do prawej nogi, po czym uderza w środek bramki - dokładnie tam, gdzie z "koszyczkiem" czekał Jędrzej Grobelny.

28'

Miłosz Kozak zameldował się na lewej stronie. Piłkę po jego wrzutce na 6. metr przejmuje Dimitris Stavropoulos.

27'

Jakub Bartkowski przepuszcza piłkę do Jędrzeja Grobelnego. Adam Vlkanova był bardzo bliski przejęcia - brakowało dosłownie centymetrów!

15:29

Seria zostanie podtrzymana?

24'

Niezłe dośrodkowanie Miłosza Kozaka z prawego narożnika. Piłka w powietrzu opuściła jednak boisko. Jędrzej Grobelny ustawia piłkę na "piątce".

23'

Na prawej stronie pograli teraz Miłosz Kozak i Adam Vlkanova. Drugi z wymienionych wywalczył rzut rożny.

22'

Ruch Chorzów - Warta Poznań 0:0

• 3 Strzały 3
  • 0 Strzały celne 1
23'

Juliusz Letniowski przedarł się środkiem, by rozciągnąć grę do prawej strony. Tam był Miłosz Kozak, który zbyt czytelnie chciał ograć rywala i uderzyć w stronę bramki. Ostatecznie dośrodkowanie nie znalazło adresata.

20'

Niedokładne zagranie Miguela Luisa przechwycone w środku pola. Portugalczyk szybko naprawił swój błąd.

18'

Zdaniem sędziego Daniel Szczepan faulował Mohameda Mezghraniego. Napastnik Ruchu nie może pogodzić się z taką interpretacją.

15:19

Na Stadionie Śląskim

15'

Mocne prostopadłe podanie na prawą stronę pola karnego do Tomasa Prikryla. Ten ZZA linii końcowej podaje przed bramkę do Dario Vizingera, którego strzał zatrzymuje się w siatce! Sędziemu asystentowi nie uszło jednak to skąd zagrał Czech!

13'

Miłosz Kozak w roli prawoskrzydłowego szukał miejsca do dośrodkowania. Został jednak zablokowany.

11'

Początek spotkania należy do drużyny prowadzonej przez Janusza Niedźwiedzia. Na razie nie jest w stanie przełożyć tego na bramki.

8'

Po rzucie rożnym zakotłowało się przed bramką "Zielonych". Ci wyszli jednak z opresji.

7'

NIE MA GOLA DLA RUCHU!!!

Składna akcja gospodarzy z lewej strony do prawej, gdzie Miłosz Kozak podaje w "szesnastkę" do Roberta Dadoka. Jego strzał z ostrego kąta zbija na boczną siatkę Jędrzej Grobelny!

15:09

Zatrważająca statystyka

5'

Ożywiły się trybuny Stadionu Śląskiego zajmowane przez kibiców gospodarzy. Dośrodkowanie z prawej strony nie znalazło adresata przed bramką. Jędrzej Grobelny spokojnie łapie piłkę.

4'

... wrzuca w pole karne, gdzie piąstkuje Dante Stipica. Jeszcze próba Jakuba Bartkowskiego została zablokowana.

4'

W odpowiedzi atak "Zielonych" lewą stroną przynosi rzut rożny. Stefan Savić ustawia piłkę w narożniku...

3'

Po chwili Patryk Sikora dopada do odbitej piłki. Uderza wolejem zza linii 16. metra nieznacznie obok bramki!

2'

Mocne zagranie w "szesnastkę" do Daniela Szczepana, który ograł rywala i już składał się do strzału! W ostatniej chwili piłkę wybił Mohamed Mezghrani!

1'

Niedokładne wybicie Dante Stipicy, ale "Niebiescy" szybko odzyskali piłkę w środku pola.

1'

Na gwizdek Marcina Szczerbowicza spotkanie ze środka zaczynają gospodarze!

15:00

Kapitanami są Patryk Sikora i Dawid Szymonowicz. Kapitanowie Ruchu i Warty

14:57

Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

14:53

W rundzie jesiennej Warta Poznań zremisowała z Ruchem Chorzów (2:2). Na trafienia Macieja Żurawskiego i Kajetana Szmyta (z rzutu karnego) odpowiadali Tomasz Swędrowski i Michał Feliks.

Jak będzie dzisiaj?

14:51

‼️: 26-letni Arkadiusz Szczerbowski zastąpi dziś trenera Dawida Szulczka w meczu z Ruchem Chorzów. Nieobecność szkoleniowca Zielonych spowodowana jest chorobą - podaje Warta Poznań.

14:48

Skład Warty Poznań

14:45

Warta Poznań w ostatniej kolejce zaskoczyła i wygrała z Rakowem Częstochowa, czyli mistrzem Polski. "Zieloni" zaprezentowali się bardzo dobrze na tle rywala, który dysponuje dużo mocniejszym składem. Niestety drużyna Dawida Szulczka może stracić swoją gwiazdę. Kajetan Szmyt łączony jest z transferem do Legii Warszawa.

14:42

Skład Ruchu Chorzów

14:40

Ruch Chorzów znajduje się w strefie spadkowej i w rundzie wiosennej musi regularnie punktować. "Niebiescy" w pierwszym meczu w 2024 roku przegrali z Legią Warszawa 0:1. Trener Janusz Niedźwiedź zapewnia, że w starciu z Wartą Poznań jego zespół zagra lepiej.

14:37

... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

14:35

Sobotę z 21. kolejką PKO Ekstraklasy zaczynamy od mocnego uderzenia. Już za 25 minut, na Stadionie Śląskim w Chorzowie, Ruch zmierzy się z Wartą Poznań. W poprzedniej serii spotkań "Niebiescy" przegrali tutaj z Legią Warszawa (0:1). Z kolei "Zieloni" niespodziewanie ograli Raków Częstochowa (2:1), przez co na dwa "oczka oddalili się od strefy spadkowej.

Mecz Ruch - Warta poprowadzi Marcin Szczerbowicz...