Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
2 : 2
CracoviaCracovia
19:54

Pogoń Szczecin remisuje z Cracovią 2:2. Mieliśmy bardzo dobry mecz, piękne gole i zwroty akcji. Gospodarze mogą czuć niedosyt, bo to oni częściej stwarzali sobie sytuacje podbramkowe. Cracovia święta spędzi na trzecim miejscu w tabeli, tuż przed Pogonią - w Ekstraklasie mamy więc status quo. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

93'

Koniec meczu!

91'

Gyurcso! Ciśnie Pogoń w końcówce, Węgier skorzystał z błędu Dialiby i mocno uderzył, ale piłka przeleciała nad poprzeczką!

91'

Trzy minuty doliczył do tego meczu arbiter.

91'

89'

Jeszcze jedna zespołowa akcja Pogoni lewą stroną. Przybecki dogrywa do Gyurcso, ten wycofuje piłkę do Murawskiego, lecz kapitan Pogoni uderzał niecelnie.

87'

Ostatnia zmiana w tym meczu - Dialiba za Wdowiaka.

86'

Ale gospodarze wciąż są bardzo groźni z kontry! Tym razem kolejną szansę miał Przybecki, lecz Sandomierski był czujny na linii.

85'

Vestelnicky uderza z dystansu, ale tym razem był to strzał wprost w Kudłę. Cracovia ma w końcówce sporą przewagę - osłabiona Pogoń skupia się raczej na utrzymaniu remisu.

84'

Jakub Czerwiński nie jest w stanie kontynuować gry. Pogoń gra więc w dziesiątkę, bez żadnego z podstawowych stoperów.

83'

Doskonałe podanie Murawskiego do Przybeckiego, ten popędził na bramkę, ale źle przyjął piłkę i musiał oddawać strzał z trudnej pozycji. To uderzenie nie mogło sprawić problemów Sandomierskiemu.

80'

Fatalnie podkręcił stopę Jakub Czerwiński, może nie być w stanie kontynuować gry. A Pogoń nie ma już zmian...

79'

Jendrisek faulował Nunesa przy wyskoku do piłki. Żółta kartka i rzut wolny.

78'

Roszada także w Cracovii - Zejdler za Jaroszyńskiego.

77'

Ostatnia zmiana w Pogoni - Przybecki za Zwolińskiego.

76'

Akcja Gyurcso lewą stroną boiska, próba dośrodkowania do Korta, lecz tego ostatniego powstrzymują obrońcy.

73'

Dwójkowa akcja Korta i Zwolińskiego, strzał tego pierwszego, ale piłka przelatuje nad bramką. Sporo zabrakło młodemu skrzydłowemu.

73'

Jendrisek uderza z dystansu, ale tym razem był to strzał niecelny.

70'

Nieco spadło nam teraz tempo tego meczu. Wygląda na to, że oba zespoły zbierają siły przed ostatnim kwadransem gry.

66'

Tym razem Vestenicky występował w roli asystenta - dograł do Jendriska, który natychmiast oddał strzał po krótkim słupku. Mieliśmy jeszcze rzut rożny i spore zamieszanie, ale Pogoń oddaliła niebezpieczeństwo.

66'

8.115 widzów ogląda dziś mecz na stadionie w Szczecinie.

66'

Vestenicky! Bardzo ładny strzał Słowaka, ale dobrze broni Kudła.

63'

Jaroszyński próbował dośrodkowania w pole karne, piłka odbiła się od Lewandowskiego i mamy rzut rożny.

62'

Szybka akcja Cracovii i Wójcicki ostro zacentrował po ziemi w pole karne. Piłka w rękach Kudły.

61'

Żółta kartka dla Zwolińskiego za ostry faul.

57'

Znakomita akcja Pogoni! Frączaczak do Murawskiego, Murawski do Gyurcso, Gyurcso na skrzydło do Zwolińskiego, który dośrodkowuje do Korta. Młody pomocnik wyprzedza Polczaka i z bliska pakuje piłkę do siatki. Szczecinianin zdobywa pierwszego gola w tym sezonie, a kibice Pogoni szaleją!

56'

GOOOOOOOOOOOL! WEJŚCIE SMOKA KORTA!

55'

Dwaliszwilego nie ma już na boisku, cierpliwość Czesława Michniewicza się wyczerpała. Na murawie pojawił się Dawid Kort.

53'

Gyurcso zdecydował się na bezpośredni strzał mimo ostrego kąta. Dobra interwencja Sandomierskiego, będzie jeszcze rzut rożny.

53'

Faulowany Gyurcso, będzie dobra okazja dla Pogoni.

51'

A jeszcze przed golem dla Cracovii znakomitą sytuację miał Dwaliszwili, ale uderzył obok bramki. Mogą pluć sobie w brodę zawodnicy Pogoni - mogli prowadzić nawet dwoma lub trzema bramkami, a w tej chwili przegrywają.

49'

Co za gole mamy w tym meczu! Wdowiak huknął z dystansu tak, że Kudła mógł tylko przyglądać się, jak piłka wpada w samo okienko! Gol kolejki w Szczecinie!

48'

GOOOOOOOOL DLA CRACOVII! WDOWIAK!

46'

Mamy zmianę w Pogoni. Lewandowski zastąpił Akahoshiego.

45'

Znów gramy!

18:48

Po dwóch pięknych bramkarz Pogoń remisuje do przerwy z Cracovią 1:1. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie i mogą czuć niedosyt. Fenomenalne okazje mieli Zwoliński i Gyurcso, bardzo aktywny jest Dwaliszwili, lecz na razie nie przełożyło się to na wynik.

46'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Jak to nie wpadło?! Fenomenalne podanie Rafała Murawskiego, Adam Gyurcso znajduje się w sytuacji sam na sam z Sandomierskim, podcina piłkę, ale ta przelatuje tuż obok słupka! Niepilnowany był jeszcze Zwoliński, może trzeba było dogrywać do kolegi?

44'

Z wrzutki nic nie wyszło, ale mieliśmy starcie Czerwińskiego z Polczakiem. Zawodnik Cracovii padł w polu karnym, goście domagali się rzutu karnego, ale gwizdek sędziego milczy.

43'

Akcja Cracovii przyniosła gościom rzut rożny. Zaraz dośrodkowywał będzie Cetnarski.

41'

Dwaliszwili po raz kolejny! Znów prostopadłe podanie Frączczaka, znów dobre wyjście Gruzina, lecz wyszedł z bramki Sandomierski i zmusił napastnika Pogoni do błędu.

37'

Polczak zgrywał piłkę do Sandomierskiego, było to podanie zbyt lekkie i przed ogromną szansą omal nie stanął Dwaliszwili. Gruzin zdołał jednak tylko musnąć piłkę, która przeleciała obok słupka. Gdy był pół metra bliżej, byłoby 2:1!

36'

Powrót Frączczaka i nieudany wślizg w nogi Wdowiaka. To musiała być żółta kartka.

34'

Zwoliński faulowany przez Bejana. Ostatnie ostrzeżenie dla Rumuna, następnym razem będzie już żółta kartka.

32'

Po dośrodkowaniu z kornera problemy miał Czerwiński. Był faulowany, ale w polu karnym nieźle się zakotłowało. Gdyby nie gwizdek sędziego, byłoby groźnie.

31'

Odpowiedź Cracovii, mamy rzut rożny dla gości.

30'

Gyurcso zagrał na lewą stronę do kompletnie niepilnowanego Nunesa, lecz Portugalczyk zepsuł dośrodkowanie. Niepilnowany był Dwaliszwili, gdyby dostał piłkę, pewnie mielibyśmy gola.

28'

Matras próbował dograć w pole karne, ale piłka wylądowała między dwoma jego kolegami. Po świetnym początku Pogoń nieco spuściła z tonu.

26'

Ależ zmiana Vestenicky'ego, ależ strzał! Wycofał piłkę Centrarski, Vestenicky z narożnika pola karnego huknął prosto w okienko. Kudła bez szans!

26'

GOOOOOOOOOOL DLA CRACOVII! VESTENICKY!

24'

Zwoliński! To mogło, a nawet powinno być 2:0! Znakomite długie podanie Adama Frączczaka, dzięki temu napastnik Pogoni znalazł się w sytuacji sam na sam z Sandomierskim, lecz strzelał z pierwszej piłki i bardzo niecelnie.

23'

Kontuzja Huberta Wołąkiewicza. Zastępuje go Tomas Vestenicky.

21'

Dwaliszwili do Zwolińskiego, ale ten był na spalonym. A w Cracovii szykuje się zmiana.

18'

Atak Cracovii zatrzymany na wysokości pola karnego Pogoni. "Portowcy" zaczną od autu.

16'

Pierwszy kwadrans pod kontrolą Pogoni. Cracovia jak na razie niezbyt dobrze weszła w mecz.

15'

Akcja Cracovii, ale poradzili sobie z nią obrońcy Pogoni. Nieco obudzili się piłkarze "Pasów".

14'

W akcji Cracovii przeszkodził teraz... sędzia. Goście mają do arbitra sporo pretensji.

11'

Kolejna akcja Pogoni. Dwaliszwili do Murawskiego, ale kapitana Pogoni uprzedził Sandomierski.

10'

Ładnie powalczył na skrzydle Dwaliszwili, zdołał dośrodkować, ale w polu karnym nie było żadnego z jego kolegów.

9'

Jaroszyński próbował odpowiedzieć strzałem z dystansu, ale piłka przeleciała obok słupka.

9'

Znakomity początek Pogoni! Przebiegł nad piłką Frączczak, przebiegł Nunes, a Gyurcso precyzyjnym strzałem przy słupku zdobył drugiego gola w polskiej ekstraklasie!

8'

GOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! GYURCSO!

7'

Gyurcso faulowany przez Wołąkiewicza 20 metrów przed bramką. Będzie świetna okazja dla Pogoni.

6'

Dośrodkowanie w kierunku Murawskiego, lecz kapitan Pogoni nie zdołał dojść do tej nieco zbyt mocnej piłki.

5'

Pogoń nie wygrała w lidze już od pięciu spotkań - cztery razy remisując i raz przegrywając. Kibice w Szczecinie liczą dzisiaj na przełamanie w meczu z jednym z odwiecznych rywali. Jeśli "Portowcy" wygrają, wyprzedzą Cracovię i awansują na ligowe podium.

3'

Aktywny od początku meczu jest Dwaliszwili. Gruzin dwa razy walczył teraz z obrońcami, ale na razie bezskutecznie.

2'

Cetnarski podał do Jendriska, lecz ten nie zdążył uciec ze spalonego.

1'

Zaczynamy! d środka grająca w bordowo-granatowych barwach Pogon. Cracovia także w tradycyjnych "pasiakach"

17:58

Piłkarze obu zespołów już na boisku. Za moment początek spotkania.

17:50

Witamy w relacji na żywo ze spotkania kończącego 28. kolejkę Ekstraklasy, w którym Pogoń Szczecin podejmuje Craocovię. Stawką meczu jest trzecie miejsce w tabeli przed przerwą reprezentacyjną w rozgrywkach. Zapowiada się emocjonujące widowisko.